dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 16
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 320
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Tak wsłuchując się w tę dyskusję to najlepiej było by dotować tylko tych co mają kupę szmalu i budują nowe zameczki bo zabrakło na PC wysokiej klasy oraz na panele foto najwyższej klasy , biedota nie powinna dostać nic tak to odczytuje , ja bym program napisał w trzy minuty , każda gmina ma szukać najbardziej śmierdzące kominy i tylko tym wymieniać nawet za friko ,
    Tylko ci najbogatsi płacą podatki, vat od kupionych dóbr i dają zarobić innym.

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Tylko ci najbogatsi płacą podatki, vat od kupionych dóbr i dają zarobić innym.
    W Polsce człowiek który ma trochę pieniędzy a nie daj Boże firmę i zatrudnia ludzi to prywaciarz, wichłacz, złodziej, wyzyskiwacz itp. itd. Na pewno nakradł... Tym się nie należą dotacje bo dość się nachapali na krzywdzie innych

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Oczywiscie wszystko rowno dla wszystkich. Jak czytam takie dyrdymaly. Przeciez nikt niczego nikomu nie broni. Zakladajcie firmy, zmiencie prace - wszystko w waszych rekach. Zamiast narzekac zmiencie prosze cos w swoim zyciu. Dlatego sa roznice w kwotach dotacji.

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Tylko ci najbogatsi płacą podatki, vat od kupionych dóbr i dają zarobić innym.
    Mylisz bogatych z dużo wydającymi konsumentami.
    Bogaty nie musi kupować więcej, niż biedny. Jak będzie kupował więcej, to zbiednieje.

    Chyba, że masz na myśli nie bogatych (czyli posiadających duży majątek - mogą nic nie robić) a o dużych dochodach.

    A co do przedsiębiorców, to często dochodu mają niewiele (albo i stratę). A i VAT od większości zakupów odliczają. Przynajmniej ci zatrudniający dobrego doradcę podatkowego i/lub rozgarniętą księgową. I mają takie pole manewru (w przeciwieństwie do osób na umowę o pracę) że bez większego problemu mogą sobie zorganizować rok, żeby mieć dotację maksymalną.

  5. #85

    Domyślnie

    Kilka informacji o planowanych zmianach: https://biznes.interia.pl/wiadomosci...e,2598742,4199

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewon Zobacz post
    Kilka informacji o planowanych zmianach: https://biznes.interia.pl/wiadomosci...e,2598742,4199
    Brak słów.
    Solidnie po kieszeni dostaną najzamożniejsi.
    Przyciąć najbogatszym...
    instrument do walki ze smogiem zamiast pomagać przede wszystkim najuboższym, okazał się pomocny głównie dla najbogatszych.
    Tak jak pisałem w tym programie chodzi o likwidację szarej strefy a nie o poprawę jakości powietrza.
    Przy dotacji dla najbogatszych w wysokości 15% dużą wątpliwością jest sens brania FV od firmy i rozliczania tych wszystkich papierów. Łącząc dotację i ulgę podatkową może to da 32% i dwa razy więcej dokumentów i obowiązków.
    Ostatnio edytowane przez Mendium ; 10-01-2019 o 07:49

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Kolejni, którzy załapią się na widełki 85 528 zł - 125 528 zł, będą mogli liczyć na maksymalnie 15 proc. Powyżej tych zarobków o dotacjach nie ma już mowy. Chętni będą mogli wtedy skorzystać tylko z preferencyjnej pożyczki i ulgi termomodernizacyjnej.
    No i tyle w temacie "dotacji".

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    W mojej Gmynie jest taki oto program https://www.nadarzyn.pl/537,styczen?tresc=8846.

    Mam pytanie czy to jest to samo czy w przedmiotowym wątku? Moje pytanie wynika z tego , że ten program był już od 2 lat natomiast w publikatorach mówi sie o programie czyste powietrze jako nowym wynalazku co najmniej na miarę prochu strzelniczego . Sam korzystałem w 2017 i mam PC CUW w ramach tego programu bez żadnych kredytów. Jedyne przekłamaniem to fakt że dofinansowanie dotyczy 80% kosztów netto i trzeba dopłacić 20% kosztów inwestycji +8% Vat czyli razem 28%
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 10-01-2019 o 08:30

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Mam pytanie czy to jest to samo czy w przedmiotowym wątku? Moje pytanie wynika z tego , że ten program był już od 2 lat
    Nie, jest to program gminny. Pewnie dostali dotację z EU od urząd marszałkowskiego i teraz rozdysponowują.
    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    że ten program był już od 2 lat
    Zdziwiłbym się gdyby to szybciej realizowali. Takie są realia. Ogłoszenie naboru, nabór, odwołania, decyzje, czas na nabór wniosków od ludzi, podpisanie umowy.

    Ja w ubiegłym roku wyrwałem PC do CWU za 2400PLN. W sumie to sam zbiornik 300l kosztuje coś koło 3000PLN. A że domek w budowie to nada się w sam raz.

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No i tyle w temacie "dotacji".
    No z założenia program ma wspierać ubogich energetycznie i finansowo. To dla takich osób pomoc jest najbardziej potrzebna, więc tak ułożono program.
    Powietrze w naszym kraju jest tragiczne, a to pierwszy taki społeczny program, które oferuje pieniądze na inwestycje proekologiczne we wszystkich województwach na takich samych zasadach. Program ma wiele niedociągnieć, zapewne będzie zmieniany, ale jest i można będzie z niego skorzystać. Jeśli komuś warunki dofinansowania nie pasują, to zawsze może takie inwestycje sfinansować z własnej kieszeni, bo prędzej, czy później, wymagania dot. ogrzewania się zaostrzą i takie inwestycje staną się koniecznością.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edwars
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    Warszawa-Basinów
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Program ma wiele niedociągnieć, zapewne będzie zmieniany, ale jest i można będzie z niego skorzystać
    W Warszawie jest restauracja, gdzie można zjeść dobry obiad za 5 złotych z gorzałką, GDZIE TO JEST ? ? ?, nigdzie ale tanio.
    Tak samo z tymi dopłatami.

  12. #92

    Domyślnie

    Z racji tego, że jest to bubel stała się rzecz wysoce szkodliwa.
    Jeśli zwrócimy się do burmistrza, wójta czy starosty o dofinansowanie na wymianę kotła typu śmieciuch na z jakiejkolwiek półki eko, usłyszymy, że działa ogromny na skalę kraju program Czyste Powietrze i zostaniemy odprawieni z kwitkiem, co w wielu przypadkach będzie skutkowało pozostawieniu niezmienionego stanu rzeczy.
    Zatem ogólnonarodowy bubel jest równocześnie strzałem w kolano dla lokalnych włodarzy, gdyż ci skierują nas na zatopiony okręt i problem smogu pozostanie.

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andersh Zobacz post
    Zatem ogólnonarodowy bubel jest równocześnie strzałem w kolano dla lokalnych włodarzy, gdyż ci skierują nas na zatopiony okręt i problem smogu pozostanie.
    Nabór wniosków zostanie wznowiony w poniedziałek.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #94

    Domyślnie

    Jak informuje Ministerstwo Finansów aby skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej dom musi już być oddany w użytkowanie. Oznacza to, iż nie można odliczyć sobie od dochodu wydatków poniesionych na budowę domów czyli np. ocieplam sobie dom w budowie w styczniu oddaję go do użytkowania w maju i lecę do US żeby odliczyć wydatki. Warto uważać na tą kwestię, gdyż przyjdzie nam wtedy oddać odliczone pieniądze wraz z odsetkami.
    Dom 290 m2 netto kubatura 695m3, obecnie węgiel 21kw w niedalekiej przyszłości Amerykański gaz OZC 15,9 kw . Grzejniki ok 80%+20% podłogówka III strefa klimatyczna. PV o uzysku ok 7500kWh/rok

  15. #95
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Jak zgłaszałem do US darowizne to właśnie musiałem doniesc faktury na moje dane + pozwolenie na budowę na moje dane. Oczywiście data faktury musiałabyc po dacie darowizny. Jest taki artykuł że jak przeznaczamy pieniądze z darowizny na budowę to od jakiejś tam kwoty nie płacimy podatku.

    Tutaj MF i US będą pewnie pilnowały tego żeby nie brać faktur na inne osoby. Czyli tak jak piszesz oprócz samej faktury będą wymagać dokumentów że jesteśmy właścicielami domu oddanego do użytku. Nie zdziwię się też jak do niektórych domów nawet wybiorą się żeby sprawdzić czy to co fakturze rzeczywiście tam się znajduje.

  16. #96

    Domyślnie

    Witam, czy w nowo budowanym budynku mogę liczyć na dofinansowanie do pieca kondensacyjnego jeżeli planuję montaż kominka ??

  17. #97

    Domyślnie

    Raczej przez 3 lata kontroli nie możesz.

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Czy kwoty we wniosku trzeba dokładne wpisać czy mogą być orientacyjne. Nie robiłem jeszcze wyceny pompy ciepła i dokładnie jej nie znam. Czy lepiej zrobić wycenę i dopiero złożyć wniosek o dofinansowanie?

  19. #99
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMark. Zobacz post
    Czy kwoty we wniosku trzeba dokładne wpisać czy mogą być orientacyjne. Nie robiłem jeszcze wyceny pompy ciepła i dokładnie jej nie znam. Czy lepiej zrobić wycenę i dopiero złożyć wniosek o dofinansowanie?
    Witaj, powinno się rozeznać ceny poszczególnych instalacji. Najlepiej mieć około trzech wycen, by rzetelnie ocenić wartość inwestycji. Jak potrzebujesz wyceny na pompę ciepła to polecam zapytać o wycenę na komponentach marki Viessmann - tutaj formularz do wyceny
    Pozdrawiam! W razie wątpliwości - służę pomocą.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sly1234

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    108

    Domyślnie

    Witam.
    Czy przy obliczaniu średniej kwoty dochodu na osobę brany jest dochód osoby pracującej za granicą i tam rozliczajacej się? ( tzn nie składająca pitu w Polsce A za granicą ale centrum życiowe jej jest w Polsce) ?

Strona 5 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony