dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Orientacja dachu a efektywność paneli PV

    Witam,
    Mam pytanie do bardziej doświadczonych w temacie.

    Interesuje mnie ekonomiczna opłacalność montażu paneli fotowoltaicznych na połaci dachu która skierowana jest na wschód, lub południowy wschód.
    Dach pod kątem około 37 °


    Mam dach dwuspadowy , jedna połać ukierunkowana na jest tak, że o godzinie 10;00 słońce jest prostopadle do połaci, zaś o godzinie 15:00 równo oświetla dwie połacie dachu.
    Kompas pokazuje mi około 220° SW. czyli odchylenie od południa około 50°



    Czy w takiej konfiguracji lepiej jest wszystkie panele ustawić na wschodniej połaci , czy np. rozdzielić 12 wschód i 8 zachód.
    Jak duża będzie strata wynikająca z takiego ułożenia paneli.
    Kładąc na wschód niemal cała energia w dni powszednie pójdzie do sieci, bo pracuje rano, wracam przed 15:00. Więc należy przyjąć że 20% stracę na pobieraniu swojej energii po powrocie do domu.

    Czy o kolejne 20% powinienem powiększyć instalacje z powodu orientacji dachu na wschód?

    Obecnie zużywam rocznie 3600kWh , więc zakładam że potrzebuje około 5kWp. Czy moje założenia są słuszne.


    Kolejne pytanie, to jakie panele się lepiej spiszą, poli czy monokrystaliczne przy takim ukierunkowaniu dachu ?


    Przy okazji zapytam jaką firmę polecacie która zamontuje fachowo i nie za drogo optymalny system.

    Rozmawiałem z Columbus Energy , PVGE (PVinstalator) oraz z Foton Technik. Ten ostatni wydaje się mieć najlepsze warunki. Ale czekam na wasze propozycje .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dach.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	418819  
    Ostatnio edytowane przez marxxx ; 16-09-2018 o 13:09

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony