dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czarne plamy na stole po impregnowaniu impregnatem?

    Dzień dobry,

    Miałem poszarzony sosnowy mebel ogrodowy (stół). Zeszlifowałem tę szarość, zaimpregnowałem tanim impregnatem Luxens z Leroya. Stół miał po nim taką jasną żółtą barwę. Po dwóch dniach na słońcu na meblu zacząłem zauważać takie ciemne (ciemno szare, czarne) plamy -kropki (piegi). Próbowałem to usunąć ludwikiem czy cifem ale od tego co najwyżej schodził sam impregnat. Te plamy są jakby pod warstwą impregnatu.
    W innym miejscu w którym rozwiercałem łeb wkręta mam plamę takiego samego koloru tylko dużo większą, musiała się ona utworzyć z opiłków po wierceniu, których od razu nie zmiotłem. Zdziwiłem się że to jest możliwe. Też ta plama jakby wniknęła pod impregnat.
    Skąd te plamy? Czy winny jest temu tani impregnat? Czy te małe plamy nie są od owadów którym się spodobał jasny kolor mebla?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    grzyb przed impregnacją

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję, wystarczy to zeszlifować czy może odszarzyć? Da się to jakoś usunąć?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    A nie jest tak, że ten stół był lakierowany i poszarzał tylko tam gdzie lakier odlazł? Ty go przeszlifowałeś ale niezbyt solidnie, goła sosna jest miększa niż lakier, więc warstwę poszarzałą zdjąłeś, a lakier tylko zmatowiłeś. Tam gdzie lakieru nie było impregnat spenetrował głęboko i przyciemnił drewno, tam gdzie był lakier nie spenetrował wcale i nie zmienił koloru. Ta plama przy rozwiercanym wkręcie, pasowała by mi do tej wersji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony