dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 16
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 320
  1. #101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Tu ciekawy artykuł odnośnie programu:http://wyborcza.pl/7,75398,24481420,...to-fikcja.html
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  2. #102
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek2504 Zobacz post
    Tu ciekawy artykuł odnośnie programu:http://wyborcza.pl/7,75398,24481420,...to-fikcja.html
    To rzeczywiście dośc mocny i aktualny temat, większość mediów pisze takie informacje. Przeczytałem też w sieci, że inną ciekawą rzecz: "Szacuje się, że pierwszy rok programu Czyste Powietrze obsłuży mniej niż 100 tysięcy budynków. Naturalne tempo wymiany kotłów jest dużo większe! Przyjmuje się, że wartość ta wynosi ponad 150 tysięcy/rok." a więc ani ulga podatkowa i ani program Czyste Powietrze nie przebiją naturalnego tempa wymiany przestarzałych urządzeń grzewczych.
    Spotkaliście się z takimi wyliczeniami i szacunkami?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Donkazo

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mucharz
    Kod pocztowy
    34-106
    Posty
    156

    Domyślnie

    Ten program to fikcja 6 miesięcy i ile podpisanych umów 0!!!!! Jeszcze się w telewizji reklamowali dramat!!!!

  4. #104
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    starscream

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Beskidy
    Kod pocztowy
    34-360
    Posty
    3

    Domyślnie

    dla mnie to w ogóle paranoja jakaś -niby wszyscy chca walczyć z emisją a jak przyjdzie co do czego to tylko kłody
    Mam wybudowany dom z ytonga 120m2 zamontowana pompę ciepła co,cw Stiebel eltron solanka woda, z odwiertami 2x120m + bufor 250l
    Dom jeszcze nie wykończony w 100% (80% roboty zrobiłem sam ) ale tą zime juz grzałem bo płytki układa.
    Ale do rzeczy -byłem w tej instytucji, czytałem regulamin i jestem zdyskwalifikowany na starcie bo nie mogę dostać żadnej kasy a fotowoltaika która by mnie wsparła jest na kredyt ) Więc ja się pytam komu te programy. Nawet rekuperatora sobie nie zrobię z tego programu bo też już sam zrobiłem. To jest normalna kpina bo jak ktos kasę wyłożył to powinni to uwzględnić we wniosku że działasz i nie czekasz az ci samo spłynie -ale widocznie obecna W woli takich oczekujących
    Ostatnio edytowane przez starscream ; 03-03-2019 o 21:42

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał starscream Zobacz post
    dla mnie to w ogóle paranoja jakaś -niby wszyscy chca walczyć z emisją a jak przyjdzie co do czego to tylko kłody
    Mam wybudowany dom z ytonga 120m2 zamontowana pompę ciepła co,cw Stiebel eltron solanka woda, z odwiertami 2x120m + bufor 250l
    Dom jeszcze nie wykończony w 100% (80% roboty zrobiłem sam ) ale tą zime juz grzałem bo płytki układa.
    Ale do rzeczy -byłem w tej instytucji, czytałem regulamin i jestem zdyskwalifikowany na starcie bo nie mogę dostać żadnej kasy a fotowoltaika która by mnie wsparła jest na kredyt ) Więc ja się pytam komu te programy. Nawet rekuperatora sobie nie zrobię z tego programu bo też już sam zrobiłem. To jest normalna kpina bo jak ktos kasę wyłożył to powinni to uwzględnić we wniosku że działasz i nie czekasz az ci samo spłynie -ale widocznie obecna W woli takich oczekujących
    Bo ze zlej strony na ten program patrzysz ,patrzysz na niego pod katem jak tu wyszarpac coś pieniedzy.
    Jesteś pazerny.
    A to nie jest program "rozdajemy pieniadze" tylko walczymy ze smogiem.
    Powiedz w jakim stopniu bedziemy mieli czystrze powietrze jak damy Ci 20tys a jak damy komus kto pali węglem.
    Bardzo dobrze, nawet nie powinni dawac tym którzy się budują bo oni maja kasę i założą przewaznie coś ekologicznego.
    Powinni wydawac kasę tam gdzie to przyniesie najlepszy efekt ekologiczny czyli największym trucicielom.
    Tylko powinni im dawac najpierw kase i niech wymieniaja a nie ze ze swoich a oni oddadzą bo tak hamuja cala ta wymianę bo ludzie albo nie mają albo się boja ze nie oddadzą.

  6. #106

    Domyślnie

    Paranoją jest to, że założyłeś sobie bezobsługowe źródło ciepła, która da Ci niskie rachunki za CO i CWU i chcesz żeby ktoś Ci za to zapłacił.

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A z innej strony- paranoją jest, że do wniosku o preferencyjny kredyt muszę dostarczyć ostatnie rozliczenie z Urzędem Skarbowym.
    Kończy się druga dekada 21. wieku, a dwie państwowe instytucje nie potrafią skontaktować sie w celu potwierdzenia podanych przeze mnie liczb.
    To jest żałosne...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #108

    Domyślnie

    I potrzebny był program czyste powietrze żebyś doszedł do tego jak urzędy (nie) działają tym kraju?

  9. #109
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Jestem właśnie po rozmowie telefonicznej z panią z WFOSiGW w Łodzi i nie wiem jak to jest.......media piszą że zainteresowania programem nie ma, ale gdy spytałem jak długo się oczekuje na rozpatrzenie wniosku to powiedziała maksymalnie 90 dni, jednak aktualnie mają tak dużo wniosków, że należy się liczyć z przekroczeniem tego okresu czasu.
    Po rozmowie z nią stwierdzam, że jest jednak lekki bałagan, gdyż na pewne pytanie nie uzyskałem odpowiedzi - chciałoby się mieć pełen obraz i jakaś pewność przed podjęciem - w sumie dosyć ważnej - decyzji.
    Ja zrozumiałem, że mołgbym, skorzystać z dotacji, ale tylko w kwocie 18 lub 15 % a resztę, do limitu 53 tys., odliczyć przez kolejne 6 lat w ramach rozliczenia PIT - ale niestety szczegółów brak, sprawa jest chyba na tyle świeża, że nawet Urzędy nie wiedzą co i jak.
    Największym jednak mankamentem tego programu jest to, że trzeba mieć pieniądze na całość zadania, aby móc skorzystać z tej dotacji, a nie ma 100% pewności że się ją dostanie. Myślę że to w większości przypadków już na starcie wyklucza większość osób mogących skorzystać z tego programu.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    Jestem właśnie po rozmowie telefonicznej z panią z WFOSiGW w Łodzi i nie wiem jak to jest.......media piszą że zainteresowania programem nie ma, ale gdy spytałem jak długo się oczekuje na rozpatrzenie wniosku to powiedziała maksymalnie 90 dni, jednak aktualnie mają tak dużo wniosków, że należy się liczyć z przekroczeniem tego okresu czasu.
    Po rozmowie z nią stwierdzam, że jest jednak lekki bałagan, gdyż na pewne pytanie nie uzyskałem odpowiedzi - chciałoby się mieć pełen obraz i jakaś pewność przed podjęciem - w sumie dosyć ważnej - decyzji.
    Ja zrozumiałem, że mołgbym, skorzystać z dotacji, ale tylko w kwocie 18 lub 15 % a resztę, do limitu 53 tys., odliczyć przez kolejne 6 lat w ramach rozliczenia PIT - ale niestety szczegółów brak, sprawa jest chyba na tyle świeża, że nawet Urzędy nie wiedzą co i jak.
    Największym jednak mankamentem tego programu jest to, że trzeba mieć pieniądze na całość zadania, aby móc skorzystać z tej dotacji, a nie ma 100% pewności że się ją dostanie. Myślę że to w większości przypadków już na starcie wyklucza większość osób mogących skorzystać z tego programu.
    Twój koszt kwalifikowany wydatków może wynieść max53 tyś a ty możesz dostać jedynie 18% z tego w formie odliczeń od podatku.
    Czyli jak wydasz 53tyś to oddadzą Ci 9,5 tyś ale nie do łapki tylko te 9,5tyś będziesz se mógł odliczyć od swojego podatku przez ileś tam lat .

  11. #111

    Domyślnie

    Pytanie, czy już ktoś przy nowobudowanym domu złożył wniosek na dofinansowanie pompy ciepła?
    Interesuje mnie kolejność zdarzeń. Czy najpierw trzeba podpisać umowę z 'Funduszem' i później szukać firmy do założenia pompy? Czy najpier zrobić pompę i później pisać wniosek?

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    Pytanie, czy już ktoś przy nowobudowanym domu złożył wniosek na dofinansowanie pompy ciepła?
    Interesuje mnie kolejność zdarzeń. Czy najpierw trzeba podpisać umowę z 'Funduszem' i później szukać firmy do założenia pompy? Czy najpier zrobić pompę i później pisać wniosek?
    Lepiej najpierw oferty,potem wniosek potem kupno

    Rozpoczęcie przedsięwzięcia rozumiane jest jako poniesienie pierwszego kosztu
    kwalifikowanego (data wystawienia pierwszej faktury lub równoważnego dokumentu
    księgowego) związanego z realizacją przedsięwzięcia i może nastąpić:
     od 01.01.2018 lecz nie wcześniej, niż 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku
    o dofinansowanie dla wniosków złożonych do 30.06.2019 r.,
     nie wcześniej niż złożenie wniosku o dofinansowanie, dla wniosków złożonych
    od 01.07.2019r., z wyłączeniem dokumentacji projektowej i audytu
    energetycznwego, które mogą być wykonane wcześniej.

    Niby można ale jak dzwoniłem to Pani mówiła że ciągle coś zmieniają i bezpieczniej jest najpierw wniosek.

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    Pytanie, czy już ktoś przy nowobudowanym domu złożył wniosek na dofinansowanie pompy ciepła?
    Interesuje mnie kolejność zdarzeń. Czy najpierw trzeba podpisać umowę z 'Funduszem' i później szukać firmy do założenia pompy? Czy najpier zrobić pompę i później pisać wniosek?
    Według tego co dziś ustaliłem w WFoŚiGW to najpierw na portalu beneficjenta zakładasz konto i wypełniasz wniosek. We wniosku musi być już zawarte: 3 oferty różnych firm ( tak mi pani powiedziała, nie wiem czemu.....na na to co chcesz zrobić/wymienić/ zmodernizować ( nie musi być żadna umowa, może być tylko Twoje oświadczenie lub jakieś zestawienie urządzeń i kosztów, które będzie takie samo jak potem z wystawioną fakturą, może być tez faktura pro forma.Kolejną rzeczą jaką musi zawierać wniosek to zaświadczenie uzyskane z US o Twoich dochodach za ubiegły rok podatkowy :/ I dopiero taki wniosek jeden jest wypełniony w formie elektronicznej a drugi drukujesz, podpisujesz i wysyłasz papierowy do Funduszu. I potem czekasz na decyzję do 90 dni. To tak z grubsza wygląda.

  14. #114

    Domyślnie

    We wniosku podaje się tylko koszty nie ma tam miejsca na jakieś oferty
    Jak wniosek do 1.05 to zarobki z 2017 jak po 1.05 to z 2018

    Tylko się oświadcza że masz 3 oferty i dokonałeś wyboru zgodnie z zasadami konkurencyjności

  15. #115

    Domyślnie

    Wygląda to na niezłą papierologię. Czyli zakładając, że Fundusz rozpatrzy wniosek pozytywnie, to po jego otrzymaniu instaluję pompę, wysyłam im fakturę od firmy i dostaję x % z faktury na konto?

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    We wniosku podaje się tylko koszty nie ma tam miejsca na jakieś oferty
    Jak wniosek do 1.05 to zarobki z 2017 jak po 1.05 to z 2018

    Tylko się oświadcza że masz 3 oferty i dokonałeś wyboru zgodnie z zasadami konkurencyjności
    Ja wniosek złożyłem, nie musisz mieć żadnych 3 ofert (tak było w starych wnioskach do końca zeszłego roku) wpisujesz tyko kwotę za jaką kupisz tą pompę (zestaw), max dla pompy powietrze woda to 30 tys. Nie przypominam sobie, żeby było gdzieś oświadczenie o 3 ofertach, może coś przeoczyłem. Wniosek w miarę prosty godzinka i wypełniony i uważajcie na wpisywany dochód jest dokładnie tak jak napisał codix, bo z instrukcji to tak do końca nie wynika, bo w niej jest napisane : za ostatni rozliczony rok podatkowy, i pomimo że ktoś już się rozliczył za 2018, do końca kwietnia wpisuje 2017, sprawdzone w dwóch wojewódzkich urzędach. Co do czasu na rozpatrzenie wniosku, to miły Pan powiedział mi, że to jest 90 dni ROBOCZYCH!!! Czyli 4,5 miesiąca. Czyli składajcie, żeby zdążyć przed zimą

    Jeszcze jedno mi się przypomniało, ale to już bardziej takie zabawne- jak się zapytałem o ten zwrot i czy rzeczywiście muszę najpierw zapłacić całość, to ten sam miły Pan mi odpowiedział, że przecież mogę się dogadać z firmą montującą, która może mi to skredytować!!! Więc mam takie pytanie- może jakaś firma jest chętna nawiązać ze mną współpracę? hahah
    Ostatnio edytowane przez nobilitas ; 04-03-2019 o 17:02

  17. #117

    Domyślnie

    No faktycznie w starym wniosku się oświadczało o tych 3 ofertach w nowym tego nie ma.
    Jak tego nie wymagają teraz to super bo to i tak było bez sensu bo można było se załatwić oferty na kwoty jakie się chce tylko wiecej zachodu

  18. #118
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    starscream

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Beskidy
    Kod pocztowy
    34-360
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja się z tobą nie zgodzę - oczywiście chciałem cos wyszarpać - ale ja mam praktycznie dom bezemisyjny i powinni albo mi ulgę w podatku jakąś dać albo dofinansowanie. Bo znając realia starych domów a znam je bardzo dobrze bo zyję z budowlanki i remontówki mało kto poważnie podchodzi do tematu , ba nawet bym powiedział że w mojej małej gminie kopca bardziej tej zimy niż zeszłej pewnie to odwieczne przyzwyczajenie Polaka do buntu )))
    Domy z lat 70,80 po 300m2 nie ocieplone opalane 2,3 piętra kopciuchem, jaka pompa tam musi być, lub kocioł, tj remont całego domu, u kogo cos robię to każdy się klepie w czoło jak mu powiem o wymianie czy programach.
    Nie każdy kto sie buduje to Kulczyk, sa ludzie z kredytami sami zapierniczający po 15h na dobe zeby chaupe postawić. A ci co kopcą będą kopcić , może blisko miast sie to zmieni bo większa kontrola, u nas na pewno nie.
    Ostatnio edytowane przez starscream ; 04-03-2019 o 19:32

  19. #119

    Domyślnie

    No z tym akurat racja,dzisiaj starszy elektryk był u mnie i tak sie zapytał co będę robił to ja mu że pompę.
    To się zaczęło ze kto to wymysla te normy kiedyś wszyscy węglem palili i bylo dobrze itd.
    Oni od dupy strony zaczynaja powinni dawac na termomodernizacje a nie na kotly bo jak ludzie sie dobrze ociepla to automatycznie spadnie ilosc spalania wegla a w mniejszych domach to wręcz wymusi zmianę pieca ,jednoczesnie dźwigać cenę węgla.
    Ale co zrobić z takimi stodolami po 400m2 i 4osoby mieszkaja i 10ton wegla idzie to sam niewiem

  20. #120
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    a co jak babcie z dziadziami z ręcinami z takiego krakowskiego Kazimierza z emeryturkami po 1000 zł wsadzą im gaz ...każą wywalić piece kozy z kamienic ....
    chyba zamarzną w zimie...przecież ich stać nie będzie na ogrzewanie ... a gdzie leki , życie..
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

Strona 6 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony