dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 69
  1. #1

    Domyślnie Przeszacowany dom, jakie wyjscie

    Witam,
    Jestem na etapie gdzie stoja gole mury, bez stropu czy dachu. Wydalem na to duzo wiecej niz sie spodziewalem. Chcialem reszte zrobic z kredytu, ale teraz musialbym wziac duzo wiekszy I ni wiem czy mnie stac na takie raty.
    Dom ma 120m2 +30m2 garazu, parterowy, nie oszczadzalismy na materiale I dobrej ekipie.

    Domyslam sie ze raczej nie ma szans na sprzedaz takiego? Macie jakies pomysly jak zejsc z kosztow ? A moze lepiej tak to zostawic I nie pakowac sie w ogromny kredyt,. Dla mnie to 260tys
    Uprzedzajac pytania to powiem ze nie znam sie na budowiectwie, wszystko zachwalal mi znajomy architekt a ja tego nie zwerfikowalem.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Termeko.eu
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-218
    Posty
    23

    Domyślnie

    Opisz ile juz wydałes pokaz projekt powiem ci mniejwiecej ile powinno to kosztowac

  3. #3

    Domyślnie

    ile dałeś do tej pory ?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Sprzedasz to bez problemu, jeśli jest dobrze wykonane, ale nie możesz dawać zaporowej ceny. Dla kogoś, kto chce szybko zamieszkać, to już kilka ładnych miesięcy do przodu. Szkoda tylko, że idzie zima i ten dom bez dachu...

  5. #5

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_1417263541676208.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	9,3 KB
ID:	418524



    Do tej pory licząc tylko budowę wydałem 66 tys, stan surowy zamknięty wyjdzie pewnie koło 180
    Chętnie dowiem się ile to może jeszcze kosztować ?
    według wstępnych wyliczeń strop to 26 tys, dach 45 tys.

    Mam fundamenty, ściany nośne i kominy

    Co do sprzedaży to niestety jest to teren wiejski, gdzie działki można kupić za 30-50 tys., ja myślałem o cenie rzędu 90-105 tys. Widziałem sporo nie wykończonych budowli na sprzedaż i chyba słabo ze sprzedażą.
    Ostatnio edytowane przez Lesotho ; 10-09-2018 o 20:00

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ten dom ma 150 ale użytkowej, a nie całkowitej. Całkowita to pewnie ze 180 m2

    Możesz próbować projektem zamiennym zmienić konstrukcję dachu na lżejszą, bez stropu, krytą gontem bitumicznym, aby obniżyć koszty.
    Dach 45 tyś - trochę mało.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-09-2018 o 20:24

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesotho Zobacz post

    Do tej pory licząc tylko budowę wydałem 66 tys, stan surowy zamknięty wyjdzie pewnie koło 180
    Chętnie dowiem się ile to może jeszcze kosztować ?
    według wstępnych wyliczeń strop to 26 tys, dach 45 tys.

    Mam fundamenty, ściany nośne i kominy

    Co do sprzedaży to niestety jest to teren wiejski, gdzie działki można kupić za 30-50 tys., ja myślałem o cenie rzędu 90-105 tys. Widziałem sporo nie wykończonych budowli na sprzedaż i chyba słabo ze sprzedażą.
    Masz fundamenty opisz dokładnie jak sa wykonane i zaizolowane.

    Pokaz jakieś fotki , cena jaką wydałes na to co opisujesz to wg mnie kosmos.

  8. #8

    Domyślnie

    150 to powierzchnia całkowita 120 razem z kotłownia i pralnia+garaż...
    W projekcie mam dach płaski więc i strop musi być solidny.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Masz fundamenty opisz dokładnie jak sa wykonane i zaizolowane.

    Pokaz jakieś fotki , cena jaką wydałes na to co opisujesz to wg mnie kosmos.
    34 fundamenty i 32 za ściany nośne, trochę tego jest..
    Same cegły kosztowały 14 tys. protherm

    zwykłe ławy fundamentowe, ścianki fundamentowe na bloczkach betonowych, ocieplone styropianem, papa, siatka, folia kubełkowa... bardzo dużo betonu poszło

  10. #10

    Domyślnie

    A jaki ten strop ma być? Bo jak monolityczny, to 26 tys. za jakieś 170m2 to małe niedoszacowanie.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A jaki ten strop ma być? Bo jak monolityczny, to 26 tys. za jakieś 170m2 to małe niedoszacowanie.
    strop teriva, belki i pustaki 9 tys, beton i zbrojenie wyliczyl budowlaniec, nie wiem czy dobrze.

  12. #12

    Domyślnie

    Nie wiem ile szacowałeś wydać ale przy obecnych cenach na stan deweloperski potrzeba około 2500-3000 zł za m2 czyli w Twoim przypadku 375-450 tys ...
    Ceny materiałów i usług mocno poszybowały do góry i ciągle idą ...

    Niedaleko mnie są takie domy gdzie stoją latami , bo kiedyś ktoś rozpoczął budowę i myślał że za grosze wybuduje a fakty były inne.
    Teraz takie rozpoczęte domy stoją latami. Sądzę że powodem że nikt nimi się nie zainteresował była nieatrakcyjna cena.
    Myślę że czas jest wrogiem i takie rozpoczęte domy trzeba jak najszybciej sprzedać , bo jak nie sprzedadzą się na początku to później zapewne już nigdy.
    Sądzę że jak będzie cena realna to znajdzie się kupiec i lepiej czasami trochę stracić niż brnąć dalej w coś na co nas nie stać i nas zrujnuje ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesotho Zobacz post
    34 fundamenty i 32 za ściany nośne, trochę tego jest..
    Same cegły kosztowały 14 tys. protherm

    zwykłe ławy fundamentowe, ścianki fundamentowe na bloczkach betonowych, ocieplone styropianem, papa, siatka, folia kubełkowa... bardzo dużo betonu poszło
    za wymurowanie ścian nośnych parteru zapłaciłeś 18 tyś? - może mi coś zlecisz

    Styropian an fundamencie to nie jest jak pisałeś "nie oszczadzalismy na materiale " to raczej po taniości robota.

    Jeżeli chcesz to sprzedać to szukaj kupca i rób strop...........wg mnie ze stropem-dachem latwiej to sprzeadaż. Ale na zwrot poniesionych kosztów raczej nie masz co liczyć.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    za wymurowanie ścian nośnych parteru zapłaciłeś 18 tyś? - może mi coś zlecisz

    Styropian an fundamencie to nie jest jak pisałeś "nie oszczadzalismy na materiale " to raczej po taniości robota.

    Jeżeli chcesz to sprzedać to szukaj kupca i rób strop...........wg mnie ze stropem-dachem latwiej to sprzeadaż. Ale na zwrot poniesionych kosztów raczej nie masz co liczyć.
    Hmm.. za wymurowanie scian zaplacilem 9,5. 5 tys zaplacilem za reszte materialow, w tym za kominy.
    Wiem, ze generalnie wyszlo sporo, niestety rozplanowane jest sporo scian nosnych.

  15. #15

    Domyślnie

    już wiem, dlaczego was te domy tak kosztują....

    ja pitole

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    już wiem, dlaczego was te domy tak kosztują....

    ja pitole
    Bo nie oszczędzamy na materiale czytaj nie znając się kupujemy najdroższe np styropian w cenie styroduru zamiast styroduru.
    Lesotho jak najszybciej to sprzedaj, na pewno się nie zwróci, chyba że znajdziesz jelenia ale takich to już chyba nie ma.
    Tak jak napisał kaszpir007 cała inwestycja może się zamknąć w kwocie 450 tyś.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Nie ma to jak zaczynać budowę nie mając za wiele pieniędzy... Teraz to chyba tylko płakać pozostaje bo wątpię żebyś to sprzedał.
    Aha i inwestycja nie zamknie się w kwocie 450 tyś jak pisze tkaczor chyba że ma na myśli stan deweloperski. To jest jakby nie patrzeć spory dom a ceny z dnia na dzień idą w górę. Wiem bo widzę po swojej budowie.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesotho Zobacz post
    Do tej pory licząc tylko budowę wydałem 66 tys, stan surowy zamknięty wyjdzie pewnie koło 180
    Chętnie dowiem się ile to może jeszcze kosztować ?
    według wstępnych wyliczeń strop to 26 tys, dach 45 tys.

    .........
    na taki dom licząc po taniości to spokojnie jeszcze ze 300 -350tys na stan deweloperski, pod klucz to pewnie sporo ponad 400tys.


  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    plus 100 000 na otoczenie działki: kostka, ogród, płot, brama itp....
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  20. #20

    Domyślnie

    hehehe, ludziom sie wydaje ze za przysłowiowe 5zł wybuduja dom i to wcale nie mały

    a teraz drugie hahaha, ja tez tak myślałem, ale staram się i jeszcze jakoś ciągnę, 7 rok buduje, i juz niewiele zostało do zrobienia, jeszcze tylko ze 200tys zł i bedzie gotowe, oczywiscie bez otoczenia i mebli.


Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony