dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    konstruktor1991

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    4

    Question Maksymalna wysokość dwóch kondygnacji a budowa domu parterowego

    Witam, chciałbym się poradzić na pewien temat. Złożyłem do wydziału budownictwa projekt parterowego domu jednorodzinnego, krytego dachem płaskim. W Planie Zagospodarowania Przestrzennego budynek znajduje się w strefie zabudowy mieszkaniowej, dla której jedno ustalenie nie pasuje urzędnikowi, który zajmuje się moją sprawą. Mianowicie:

    "dla budynków mieszkalnych ustala się maksymalną wysokość dwóch kondygnacji w tym poddasze użytkowe z dachem stromym"

    Urzędnik uważa, że nie mogę pobudować budynku parterowego, bo muszą być dwie kondygnacje (parter + poddasze użytkowe) oraz dach nie może być płaski tylko stromy. W mojej ocenie, jeżeli jest zapis "maksymalnie dwie kondygnacje" to budynek parterowy, który ma jak wiadomo jedną kondygnację, spełnia te założenie, bo 1<2. Jeżeli coś jest ustalone jako maksymalne to chyba może być mniejsze od tej wartości.

    Ponadto dodam, że zaprojektowany dach płaski został na podstawie zapisu planu: "forma i gabaryty budynków muszą nawiązywać do budynków sąsiednich". Na działkach sąsiednich występują właśnie dachy płaskie - są to budynki istniejące już od dawna.

    Plan Zagospodarowania Przestrzennego nie wyjaśnia niestety nic więcej, został opracowany w 2006 roku, więc dawno.

    Oczywiście od tej decyzji mogę się odwołać, ale najpierw chciałem się poradzić co myślicie o tym problemie, bo odwołanie potrwa nie wiadomo jak długo, czy ma to w ogóle sens. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem. Mam wrażenie, że sprawa chyba bardziej się rozchodzi o właściwą interpretację poprawnej polszczyzny niż o przepisy prawne.

    Dziękuję.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    nawet należy się pisemnie odwołać !
    " ... maksymalną wysokość dwóch kondygnacji w tym poddasze użytkowe z dachem stromym "
    - oznacza wg mnie, że budynek mieszkalny parterowy ( posiadający 1 kondygnację ) mieści się w jw.
    - " maksymalną " nie oznacza, że tyle ma być
    - skoro nie ma "drugiej kondygnacji" np. poddasza użytkowego / nieużytkowego, to i " dachu stromego " nie da się w tym momencie do czego przyporządkować, bo do czego ? - wirtualnej kondygnacji poddasza, której brak ?
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    konstruktor1991

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki, ja mam takie samo zdanie, więc wszystko wskazuje na to, że odwołanie będzie nieodzowne i uzasadnione.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony