dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 16
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 320
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Do nowo budowanego domu juz chyba nie mozesz zalozyc zadnego smieciucha nawet chyba gazu juz nie mozna tylko cieplownia albo prad,pompa
    oczywiście ze piece gazowe kondensacyjne można i będzie można montować.
    Jeżeli teraz ma w projekcie śmieciucha, to może go w 2020 zainstalować.

    Pytanie tylko, jaki jest okres karencji między przekazaniem budynku do użytkowania a możliwością wnioskowania jak dla budynku istniejącego. Ale skoro nigdzie wprost nie ma tej informacji, to ten okres raczej nie istnieje.

  2. #222

    Domyślnie

    Cholerka nie moge za nic znalezc tego artykulu ale z miesuac temu czytalem taki artyul,ze ma wejsc jakas nowelizacja ustawy i ze w nowo budowanych domach nie bedzie mozna montowac ogrzewania o jakims wspolczynniku odnawialnej energi (czy jakis taki ) powyzej 1 i pisali ze pozostaje tyljo cieplownia albo oze bo ze w praktyce bedzie to tez oznaczalo zakaz gazem bo gaz ma ten wspolczynnik 1,2.
    Ale za chiny nie moge tego znalezc moze tez ktos czytal i bardziej pamieta o co tam chodzilo?

    Juz znalazlem to do nowych domów w zasiegu cieplowni:
    https://globenergia.pl/nowe-budynki-...-pompa-ciepla/
    Ostatnio edytowane przez codix ; 17-12-2019 o 19:34

  3. #223

    Domyślnie

    Witam,
    rozumiem, że jeśli dochód wszystkich mieszkańców gospodarstwa domowego przekracza 125528 zł to nie otrzymamy żadnej dotacji?
    Ale czy to nas eliminuje z programu, czy też możemy np. skorzystać z preferencyjnego kredytu z oprocentowaniem 0,7% + Wibor 12M ?

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Witam,
    rozumiem, że jeśli dochód wszystkich mieszkańców gospodarstwa domowego przekracza 125528 zł to nie otrzymamy żadnej dotacji?
    Ale czy to nas eliminuje z programu, czy też możemy np. skorzystać z preferencyjnego kredytu z oprocentowaniem 0,7% + Wibor 12M ?
    No a ile zarabiasz sam?
    Bo wedlug tabeli to powyzej 1600 na osobe nalezy sie jakas dotacja ale w zaleznosci od dochodu nie wszystkich tylko wnioskodawcy i tak do 85tys 18% a do 125tys 15% powyzej 0%

  5. #225

    Domyślnie

    No niestety okazuje się, że za dużo zarabiam :|

    Wg mnie i WFOŚiGW w Warszawie jest to suma dochodów wszystkich w gosp. domowym.
    W tabeli jest to trochę mylnie nazwane, choć w myśl tego programu Czyste Powietrze, wnioskodawcą jest właśnie owo "gospodarstwo domowe"

    https://portal.wfosigw.katowice.pl/d..._Powietrze.pdf

    Zerknij jeszcze na poniższy filmik WFOŚiGW

    https://www.youtube.com/watch?v=8f1bFy2SjUk
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 17-12-2019 o 20:30

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    No niestety okazuje się, że za dużo zarabiam :|
    No to masz pecha.
    Ale zawsze mozemy sie zamienic ja wezme te Twoje zarobki i w d...e bede mial nfosigw a Ty dostaniesz dotacje

  7. #227

    Domyślnie

    Przekraczając 125tys. wcale nie jest się krezusem, dla 5 osobowej rodziny to zaledwie 2000zł na głowę miesięcznie - w większym mieście szału to nie robi, np. samo przedszkole/żłobek to koszt miesięczny 600-800zł.

    Super ten program jest - ci co mają trochę więcej mają dbać o czyste powietrze za swoje, a Ci co mają mniej mają dbać za cudze. Takim pseudo programami raczej nie sprawimy że duże miasta staną się wolne od smogu.

    Proszę bardzo poniżej efekty, aktualnie u mnie wygląda to jak poniżej - normalnie nie ma czym oddychać

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	438331
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 17-12-2019 o 22:17

  8. #228

    Domyślnie

    No tak to jest.
    A najsmieszniejsze jest to że Ci biedniejsi co za polowe tego co Ty masz tez utrzymuja 5 osób i jeszcze kupia se 3tony wegla,a Ci bogaci pala smieciami i najwiecej kradna.
    Pogadaj z jakims znajomym z elektrowni to Ci powie czy biedni czy bogaci wiecej pradu kradna
    Sam znam goscia co ma firme meblarska i 3 audi q5 i wszystko scinkami plyt meblowych opala i nie ma na niego bata.
    Albo Ci co wysypiska podpalaja czy smieciami handluja itp.itd.
    Oni do biednych nie należą ,biedni weglem pala bo na nic innego ich nie stac a jak juz do gara nie maja co wlozyc to i kalosza do pieca wloza.
    To wlasnie cale stado takich po 125tys co ich stac na kredyt na swoj nowy domek min.250m2 do tych swoich pieknych domkow wkladaja smieciucha i jaraja czym popadnie bo na raty brakuje.

    I nie przesadzaj ze za Twoje,popatrz na roczny Pit ile na zdrowotne i podatku odprowadziles (uciekajac z czego sie da) masz dzieci to po lekarzach chodzisz dowiedz sie jakie sa koszty utrzymania sluzby zdrowia i ceny zabiegów,500 tez pewnie pobierasz.I jakas scierzka do pracy dojezdzasz moze nawet latarnia sie jakas swieci za panstwowe pod domem itp.
    Wiecej z systemu wyciagasz niz wkladasz.
    Jak bys wiecej wkladal to bys byl bardzo bogaty i noe mial bys czasu tu zagladac.

    Ps.niebierz tego za bardzo do siebie

  9. #229

    Domyślnie

    Wyssane z palca bzdury piszesz, nie będę się do tego odnosił, bo szkoda mojego czasu.
    Wszedłem tutaj, aby m.in. zadać dwa pytania odnośnie programu czyste powietrzne, oczywiście na żadne nie byłeś w stanie odpowiedź poprawnie (na 1 odpowiedziałeś źle, do 2 nie odniosłeś się), - ile pożytku z Twojego klepania w klawiaturę niech każdy sam oceni.
    Pozdrawiam

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Ja robilem sam podlogowke i czesc instalacji co o cwu oraz przylacze i zadnych kosztorysow nie robilem .
    Tylko faktury dalem z materialami i zwracali wiec albo w Twojej miejscowosci jacys nadgoliwi urzednicy albo sie glupot naczytales .
    Jaki problem zadzwonic i sie spytac
    Umowa, którą podpisałem mówi o przedstawieniu kosztorysu oraz jest to zamieszczone na wykazie dokumentów https://www.wfosigw.katowice.pl/jak-...ansowanie.html
    Problem w tym, że nie można się tam dodzwonić a na maile nie odpisują

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał hermik Zobacz post
    Umowa, którą podpisałem mówi o przedstawieniu kosztorysu oraz jest to zamieszczone na wykazie dokumentów https://www.wfosigw.katowice.pl/jak-...ansowanie.html
    Problem w tym, że nie można się tam dodzwonić a na maile nie odpisują
    Wrzuć w tabele zestawienie faktur
    w podstawę wyceny wpisz numer faktury będziesz miał kosztorys w formie uproszczonej.

  12. #232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edekzelian Zobacz post
    No dokładnie, gdyby wniosek o płatność miał być też w tym roku, to procedura przeczylaby sama sobie pod względem terminów.
    Wniosek o płatność nie musi być w tym roku.
    Jak podpisywałem umowę na zakup PC Pani powiedziała ze wniosek o płatność też w tym roku. No chyba że chodziło jej o protokół odbioru wykonawcy z datą do końca roku...a ja coś źle zrozumiałem albo ona źle przekazała....nie wiem.
    Czyli do końca roku muszę kupić, zamontować PC, mieć podpisany protokół odbioru i fakturę?? Wniosek o płatność mogę w przyszłym roku złożyć, jest jakiś czas max do kiedy można składać??

  13. #233
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Wpierw składasz wniosek. Można przez internet, na drugi dzień możesz rozpocząć pracę. Instalator musi ci wypełnić protokół który jest załącznikiem z umowy. Na umowę czeka się około pół roku od złożenia wniosku i pozytywnego rozpatrzenia. Wniosek o wypłatę składasz po podpisaniu umowy.

  14. #234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Chyba zle sie wyrazilem. Umowe na dofinansowanie mam juz podpisana. Chodzi mi o dalsze czynnosci po montazu pc, wypelnionym protokole odbioru przez instalatora.

  15. #235

    Domyślnie

    Skoro masz umowę, masz zamontowaną PC to co stoi na przeszkodzie abyś składał wniosek o płatność? Więcej czasu zajmuje Ci to forum niż sam wniosek o płatność.
    Według mojej wiedzy, wniosek o płatność nie musi być w tym roku, nigdzie nie ma tego napisanego. Za to jest napisane, że wniosek o dofinansowanie w tym roku. A skoro na umowę na dofinansowanie czeka się tyle ile się czeka to logicznym jest, że nie da się złożyć wniosku o płatność w niektórych przypadkach. Możesz też zadzwonić do innych miast i podpytać u nich.

  16. #236
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Pytałem bo nie mam jeszcze drzwi zewn. i styropianu na elewacji. Jesli mog6e przed tymi pracami złożyć wniosek o płatność to jak najbardziej zaraz wysyłam bo jest już przygotowany.

  17. #237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Pamiętaj, że we jak występujesz o wypłatę to kiero budowy musi ci glajt napisać, że na dzień protokołu dom spełnia wymogi WT2021 - papier wszystko przyjmie. Ja im wrzuciłem certyfikaty z pompy, okien, drzwi, bramy, piany z dachu i styro - ogólnie zaciepałem ich papierami co miałem to ksero i poszło.
    Dom w Żurawkach 5 lekko poszerzony 180m2 po podłodze. Ściany Porotherm 24cm + 20cm styropianu + 30cm PUR strop. Całość w podłogówce. PPC Ariston Nimbus 7 + 300l CWU OZC 9,5kW - wentylacja grawitacyjna

  18. #238
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    tez musicie wpisywać u notariusza pożyczkę z tego programu? trochę duży koszt tego notariusza

  19. #239
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Nie mam żadnej pożyczki więc nie pomogę.
    Dom w Żurawkach 5 lekko poszerzony 180m2 po podłodze. Ściany Porotherm 24cm + 20cm styropianu + 30cm PUR strop. Całość w podłogówce. PPC Ariston Nimbus 7 + 300l CWU OZC 9,5kW - wentylacja grawitacyjna

  20. #240
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pyjter83

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-832
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugaz Zobacz post
    Pamiętaj, że we jak występujesz o wypłatę to kiero budowy musi ci glajt napisać, że na dzień protokołu dom spełnia wymogi WT2021 - papier wszystko przyjmie. Ja im wrzuciłem certyfikaty z pompy, okien, drzwi, bramy, piany z dachu i styro - ogólnie zaciepałem ich papierami co miałem to ksero i poszło.
    Z tym oświadczenie KB, to jest bardzo źle sformułowane z umowie WFOŚ. Pisałem w tej sprawie do pracownika WFOŚ właśnie z pytaniem co w sytuacji jak budynek jeszcze nie jest ocieplony itp.

    Uzyskana odpowiedź: "chodzi tutaj o oświadczenie, że po oddaniu do użytku budynek będzie spełniał normy i jest zgodnie z nimi budowany"

Strona 12 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony