dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 57
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 1127
  1. #121
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greg_81 Zobacz post
    Zastanawiam się dlaczego w programie nie uwzględnili dla nowo budujących możliwość uzyskania dofinansowania na wentylację mechaniczną
    No jak to dlaczego? Logiczne , że większość budujących montuje wentylację mechaniczną to za dużo kasy by poszło na dotacje. A kto w istniejącym budynku zmienia wentylacje z grawitacyjnej na mechaniczną? Za dużo zachodu.

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Kupujesz samodzielnie (FV na ciebie ) to vat 23%, kupuje usługodawca (monter, FV na niego) to vat 8%). I co napiszesz w oswiadczeniu, że nie jesteś płatnikiem vat i załączysz FV na montera ? Ludzie myślcie, to nie boli.
    Czyli powiedzcie w końcu jak powinno być zgodnie z prawem ? Mamy kupować kotły sami czy poprzez Instalatora ? I co wtedy zaznaczać z tym cholernym vatem ?

    Nie obraźcie sie Panie i Panowi ale wole mieć wszystko OK.

  3. #123
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anoch
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Piaseczno
    Dzielnica
    Gładczyn Szlachecki
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bolek10 Zobacz post
    Czyli powiedzcie w końcu jak powinno być zgodnie z prawem ? Mamy kupować kotły sami czy poprzez Instalatora ? I co wtedy zaznaczać z tym cholernym vatem ?

    Nie obraźcie sie Panie i Panowi ale wole mieć wszystko OK.
    Niepotrzebnie szukasz problemu tam, gdzie go nie ma. Zgodnie z regulaminem PP Czyste Powietrze dofinansowaniu podlega dla Twojego przypadku zakup i montaż kotła na paliwo stałe wraz z systemem odprowadzania spalin. Koszt kwalifikowany dla biomasy 20 000 zł.

    Zbierz oferty na zakup kotła + oferty na montaż (najlepiej 3, zachowaj w szufladzie, telefonie, komputerze, tablecie, czy gdzie uważasz), wpisz sumę najtańszych w formularz i tyle. Możesz doliczyć też system odprowadzania spalin.
    Nikt się nie pyta czy będziesz miał to wszystko na 1 fakturze, 2 czy 10. Przy podpisywaniu umowy wypełnisz zakres rzeczowy. Przy wniosku o płatność wpiszesz wszystkie faktury, zgodnie z zakresem rzeczowym (tabelka XLS).

  4. #124

    Domyślnie

    Program nie jest zły, sam się przymierzam jako beneficjent do "czystego powietrza". Wiadomo kto ma niższe dochody może dostać większą dotację. Podobno dotacja uzyskana w tym roku (czyli po zatwierdzonym wniosku) będzie opodatkowana a bez podatku dopiero od 01.01.2019 roku. Tak przynajmniej zapowiada Witold Kozłowski z WFOŚiGW w Krakowie http://www.ceb.com.pl/dodatkowe-punk...ste-powietrze/
    Reklama na FM jest płatna

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No jak to dlaczego? Logiczne , że większość budujących montuje wentylację mechaniczną to za dużo kasy by poszło na dotacje. A kto w istniejącym budynku zmienia wentylacje z grawitacyjnej na mechaniczną? Za dużo zachodu.
    Ja zmieniam
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty69 Zobacz post
    Ja zmieniam
    To jest nas już dwóch Ja też.
    Reklama na FM jest płatna

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    [...] Logiczne , że większość budujących montuje wentylację mechaniczną [...]
    To jest rzeczywistość forum muratora i absolutnie nie jest to rzeczywistość polskich miast i wsi.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #128
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    To jest rzeczywistość forum muratora i absolutnie nie jest to rzeczywistość polskich miast i wsi.
    W sumie to się zgodzę bo mało znam osób z wentylacją mechaniczną. Wszyscy sąsiedzi naokoło mają grawitacyjną.

  9. #129
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Nikola322
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    rybnik
    Kod pocztowy
    44-273
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Jestem na etapie wypełniania wniosku (budowa w trakcie) . Dom buduje tesciowa , my z nią mieszkamy w jej obecnym domu ( ja , mąz + dwójka dzieci) interesuje mnnie jak wygląda kwestia dochodu ?? Czy jezeli stara sie na dofinansowanie na pompe ciepła na budowe to są brane pod uwage tylko jej dochody? Czy jednak i nasze ( bo tworzymy jedno gospodarstwo domowe) ? Jezeli by chodziło o dom w którym teraz mieszkamy to oczywiscie wiem ze tak , ale jezeli chodzi o budowe to nie za bardzo wiem.. z góry dziekuje za pomoc !

  10. #130
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anoch
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Piaseczno
    Dzielnica
    Gładczyn Szlachecki
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Instrukcję wypełniania wniosku wraz z metodykami wyliczania dochodu znajdziesz tu:
    https://portal.wfosigw.pl/dokumenty/...2019092018.pdf

    Opis metodyk od strony 23.

  11. #131
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Nikola322
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    rybnik
    Kod pocztowy
    44-273
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał anoch Zobacz post
    Instrukcję wypełniania wniosku wraz z metodykami wyliczania dochodu znajdziesz tu:
    https://portal.wfosigw.pl/dokumenty/...2019092018.pdf

    Opis metodyk od strony 23.

    przeczytałam to juz i dalej nicc niewiiem .. tak jak mówiłam jezeli chodziłoby o dom w ktorym aktualnie mieszkamy to wiem liczymy sie wszyscy , ale jezeli chodzi o budowe to co? tez nas liczyc?? mysle ze tak, ale sama juz niewiem ... druga kwestia czy idzie rozłozyc dotacje na dom w którym mieszkamy i na budowe? oczywiscie nie przekraczając maksymalnej kwoty dofinansowania? np na budowe dotacja na pompe a na istniejący np wymiana okien? czy to tak sie nie da? i juz ostatnie pytanie bo tez nie do końca rozumie ten pkt :
    "Wyjaśnienie o możliwości finansowania dla budynku nowo budowanego.
     Gdy Wnioskodawca zaznaczy budynek nowo budowany oraz planuje zakup i montaż jednego
    lub dwóch źródeł ciepła wraz z przyłączami spełniającego wymagania techniczne określone
    w programie, wówczas może ubiegać się również o dofinansowanie mikroinstalacji
    fotowoltaicznej lub/i kolektorów słonecznych.
     Gdy Wnioskodawca zaznaczy budynek nowo budowany oraz posiada już zamontowane jedno
    lub dwa źródła ciepła spełniające wymagania techniczne określone w programie, a budynek
    nie został jeszcze oddany do użytkowania, wówczas może ubiegać się o dofinansowanie
    w formie pożyczki jedynie mikroinstalacji fotowoltaicznej i/lub kolektorów słonecznych.
    Ponadto, dla budynku nowo budowanego Wnioskodawca musi wykazać, iż przegrody spełniają lub
    będą spełniać parametry związane z izolacyjnością cieplną określone w pkt 1 Załącznika nr 2 do
    rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków
    technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (tj. Dz. U. 2015 r., poz. 1422,
    z późn. zm.), obowiązujące od 31 grudnia 2020 roku.

    Czyli jesli ubiegam sie o dofinansowanie na pompe ? to moge tez uzyskac dofinansowanie na fotowoltaike , ale nie w formie kredytu??

  12. #132

    Domyślnie

    Jestem w trakcie wypełniania wniosku dla domu nowobudowanego i mam takie pytania:
    - jak sprawdzić/potwierdzić spełnienie norm WT 2021? jak jest to weryfikowane? Pozwolenie na budowę jest z roku 2017.
    - czy porównanie ofert ma dotyczyć 3 pomp ciepła o takiej samej mocy czy 3 pomp jednego producenta, ten sam model, od 3 dostawców?
    Spotkanie informacyjne w mojej gminie jeszcze się nie odbyło, więc może Wy pomożecie .
    Ostatnio edytowane przez Kariooka ; 10-10-2018 o 11:26

  13. #133

    Domyślnie

    Ja mam bardziej szczegółowe odnośnie ustalania dochodu....
    Od przychodów z PIT-37 odliczamy koszty, składki itd..... oraz odliczamy ubezpieczenie zdrowotne. Pytanie: czy zdrowotne odliczone 7,75% (wykazane) w PIT-37 czy zdrowotne faktycznie zapłacone 9%?

    Gdzieś coś było, że zasady takie jak przy ustalaniu dochodu do 500+ a tam zdaje się jest zdrowotne faktycznie zapłacone czyli 9%
    Ostatnio edytowane przez s---r ; 10-10-2018 o 12:09

  14. #134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kariooka Zobacz post
    - jak sprawdzić/potwierdzić spełnienie norm WT 2021? jak jest to weryfikowane? Pozwolenie na budowę jest z roku 2017.
    - czy porównanie ofert ma dotyczyć 3 pomp ciepła o takiej samej mocy czy 3 pomp jednego producenta, ten sam model, od 3 dostawców?
    Tak na logikę to raczej porównanie tych samych pomp ale od różnych instalatorów
    Ja mam pozwolenie tak jak TY... 2017r. Projektant kazał zaznaczyć, że spełniam te WT.... ale to zależy np od okien od styropianu przy ocieplaniu....

  15. #135

    Domyślnie

    W końcu założyłem konto na portalu beneficjent.wfosigw dla mojego województwa.

    Na maila otrzymałem potwierdzenie rejestracji wraz z dwoma plikami PDF.
    Jeden plik zawiera wniosek rejestracyjny do portalu i oświadczenie wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych, a drugi zawiera oświadczenie o zachowaniu poufności.

    Za każdym razem jak się loguję do portalu, to mam taką informację:
    Konto niezatwierdzone przez WFOŚiGW!
    Aby zakończyć proces rejestracji proszę dostarczyć wymagane dokumenty w wersji papierowej.
    W przypadku nie dostarczenia wymaganych zgód konto będzie aktywne tylko do 2018-11-05.
    Rozumiem, że te wszystkie dokumenty muszę podpisać i w wersji papierowej dostarczyć pod wskazany adres.
    Ale czy koniecznie w terminie do 5 listopada muszę także złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze? Jeśli tego nie zrobię w tym terminie, to moje tymczasowe konto zostanie zablokowane? Przecież wnioski można teoretycznie składać nawet za kilka lat, to dlaczego mam się zmieścić z wnioskiem w tak krótkim terminie?

  16. #136
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anoch
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Piaseczno
    Dzielnica
    Gładczyn Szlachecki
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Wyślij tylko wniosek o założenie (utrzymanie) konta na portalu beneficjenta + zgoda RODO.

  17. #137

    Domyślnie

    Ja własnie wysłałem wniosek przez portal (z odliczonym mniejszym zdrowotnym bo i tak nie miało by to wpływu na intensywność finansowania) i zaraz lecę na pocztę wysłać wniosek + zgody w formie papierowej....

  18. #138

    Domyślnie

    Dom na etapie wykończenia, przed odbiorami, pompa już kupiona. Jest szansa na jakieś dofinansowanie czy po jabłkach ?
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  19. #139

    Domyślnie

    To ja mam jeszcze jedno, na tą chwilę chyba ostatnie pytanie..... przy budynku nowo budowanym wpisałem datę rozpoczęcia inwestycji 1.10.2018, zakończenia 31.12.2019. Z jaka datą muszę/powinienem mieć fakturę na piec z montażem?

    ps. @mku7i wydaje mi się, że masz szansę

  20. #140
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anoch
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Piaseczno
    Dzielnica
    Gładczyn Szlachecki
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Data na fakturze najpóźniej do 31.12.2019. (np. 5.11.2019)

Strona 7 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony