dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 199 z 199
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Napisał barteklwc Zobacz post
    Muszę wyjaśnić dlaczego dostałem w ofercie jakieś stare modele ale ten Buderus strasznie zachwalany przez jedną z renomowanych firm w Łodzi. Wizualnie wygląda dobrze ale tych szczegółowych parametrów nie mogę przeanalizować. O co chodzi z tym glikolem? Czy jeśli jest w cenie poniższego Zubadana to raczej odpuscic?

    Nowa oferta:

    Mitsubishi Zubadan 11,2 kw
    Jednostka zewnętrzna PUHZ-SHW112YAA
    Jednostka wewnętrzna EHSC-YM9EC
    Zbiornik cwu 300L
    Podobno najnowszy model, cena 35k

    Ewentualnie proszę o ofertę ale niestety COP nie wyliczone;

    Dom 190m2 użytkowej do ogrzania
    Podłogówka cały dom
    Podłoga 20cm
    Sciany 20cm
    Dach 30
    Rekuperacja
    35k za samą pompę czy całość? netto czy brutto?

  2. #182
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    U mnie duża powierzchnia podłogówki (u ciebie pewnie też) i dodatkowo nieprzepisowe dla PC (bo > 60m) długości obwodow i efekt jest taki, że przepływ mam poniżej nominalnego (sama pompka obiegowa wbudowana). W efekcie pewnie żeby wyciągnąć pełną moc z pompy temperatura zasilania musi być nieco wyższa, przez co pewnie ucierpi nieco COP (na razie takiej potrzeby nie było bo ciepło na zewnątrz).
    Także upewnij się czy opór twojej instalacji nie jest za duży dla pompki obiegowej w pompie ciepła.
    Też mam obawy o minimalny przepływ. Tyle że nie spotkałem się ze stwierdzeniem że 60 m pętli to za dużo... kiedy ja budowałem obowiązywała zasada że pętla ma mieć max 100 m - u mnie mam kilka o długości ok.70 m a większość nie przekracza 50. Rotametry na minimalnych obrotach pompy obiegowej nie pokazują żadnego wyraźnego przepływu, na max obrotach te na krótszych pętlach pokazują 6 l. Temperatury w pomieszczeniach mam wyregulowane na stałe przez dławienie przepływów, z kotłem na ekogroszek wszystko działa pięknie...
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A propos hałasu
    Daikin ERGA08DVA ma moc akustyczną 62 dBA a ciśnienie 50dBA.
    Panasonic WH-UD09HE5-1 ma moc akustyczną 69 dBA a ciśnienia nie mogę znaleźć - ma ktoś jakieś dokładniejsze specyfikacje?

    Czy taka różnica głośności decybeli będzie odczuwalną realnie różnicą?
    Ten Daikin będzie wyraźnie cichszy czy niezauważalnie?
    Witam,

    Nawiązując do tematu poziomu hałasu generowanego przez pracę pompy ciepła, powietrzne pompy ciepła marki Buderus cechują się cichą pracą, która zapewnia komfort użytkowania zarówno w dzień, jak i w nocy. W przypadku pomp ciepła Logatherm WPL AR marki Buderus, poziom ciśnienia akustycznego jest niższy o 40 dB(A) mierzony z odległości 1m. Pompa w trybie nocnym automatycznie zmniejsza prędkość obrotową wentylatora, zmniejszając poziom ciśnienia akustycznego o 3 dB(A). Przy dalszej odległości od urządzenia poziom ciśnienia akustycznego maleje, więc warto tak zamontować jednostkę zewnętrzną, aby nie była w bliskiej odległości od okien oraz od sąsiadów.
    W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pompach ciepła zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kateg...rm-wpl-ar.html
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  4. #184

    Domyślnie

    Skomplikowane te wyliczenia.
    Chyba będę się trzymał wyliczen @Kaszpira. Wątpię, że na Panasonicu spaliłby 650zł zamiast 900 na LG.

    Ale co do wycen.

    Dostałem wycenę od lokalnego sprzedawcy na zakup LGka 9kW wraz ze zbiornikiem CWU 300l Webera (wężownica 3,4m2) oraz montażem freonowym pompy. Nie zajmują się hydrauliką.
    Ile może wynieśc materiał i podłączenie hydrauliczne takiej pompy do 100% podłogówki?

    Pytam, bo cena za powyższe jest ok 30% niższa od ofert typu: pompa, montaż, zbiornik i materiał kotłowni (czego nie ma w mojej taniej ofercie)

  5. #185
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    barteklwc

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Łowicz
    Kod pocztowy
    99-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał donkacper Zobacz post
    35k za samą pompę czy całość? netto czy brutto?
    Całość z montażem brutto

    Czyli reasumując lepszym wyborem będzie najnowszy Zubadan czy Buderus? Cena podobna

    Czy tym Buderusem jest coś nie tak?

  6. #186

    Domyślnie

    Cytat Napisał barteklwc Zobacz post
    Całość z montażem brutto

    Czyli reasumując lepszym wyborem będzie najnowszy Zubadan czy Buderus? Cena podobna

    Czy tym Buderusem jest coś nie tak?
    Odnośnie Zubadana puściłem Ci wiadomość na priv

  7. #187
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    barteklwc

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Łowicz
    Kod pocztowy
    99-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Ten Zubadan to rzeczywiście najnowszy model.
    ...YAA oznacza 3 fazy z jednym wentylatorem - podobno bardziej cicha od poprzednika.
    Sprawdź w ofercie zbiornik CWU ja dałem się nabrać "fachowcowi", że mój płaszczowy będzie OK (bo niby płaszczowy więc "lepsza" wymiana ciepła). Efekt jest taki, że będę wymieniał na 300L z wężownicą 3,8m2. Taki jest dobry, ten plaszczowy...
    Nie ma w twojej ofercie bufora/sprzęgła. U mnie tez nie było i... błąd. U mnie duża powierzchnia podłogówki (u ciebie pewnie też) i dodatkowo nieprzepisowe dla PC (bo > 60m) długości obwodow i efekt jest taki, że przepływ mam poniżej nominalnego (sama pompka obiegowa wbudowana). W efekcie pewnie żeby wyciągnąć pełną moc z pompy temperatura zasilania musi być nieco wyższa, przez co pewnie ucierpi nieco COP (na razie takiej potrzeby nie było bo ciepło na zewnątrz).
    Także upewnij się czy opór twojej instalacji nie jest za duży dla pompki obiegowej w pompie ciepła.
    Dzięki za uwagi.
    Widzę w stopce , że metraż i materiały podobnie jak u mnie. Miałeś już za sobą sezon grzewczy, jak koszta?

  8. #188
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    T_CAPy mają takie wyraźnie wyższe COPy od "zwykłego" Panasa (np. ADC/SDC 9kW).
    Ma ktoś zwykły czy wszyscy tu na forum te t-capy?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #189
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja ponad rok temu szukałem pompy 9KW. Do wyboru miałem LG , Samsung , Panasonic i Altherma.

    Wybrałem LG bo według podanych danych miała najlepsze parametry a dodatkowym "plusem" było cena niższa o 2000 zł niż Panasonic (zwykły).
    Porównując parametry to wszystkie te pompy i tak miały zbliżone COP , więc tak naprawdę sądzę że kupiec powinien skupić się bardziej na cenie zakupu , warunkach serwisowania , dostępności części oraz najważniejsze aby znaleźć godnego zaufania lokalnego instalatora.
    bold mój.

    Otóż to ja ostatecznie wybrałem pompę, którą z całej puli pomp oferowanych umiejscowilem na drugim miejscu (aspekty techniczne i finansowe), ale instalator budził największe nadzieje na dobrą współpracę.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #190
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    heybaca

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    GóryŚwiętokrzyskie
    Kod pocztowy
    26-021
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    bold mój.

    Otóż to ja ostatecznie wybrałem pompę, którą z całej puli pomp oferowanych umiejscowilem na drugim miejscu (aspekty techniczne i finansowe), ale instalator budził największe nadzieje na dobrą współpracę.
    Co to za pompa?

  11. #191
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Witam
    Nie jestem pewien czy w dobrym wątku, ale bardziej właściwego nie znalazłem.
    Czy budynek 27m x 10m x 3.5m da się zrobić na podłogówce ? i podpiąć do tego PC/PW ?
    Dzięki

  12. #192
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał heybaca Zobacz post
    Co to za pompa?
    Panasonic ADC 9kW.
    Ale jak pisałem patrzyłem przez pryzmat, ze jedna firma miała mi robić wod-kan, podłogówkę, went. mechaniczną i pompę.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #193
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Witam,
    Chciałbym do istniejącego bufora ciepła 2m3, podłączyć niedużą pompę ciepła powietrzną do podgrzewania cwu w okresach ciepłych i do utrzymywania podłogówki gdy palacza nie ma w domu w przyszłości do działania na fv.
    Szukam urządzenia prostego, bez żadnego prawie sterowania, ot włącz wyłącz na termostacie, moc 4-6kW prosta w montażu i umożliwiające pracę z wężownicą w buforze.

    Czy ktoś przerabiał taki temat i może coś zaproponować?

  14. #194

    Domyślnie

    Jeżeli do sporadycznego działania, to nie lepiej po prostu grzałkę dać do bufora? PC w porównaniu z ceną grzałki nie opłaci Ci się prawdopodobnie w żadnym realnym okresie.

  15. #195
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    heybaca

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    GóryŚwiętokrzyskie
    Kod pocztowy
    26-021
    Posty
    7

    Domyślnie

    Tak a propos Hitachi Yutaki S - ma ktoś zamontowaną i może coś o niej więcej powiedzieć? jak to się sprawuje?

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony