dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie Kocioł dwupaliwowy, hybrydowy - pellet / drewno - czyste powietrze

    Jak w temacie - czy ktoś dostał lub ma wiedzę o przyznaniu i wypłaceniu dotacji z programu Czyste Powietrze na tego rodzaju kocioł.
    Jeśli tak proszę o podanie modelu takiego kotła.

    PS.
    Pytam bo niektórzy producenci podają na swoich stronach o 100% dotacjach do ich kotłów dwupaliwowych, czyli drewno / pellet.
    Czytając program Czyste Powietrze na moje rozumowanie kotły takie nie powinny być dotowane.
    Regulamin forum

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Najlepiej jest zapytać tych producentów w którym punkcie programu Czyste Powietrze jest opisane ich urządzenia.

    Kalkulacja
    http://kalkulatordotacji.czystepowietrze.gov.pl
    KOSZTY KWALIFIKOWANE
    W celu obliczenia możliwej kwoty dotacji zaznacz elementy wchodzące w skład przedsięwzięcia.
    Uwaga!
    Poniżej należy podawać kwoty netto - podatek od towarów i usług (VAT) jest kosztem niekwalifikowanym.
    W przypadku podania przez użytkownika kosztów brutto, rzeczywista wysokość dotacji będzie niższa, niż wyliczona za pomocą kalkulatora.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Najlepiej jest zapytać tych producentów w którym punkcie programu Czyste Powietrze jest opisane ich urządzenia.
    Dlatego pytam gdyż w pozycji Koszty kwalifikowane nie ma pozycji kocioł dwupaliwowy - hybrydowy. Czyli śmiem twierdzić że jest to wprowadzanie kupującego w błąd gdyż nawet jak wybiorę kocioł pelletowy o podwyższonym standardzie to w programie jest zapis że kocioł taki nie może posiadać rusztu awaryjnego:

    Kotły na pellet drzewny o podwyższonym standardzie muszą posiadać klasę efektywności
    energetycznej minimum A+ na podstawie karty produktu i etykiety energetycznej;
    Kotły te mogą być przeznaczone wyłącznie do spalania biomasy w formie pelletu
    drzewnego. Do dofinansowania nie są kwalifikowane urządzenia wielopaliwowe.
    Dofinansowanie jedynie do kotłów z automatycznym podawaniem paliwa;
    Kocioł nie może posiadać rusztu awaryjnego lub przedpaleniska/brak możliwości montażu
    rusztu awaryjnego lub przedpaleniska;
    Jeśli wybiorę kocioł zgazowujący o podwyższonym standardzie podczas kontroli mogę być zapytany dlaczego palę pelletem skoro dotację dostałem na zgazowanie drewna:

    Kotły te mogą być przeznaczone wyłącznie do zgazowania biomasy w formie drewna kawałkowego
    albo do spalania biomasy w formie pelletu drzewnego oraz zgazowania biomasy w formie drewna
    kawałkowego.
    Do dofinansowania kwalifikują się jedynie kotły z automatycznym podawaniem pelletu drzewnego.
    Do dofinansowania nie są kwalifikowane inne urządzenia wielopaliwowe.
    I co w takim przypadku zrobi użytkownik podczas kontroli.
    Regulamin forum

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.790

    Domyślnie

    Bo to jest tak że dostajesz np kocioł z pełnym certyfikatem na pellet ale ze strony ściągasz drugi certyfikat np na ekogroszek tyczy się to kotłów dwupaliwowych pellet-ekogroszek a to wiem na pewno bo brat tak kupował niby na pellet ale po wyciągnięciu kryzy i założeniu czegoś masz na inne paliwo i też z certyfikatem.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Bo to jest tak że dostajesz np kocioł z pełnym certyfikatem na pellet ale ze strony ściągasz drugi certyfikat np na ekogroszek tyczy się to kotłów dwupaliwowych pellet-ekogroszek a to wiem na pewno bo brat tak kupował niby na pellet ale po wyciągnięciu kryzy i założeniu czegoś masz na inne paliwo i też z certyfikatem.
    Czyli oszustwo podczas zakupu, wprowadzenie i narażenie kupującego na konsekwencje i ewentualny zwrot dotacji podczas kontroli. Mam informację że nawet kontrolują jakim peletem pali użytkownik gdyż jest zapis że musi posiadać certyfikat. A co powie użytkownik gdy podczas kontroli będzie palił, np. ekogroszkiem czy drewnem - że ma certyfikat na te paliwa (śmieszne).
    Regulamin forum

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.790

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Czyli oszustwo podczas zakupu, wprowadzenie i narażenie kupującego na konsekwencje i ewentualny zwrot dotacji podczas kontroli. Mam informację że nawet kontrolują jakim peletem pali użytkownik gdyż jest zapis że musi posiadać certyfikat. A co powie użytkownik gdy podczas kontroli będzie palił, np. ekogroszkiem czy drewnem - że ma certyfikat na te paliwa (śmieszne).
    No nie do końca bo normalnie kupując ten kocioł dostajesz z nim certyfikat ale po zakupie możesz dostać też certyfikat na drugi rodzaj opału ja wiem tylko o kotle technixpell chyba tak się nazywa i on jest dwupaliwowy czyli pellet lub ekogroszek tam tylko trzeba coś odkręcić i innego dokręcić a wszystko jest na legalu.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No nie do końca bo normalnie kupując ten kocioł dostajesz z nim certyfikat ale po zakupie możesz dostać też certyfikat na drugi rodzaj opału ja wiem tylko o kotle technixpell chyba tak się nazywa i on jest dwupaliwowy czyli pellet lub ekogroszek tam tylko trzeba coś odkręcić i innego dokręcić a wszystko jest na legalu.
    Jeśli kupię za swoje to może i tak lecz przy dotacji już nie. Mają prawo wejść do domu w ciągu 5 lat i sprawdzić czym się pali w "ich" kotle.
    Regulamin forum

  8. #8

    Domyślnie

    Jaka kontrola

    A najlepszy pelet to ten z opon.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    No nie do końca bo normalnie kupując ten kocioł dostajesz z nim certyfikat ale po zakupie możesz dostać też certyfikat na drugi rodzaj opału
    Dostałem odpowiedz z NFOSiGW że wymogi techniczne, które muszą zostać spełnione przez kotły, wskazane są bezpośrednio w załącznikach nr 2/2a/2b do PPCP. Są to wymogi związane m.in. z posiadaniem automatycznego podawania paliwa, czy brakiem posiadania rusztu awaryjnego lub przedpaleniska / brakiem możliwości montażu rusztu awaryjnego lub przedpaleniska. Wszystkie wymogi techniczne są weryfikowane przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej przyznające dotację. Na urządzenia niespełniające wymogów PPCP nie można uzyskać dofinansowania. Najgorsze jest to że ryzyko z wyborem kotła ponosi beneficjent a nie nieuczciwy sprzedawca. Jedyną gwarancją że uzyskamy dofinansowanie w programie Czyste Powietrze jest wybór kotła który jest na liście zielonych urządzeń dostępnej na stronie internetowej: https://lista-zum.ios.edu.pl.
    ja wiem tylko o kotle technixpell chyba tak się nazywa i on jest dwupaliwowy czyli pellet lub ekogroszek
    Węgiel czyli ekogroszek nie jest dotowany w programach dofinansowań.
    Regulamin forum

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.790

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Dostałem odpowiedz z NFOSiGW że wymogi techniczne, które muszą zostać spełnione przez kotły, wskazane są bezpośrednio w załącznikach nr 2/2a/2b do PPCP. Są to wymogi związane m.in. z posiadaniem automatycznego podawania paliwa, czy brakiem posiadania rusztu awaryjnego lub przedpaleniska / brakiem możliwości montażu rusztu awaryjnego lub przedpaleniska. Wszystkie wymogi techniczne są weryfikowane przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej przyznające dotację. Na urządzenia niespełniające wymogów PPCP nie można uzyskać dofinansowania. Najgorsze jest to że ryzyko z wyborem kotła ponosi beneficjent a nie nieuczciwy sprzedawca. Jedyną gwarancją że uzyskamy dofinansowanie w programie Czyste Powietrze jest wybór kotła który jest na liście zielonych urządzeń dostępnej na stronie internetowej: https://lista-zum.ios.edu.pl.

    Węgiel czyli ekogroszek nie jest dotowany w programach dofinansowań.
    Jak nie jak w mojej gminie zachęcają dotacjami do wymiany kotłów i to nie gminne dotacje tylko rządowe a co do kotła to już ci powiedziałem że kupując ten kocioł dostajesz z mety certyfikat a potem ściągasz drugi i masz obydwa a wymogi sam podałeś więc ten kocioł je spełnia bo nie ma rusztów ani możliwości ich instalacji
    ps i nie każdy chce dotacji brat np olał całą dotację zresztą ja to samo na PV nie wziołem i nie wezmę dotacji mam swój honor.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony