dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kaskaderka

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    2

    Domyślnie Wyburzenie ściany działowej .

    Witam
    Planuje remont mieszkania . Jestem właścicielem mieszkania spółdzielczego /własnościowego .
    Chciałabym zburzyć ścianę działową pomiędzy kuchnią a salonem . Z tego też względu wczoraj udałam się do Spółdzielni z pytaniem czy uzyskam zgodę na jej wyburzenie . Dział remontowy nie robił mi problemów . Uzyskałam zgodę ustną , czekam na formalną zgodę na piśmie .
    Otrzymałam odbity na ksero plan mojego mieszkania , uwzględniający ściany nośne jak i działowe.
    Spółdzielnia zasugerowała abym dowiedziała się w Starostwie czy potrzebna jest zgoda urzędowa na taką zmianę w mieszkaniu .
    I tu tkwi problem . Otóż moje Starostwo ... nie ma pojęcia czy mam składac wniosek . Dwa kolejne, w innych miastach twierdzą że nie musze składać dokumentów , ponieważ wyburzenie ściany działowej nie narusza konstrukcji mieszkania , a plan pomieszczeń sie nie zmieni ( czyli kuchnia nadal będzie w tym samym pomieszczeniu jak i salon ) Nie ingeruję w żaden sposób w ściany nośne budynku .
    Nie wiem co robić .
    Spółdzielnia również nakazała mi po remoncie wynająć elektryka który dokona pomiaru prądu w pomieszczeniu . Ściana działowa którą chcę usunąć ma dwa gniazdka i planuję zupełnie z nich zrezygnować , nie robić żadnych przeróbek . Również nie wiem czy taka procedura ma sens .

    Proszę o radę .
    Kwestia Starostwa , zupełnie nie wiem co robić . Czy plany odbite na ksero mogą być załącznikiem w razie czego do dokumentów , bo nie ukrywam nie chcę płacić za plan który tylko uwzględni brak tej jednej ściany . Czy ogólnie zgłaszać to wyburzenie ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaskaderka Zobacz post
    Czy ogólnie zgłaszać to wyburzenie ?
    Ja bym nie zgłaszał - klik

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... Otóż moje Starostwo ... nie ma pojęcia czy mam składac wniosek . Dwa kolejne, w innych miastach twierdzą że nie musze składać dokumentów , ponieważ wyburzenie ściany działowej nie narusza konstrukcji mieszkania ...

    to reguluje Ustawa Prawo Budowlane :
    " Art. 29. 2. Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na:
    ...
    1a) przebudowie obiektów, o których mowa w ust. 1;
    1aa)16 przebudowie budynków, innych niż budynki, o których mowa w ust. 1, z wyłączeniem ich przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych, a także z wyłączeniem budynków, których projekty budowlane wymagają uzgodnienia pod względem ochrony przeciwpożarowej;
    1b)17 przebudowie przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych, o ile nie prowadzi ona do zwiększenia dotychczasowego obszaru oddziaływania tych budynków; "

    jednym słowem jw - pozwolenie na budowę nie jest wymagane,
    przebudowa również nie wymaga Zgłoszenia, o ile nie dotyczy to

    ... b) przegród zewnętrznych albo elementów konstrukcyjnych budynków, których budowa wymaga uzyskania pozwolenia na budowę;

    ściana działowa nie jest przegrodą zewnętrzną albo elementem konstrukcyjnym ( choć część ścian "działowych" może pełnić taką funkcję )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kaskaderka

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za pomoc
    Więc w tej chwili czekam tylko na decyzję Spółdzielni .
    Mam nadzieję że faktycznie będzie pozytywna i nie będą się " czepiać" o wentylację pomieszczenia .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony