dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie projekt DOM W ZIELISTKACH 8 pracownia ARCHON

    Szukam projektu domu małego z poddaszem użytkowym najlepiej +/- 100m2

    Ze względu na ograniczone środki $$ i niechęć do kredytów musi być tani w budowie i podatny na samoroba jak najbardziej energooszczędny i tani w eksploatacji, budowę chciał bym zacząć w 2020r. Lubię mieć wszystko wcześniej zaplanowane i projekt chciałbym mieć już dopięty

    Skłaniam się ciągle do "dom w zielistkach 8"
    Jak do tej pory najbardziej mi pasuje. Kosztorys podany na stronie jest bardzo optymistyczny lecz nie wiem czy może być realny, i to w sumie moje pierwsze pytanie,fajnie by było usłyszeć opinie osób które budowy mają już za sobą, propozycje zmian, komentarze, sposób ogrzewania itp

    https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-zielistkach-8-mc0922f41af943

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Bardzo mały pokój gościnny
    Małe pokoje na górze. U mnie małe pokoje mają po 12 użytkowej i 16 po podłodze i to jest absolutne minimum.
    Reszta standard. Jak masz miejsce to pomysl nad parterowka. Można ogarnąć wowczas wiązary i będzie napewno szybciej niż strop monolityczny i miejsze ryzyko spartolenia.

    Czy wybudujesz 100 czy 130m2 to i tak wielkiej różnicy w kosztach nie będzie. Każda ekipa musi zarobić i nikt tak dokładnie na metry do momentu końca sso nie przelicza. Za dom pod klucz zapłacisz w okolicach dużych miast między 420 a 500 tys. (bez działki) wliczajac ogrodzenie, kostkę, meble kuchenne, łazienki w średnim standardzie.

    Jeśli planujesz gaz to pomysl nad powietrzna pompa ciepła. Ja zrobiłem gaz i trochę żałuję bo administracyjnie to koszmarek a cenowo to tylko ok. 4tys mniej niż pompa ciepla.

  3. #3

    Domyślnie

    Działke mam, województwo podkarpackie cena 400tys to przy systemie zleconym pod klucz jak dla mnie. Budowę myślałem zacząć z budżetem 200tys wykańczając tylko dół,
    bez zagospodarowania działki w systemie mocno gospodarczym prowadząc cała budowę ,gaz i reszta mediów jest w miejscowosci.

    Czytałem wiele tematów na temat kosztów budowy i są to rozbieżności ogromne zależne od regionu Polski, nikt u mnie w rodzinie się nie buduje więc ciężko mi określić koszty. obecnie mieszkamy w bloku i metraż 100m2 użytkowych wydaje się być ponadto wystarczajacy, mamy doświadczenie z domów rodzinnych gdzie ogromne metraże w tym momencie się marnują i wiemy ile trzeba włożyć pracy w sprzątanie itp takich wielkich domow.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Jeśli jesteś zainteresowany to mogę podesłać Ci arkusz z pozycjami co ile kosztowalo na poszczególnych etapach to będziesz miał jako takie pojęcie gdzie pieniądze uciekają i porównasz koszty robocizny z tymi które są u Ciebie. U mnie projekt podobny z tym, że powierzchnia większa o 25m2, ale za to prosty strop Teriva, u Ciebie zelbet, który wykonawcy trochę więcej cenią i sporo więcej stali idzie.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak ,oczywiście z chęcią przeanalizuje.
    Co do robocizny tak jak mówiłem bez systemu zkeceniowego jeżeli część prac wykonał bym samodzielnie z pomocą osób 3 bez firm myślę że będzie dużo taniej niż 400 tys

    Zależało by mi na bezstronnych komentarzach na temat projektu i sugestiach bo temat jak zawsze kończy się na pieniądzach

    Akurat strop "łany" brałem tu za zaletę zawsze wydawały mi się takie stropy lepsze w sensie trwalsze jak i np lane skosy.
    Wracając do ceny mysle że start z kwotą 200 byłby realny nie jest to Wrocław tylko wieś na Podkarpaciu blisko Ukrainy ceny zachodnie za robociznę której nie było by dużo do zlecenia myślę że jeszcze tutaj nie dotarły a przynajmniej mam taką nadzieję

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Jak Podkarpacie i do tego masz z kim stanąć do pracy to pewnie dasz rade.

    Oczywiście, że nie ma nic lepszego niż monolit jesli nie bierzemy pod uwagę stropów prefabrykowanych i tutaj masz 100 racji.
    Teriva to ukłon w stronę niedouczonych wykonawców. Ten strop nie ma żadnych plusów poza tym, ze łatwo się go układa. Jeśli masz ekipę co potrafi poprawnie wykonać monolit to nawet się nie zastanawiaj. Podobnie zbrojenie szczytow. Dobrze, że masz to w projekcie. U mnie nie było. Według mnie to wielki błąd bo generalnie dopóki więźba nie dociśnie ściany to mocniejszy wiatr może taki szczyt przewrócić. Trzeba murować do płatwi, potem wiezba, znowu murarze muszą wrócić, itd. bez sensu. Radziłbym tylko zastanowić się jeszcze raz nad powierzchnią. 100m2 to naprawdę mało jak na dom. Nie twierdzę zeby budować 200 i więcej ale takie 130 jak na domek to chyba minimum jak się popatrzy na rozmiar pomieszczeń.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Budowałem podobny wymiarowo dom rok temu dokładnie 9,3m x 7,7m ściana kolankowa 1,4m.
    Jak ma być tani w eksploatacji to daj z 15 na podłogę 20 elewacje dach 35cm.
    Możesz oczywiście więcej, gazem za sezon 1500zł ogrzejesz.
    200 tyś mnie wyszło teraz materiały poszły do góry np za wełnę 15cm płaciłem 21,5zł teraz ok 24zł za m2.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Spora powierzchnia zmarnowana na kotłownię, bo pierwotnie miałaby być pewnie na paliwo stałe
    Kominek - jest w miejscu w którym nie da się obserwować płomienia.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-09-2018 o 21:03

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Budowałem podobny wymiarowo dom rok temu dokładnie 9,3m x 7,7m ściana kolankowa 1,4m.
    Jak ma być tani w eksploatacji to daj z 15 na podłogę 20 elewacje dach 35cm.
    Możesz oczywiście więcej, gazem za sezon 1500zł ogrzejesz.
    200 tyś mnie wyszło teraz materiały poszły do góry np za wełnę 15cm płaciłem 21,5zł teraz ok 24zł za m2.
    Możesz napisać dokładnie za co 200tys (robocizna o materiały) i co dokładnie robiłeś we własnym zakresie ?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Spora powierzchnia zmarnowana na kotłownię, bo pierwotnie miałaby być pewnie na paliwo stałe
    Kominek - jest w miejscu w którym nie da się obserwować płomienia.
    To projekt bez garażu, więc ta kotlownia to tak naprawdę bardziej pomieszczenie gospodarcze czy śpizarnia. Wstawiasz kocioł gazowy typu lodówka i jeszcze sporo miejsca zostaje.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    Możesz napisać dokładnie za co 200tys (robocizna o materiały) i co dokładnie robiłeś we własnym zakresie ?
    Oczywiście też jestem bardzo ciekawy w jakim % prace były wykonane własnoręcznie

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Michal, czy mogłabym Cię prosić o przesłanie takiego arkusza? Jesteśmy na etapie rzeźbienia projektu, i dostosowywania naszych marzeń do możliwości finansowych, bardzo by nam to pomogło.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Sorki że po tak długim czasie odpisuje, z prac które nie wykonywałem to montaż okien, wierzby i pokrycia dachowego, no i tynki - bo mi się po prostu nie opłacało. Tak to resztę sam z pomocą wujka i kumpla( żeby nie było to im płaciłem symbolicznie bo nikt nie robi za darmo).

  14. #14

    Domyślnie

    Czyli 200tys system gospodarczy ssz plus tynki ocieplenie poddasza ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony