dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 16
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 320
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Jak dobrze czytam - to w programie czyste powietrze można rozpocząć "inwestycje" 12 miesięcy wcześniej, ale nie można jej zakończyć przed złożeniem wniosku. Natomiast coś się zmieni bo UE powiedziała hola hola - i chyba znikną dopłaty do kotłów gazowych i jakiś tam 5 generacji.

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwiazdoor Zobacz post
    Jak tam pisałem i dzwoniłem to nie umieli mi odpowiedzieć na moje pytanie, tylko tłumaczyli jakoś pobocznie więc może zapytam tutaj.

    Kupiłem PC w październiku 2018r. firma podłączyła częściowo, wystawiła fakturę zapłaciłem przelewem ale wcześniej nie złożyłem wniosku - czyli mam rozumieć że dla mnie nie należy się już dotacja tak?

    Dlaczego o to pytam - bo w programie pisze, że inwestycja nie może być zakończona i nie wiem co mam przez to rozumieć... Kiedy można przyjąć że została zakończona?

    Jeśli instalatorzy przyjechali, zamontowali wszystko ale nie uruchomili urządzenia bo np. nie było wody użytkowej jeszcze doprowadzonej i ja im za to zapłaciłem bo dziwne by mieli czekać z tego powodu na pieniądze to inwestycja jest ukończona czy nie? Na fakturze nie mam, że jest to faktura częściowa, ale na kolejnej mogę mieć, że jest to faktura końcowa tylko pytanie jak ten projekt to rozpatruje?
    Podstawowym pytaniem jest - dlaczego masz PC ? Jeśli dlatego, bo tak sobie chciałeś - to możesz dotacji nie dostać, jeśli masz możliwość podłączenia się do sieci gazowej.
    Tak to jakoś było pisane.....

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał hook01 Zobacz post
    Pisałem to już w innym wątku o CzP. Ludzie to jest program, który ma modernizować stare domy aby stały się ekologiczne/ciepłe a nie dotować nowe ekologiczne już domy i nowe pompy bogatym ludziom, których stać na ich zakup (budujesz dom czyli cię stać). Także skończcie już utyskiwać: "kupiłem pompę i teraz czuję się wyrolowany bo mi nie dali".
    Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Program dotyczy także nowo budowanych domów. Wystarczy przeczytać PIERWSZE zdanie programu.

    "Cel programu

    Poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z
    istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza,
    pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych."

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Podstawowym pytaniem jest - dlaczego masz PC ? Jeśli dlatego, bo tak sobie chciałeś - to możesz dotacji nie dostać, jeśli masz możliwość podłączenia się do sieci gazowej.
    Tak to jakoś było pisane.....
    Gdzie tak było napisane? W programie Czyste powietrze nie ma o tym mowy.

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał edwars Zobacz post
    .... Na razie WFOŚiGW w Warszawie wstrzymał od dnia 1 stycznia 2019 r. nabór wniosków.
    no to chyba poszedł z dymem

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7766628
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Komisja Europejska ma uwagi co do finansowania w ramach programu kotłów węglowych. To tylko mały wycinek tego programu. W sumie mają rację. To jakiś kompletny nonsens - czyste powietrze i kocioł na węgiel.
    To prawda że program chwilowo został chwilowo wstrzymamy, ale ma to związek z wejściem w życie ustawy dotyczącej odpisu od podstawy opodatkowania tzw. ulgi na termomodernizacje.
    Ostatnio edytowane przez Elektrolot ; 08-01-2019 o 09:02

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elektrolot Zobacz post
    To jakiś kompletny nonsens - czyste powietrze i kocioł na węgiel.
    Nonsens, bo? Słyszałeś o bezdymnym spalaniu węgla? Na muratorze jest wpis na tysiące postów na ten temat.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Nonsens, bo? Słyszałeś o bezdymnym spalaniu węgla? Na muratorze jest wpis na tysiące postów na ten temat.
    Wiesz, to prawie tak jak z Yeti. Wszyscy o nim słyszeli, a nikt nie widział
    O bezdymnym spalaniu węgla, też wiele osób słyszało, tylko dziwnym zbiegiem okoliczności, tylko jednostki tak potrafią....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    O bezdymnym spalaniu węgla, też wiele osób słyszało, tylko dziwnym zbiegiem okoliczności, tylko jednostki tak potrafią....
    Raczej niewielu słyszało. I mówi ci to ktoś, kto skrzyknął w swoim mieście ludzi do walki z zanieczyszczeniem powietrza.

  10. #70
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elektrolot Zobacz post
    Komisja Europejska ma uwagi co do finansowania w ramach programu kotłów węglowych. To tylko mały wycinek tego programu. W sumie mają rację. To jakiś kompletny nonsens - czyste powietrze i kocioł na węgiel.
    To prawda że program chwilowo został chwilowo wstrzymamy, ale ma to związek z wejściem w życie ustawy dotyczącej odpisu od podstawy opodatkowania tzw. ulgi na termomodernizacje.
    pojawiają się informacje, że ma być zmniejszona dotacja z 30% do 15% dla tych w najwyższym progu dochodowym. Jeżeli tak by było to już w ogóle nie opłacałby się ten program.

  11. #71
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ja oczyma wyobraźni widzę moje sąsiadki 90-cio letnie jak zapitalają do urzędu po dotacje na pompę ciepła . kiedyś gadałem że frycowe po ruskich trzeba zapłacić więc tak jak jest . będzie jeszcze ze 30 lat , nic nie mówię o rządach tych czy tamtych czy następnych , kutfa nikt tego nie zmieni przez te kilka sekund(30)lat po komunie .

  12. #72

    Domyślnie

    https://businessinsider.com.pl/twoje...zmiany/yds0237

    Ciekawe czy zmiana dotyczy wszystkich, którzy złożyli i złożą wnioski czy tylko tych, którzy złożą wniosek po ponownym uruchomieniu programu?

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Tak jak myślałem , od razu wiedziałem, że nie ma co na to liczyć.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Tak jak myślałem , od razu wiedziałem, że nie ma co na to liczyć.
    Jednakowoż bym tak nie narzekał , odpis od podstawy dla osób daleko w 32% progu to prawie 17k wiec bez dotacji 15% i tak dużo
    tutaj o tym rozmawiamy :
    https://forum.muratordom.pl/showthre...o-53kPLN/page2
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał hook01 Zobacz post
    Tu koleś kupił zamontował ale i tak chciałby dostać kasę. Przecież jak kupował to był świadomy że kupuje za swoje a teraz szuka jakiś tam kruczków że tak naprawdę to nie zamontował bo (upraszczam "nie odkręcił do konca zaworu") i najlepiej jakby urzędnik pochylił się nad jego tokiem rozumowaniai żeby mu dali jednak kasę na tę pc. W programie jasno jest napisane co i jak z zakupami wstecznymi.
    Czuje się przywołany do tablicy więc odpowiem.

    Program działa wstecz więc skoro tak działa to chciałbym z niego skorzystać - coś w tym złego? Problem w tym, że on działa wstecz w taki sposób, że nie ma praktycznie możliwości z niego skorzystania bo jest to wszystko nie jasno określone.

    Jak złożysz wniosek możesz mieć fakture i wszystko zamontowane i uruchomione, lecz jak nie zdążyłeś złożyć wniosku to mogłeś wszystko mieć zamontowane nawet 1.01.2018r ale nie mogłeś nikomu za to zapłacić, a program ruszył jak się nie mylę we wrześniu - więc w praktyce nikt wstecz nie skorzysta z tego programu.

    To już któraś dotacja z kolei na którą chciałbym się załapać i każda kończy się tak samo.

    Znajomi za to korzystają z jakiś dotacji na kotły nawet śmieciuchy i wymieniają stare piece na nowe, takich można wspierać jak widać

    Co z tego, że założyłem PC jak wyjdę przed dom i mam samą mgłę i smród który idzie z sąsiednich domów do tego stopnia, że nie można oddychać więc gdzie tu dążenie do tego by było "czyste powietrze"?

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    701

    Domyślnie

    "Program czyste powietrze" powinien nazywać się "Program śmierdzące powietrze". Jak można dotować zamontowanie pieców na ekogroszek czy pellet (przecież to dalej spalanie paliw stałych), a nie dotować fotowoltaiki? Wybudowałem dom na osiedlu, gdzie pobudowało swoje domy 12 innych osób. Trzech ma pellet, pięciu ekosyf, a czterech zwykłe kopciuchy. W ośmiu z tych 12 jest jeszcze dodatkowo kominek...Jak instalowałem swoją PC, a właściwie jak pojawiła się wiertnica na mojej działce, to sąsiedzi z politowaniem kiwali głowami i pukali się w czoło...wariat...

    o czym my mówimy???


    Nigdy nie załapałam się nawet na 1 zł dotacji, a sąsiad obok złożył wniosek o wymianę śmieciucha na piec na ekosyf i dostanie ok 80% - zaciera łapska i mówi, że dorobi sobie później dodatkowy ruszt (Polak potrafi) i dalej będzie palił co popadnie...żenada.
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  17. #77
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdaseb Zobacz post
    "Program czyste powietrze" powinien nazywać się "Program śmierdzące powietrze". Jak można dotować zamontowanie pieców na ekogroszek czy pellet (przecież to dalej spalanie paliw stałych), a nie dotować fotowoltaiki? Wybudowałem dom na osiedlu, gdzie pobudowało swoje domy 12 innych osób. Trzech ma pellet, pięciu ekosyf, a czterech zwykłe kopciuchy. W ośmiu z tych 12 jest jeszcze dodatkowo kominek...Jak instalowałem swoją PC, a właściwie jak pojawiła się wiertnica na mojej działce, to sąsiedzi z politowaniem kiwali głowami i pukali się w czoło...wariat...

    o czym my mówimy???


    Nigdy nie załapałam się nawet na 1 zł dotacji, a sąsiad obok złożył wniosek o wymianę śmieciucha na piec na ekosyf i dostanie ok 80% - zaciera łapska i mówi, że dorobi sobie później dodatkowy ruszt (Polak potrafi) i dalej będzie palił co popadnie...żenada.
    Tak, program Czyste Powietrze nie jest może idealny, ale jest pierwszym tego typu programem, masowym, społecznym. Na pewno będzie modernizowany, bo takie organizacje jak Polski Alarm Smogowy aktywnie działają, by zmienić niektóre zapisy, chociażby te opaliwach stałych oraz o kontroli przestrzegania zasad programu.
    No i Twój przykład pokazuje, jak jest dziurawy, ale z drugiej strony... jakie jest niestety nasze społeczeństwo.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #78
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    T
    No i Twój przykład pokazuje, jak jest dziurawy, ale z drugiej strony... jakie jest niestety nasze społeczeństwo.
    Nie ma się co dziwić , jak program napisany do bani to są ludzie i z niego korzystają , a że to sie ma nijak do ekologi ...
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  19. #79
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Tak wsłuchując się w tę dyskusję to najlepiej było by dotować tylko tych co mają kupę szmalu i budują nowe zameczki bo zabrakło na PC wysokiej klasy oraz na panele foto najwyższej klasy , biedota nie powinna dostać nic tak to odczytuje , ja bym program napisał w trzy minuty , każda gmina ma szukać najbardziej śmierdzące kominy i tylko tym wymieniać nawet za friko ,

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Tak wsłuchując się w tę dyskusję to najlepiej było by dotować tylko tych co mają kupę szmalu [..]
    Powinenes byc zadowolony :

    ""Bogaci mają dostać mniejsze dopłaty do inwestycji - te spaść mają dla nich z 30 do 15 proc. ""

    https://businessinsider.com.pl/twoje...zmiany/yds0237
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

Strona 4 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony