dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52
  1. #21
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    w zasadzie jakość rur wielowarstwowych, jak już kiedyś pisałem na tym forum, zależy nie od rodzaju zastosowanych tworzyw sztucznych ale przede wszystkim od grubości przekładki z aluminium i rodzaju jego łączenia, jeżeli warstwa aluminium jest klejona to moim zdaniem dyskryminuje to taką rurę.
    przy zginaniu i prostowaniu rur niejednokrotnie następuje przerwanie ciągłości klejenia i tutaj jest pies pogrzebany.
    tym nie mniej pracuję na Wavinie ze względu na jakość, cenę i przezwyczajenie

  2. #22

    Domyślnie

    Grzegorz 63 nie przejmuj sie bo masz dobre rurki.Montuje juz pare lat i nigdy nie miałem zadnych reklamacji. Kljenci są zadowoleni bo tanie ja mniej zadowolony bo procentowo mniej zarabiam,ale uwazam ze to jest uczciwsze a nie wciskanie kitu droższego dwa albo trzy razy. Wszyscy fachowcy tutaj to z bożej łaski. Każdy ma laboratorium pompuje do 6 barów i rozwala rurki diamonda ha ha ha . Idiotyzm totalny . To tak jak z butami sportowymi. Wszystkie najki i adidasy robią w Chinach a nocami na tych samych maszynach i z tych samych materiałów walą niby podróbki. I potem kupuje jakiś palant buty z ceraty za 400 zeta a drugi na targu takie same za 50 zeta. pozdrawiam

  3. #23
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    tomasz diamont widzę że błysnąłeś intelektem i wyjątkową kulturą.
    jeżeli w taki sposób dyskutujesz z klientami, to nawet jak byś miał mi robić Geberitem to i tak nie miałbyś szans

  4. #24

    Domyślnie

    1950 moi kljenci są zadowoleni, nie martwie sie o robote bo polecają mnie pocztą pantoflową. jAK sie kljent uprze to mu moge zrobić instalacje ze złota,ale jak pyta mnie o zdanie to mu mówie co dobre i tanie. Nie słyszałem o tym zeby rurka diamonda walneła w podłodze. A zainstalowałwm tego juz tyle, ze chyba jakbym rozwiął to z Bieszczad do Swinoujscia. Podaj przykład konkretny gdzie walneła,gdzie to opisane? Ale nie taki że walneła od sąsiada wujka Staszka z Lesnej Wólki ha ha
    pozdrówka

  5. #25
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    ja nie twierdzę że gdzieś rura Diamonta pękła w wylewce.
    przeczytaj mój post a później dobrze zastanów się co piszesz, bo klepiąc w klawiaturę masz na to czas.
    to forum w przeciwieństwie do innych kieruje się trochę innymi zasadami. tutaj staramy się prowadzić normalne dyskusje a nie na poziomie budki z piwem. dlatego jak masz coś do przekazania to przekazuj to w kulturalny sposób

  6. #26

    Domyślnie

    przeczytałem twój post i pytam-podaj przykłady rur z klejoną warstwą aluminium. Bo twój post sugeruje że diamond ma właśnie klejoną.

  7. #27
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    nic takiego nie sugerowałem. prawdę mówiąc nie wiem jaki jest Diamont i nie obchodzi mnie to bo nie będę na nim robił a jedyną nazwą jaką wynieniłem to był Wavin.
    z tym że, jeśli jakość rur jest taka jak jakość armatury to nie dziw się że niektórzy mówią na temat rur, to co mówią.

  8. #28

    Domyślnie

    i tu się z tobą zgadzam. Diamond to nie fabryka tylko marka której wyroby dostarczają inni producenci a ona tylko je firmuje. Powinni sobie dobrać lepszych dostawców armatury. Zresztą nie zdziwiłbym sie wcale gdyby sie okazało ze twoja rura Wavin była robiona w tej samej fabryce na tej samej maszynie tylko rano a Diamond w nocy. Jak wiesz w dzisiejszym świecie ty również możesz być np producentem telewizorów musisz tylko wysłać swoje logo "1950" do Chin zamówić min. 1kontener telewizorów wpłacić kase i po dwóch miesiącach odebrać w Hamburgu albo w Gdyni kontener swoich telewizorów marki 1950
    pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    Panowie instalatorzy, nie ma się co emocjonować. Ja mam Diamonda, ale gdybym miał jeszcze raz świadomie wybierać, to chyba bym lepiej porównał wszystkie oferty... Chociaż, muszę być uczciwym wobec mojego instalatora- uzgadniał ze mną jakie rurki dawać w wylewkę. Wymieniał różne systemy, ale ja wtedy byłem "zielony" i na pytanie jakie rurki on by zastosował u siebie, odpowiedział: Diamond, bo nie widzi żadnej różnicy... Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że kwestie wytrzymałościowe raczej nie zauważy się poprzez zwykłe oglądanie kawałka rurki...

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Jeszcze jedno Tomku Diamont 1950 podał że problemem jest rura wielowarstwowa z warstwą aluminium klejona na zakładkę - ona napewno jest mniej wytrzymała niż warstwa aluminim spawana laserowo np. w Wawinie czy Roth'ie. Nadto Diamont - dystrybutor w Krakowie nie ma tu dobrej opinii o rurach i całej armaturze
    Generalnie zastosowane materiały to sprawa inwestora i instalatora - on przecież jeździ na awarie.
    Pozdrawiam

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Poza tym trzeba pamietac ,że żywotność rur zależy od temperatury jej pracy.
    Ja sobie bym nie włożył diamonda bo to niezbyt poważna firma (Tomek diamont-skoro ich znasz to powinieneś wiedzieć ,że coś takiego jak "reklamacja" to dla nich pojęcie słabo znane).
    Skoro ktoś chce mieć chińszczyznę ,to niech sobie ma (zapraszam do wątku o Polakach i tandecie).
    Ale ,jak wcześniej wspomniałem ,przez pół roku nie mogłem sie doprosic o deklaracje zgodności na ten wyrób. A co do pękającej rurki to widziałem to sam ,ba dostałem uszkodzony wycinek.
    Wyglądało jakby pękła dookoła osłona alu i w tym miejscu rozerwało rurkę.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  12. #32

    Domyślnie

    A co możecie powiedzieć o hepworth?

  13. #33
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    bardzo dobry materiał

  14. #34

    Domyślnie

    Zastanawia mnie jedna rzecz czy wy umiecie liczyć.
    1 kupujecie g...no pex-al z firm wiadomych jedne lepsze troszku ,drugie gorsze i postarajmy się policzyć na salon.
    50m2 razy 6 to sie równa 300mb.
    a us metrix po 2.5 to daje 750zł
    b kisan kitec po 3.8 daje 1140
    c hepworth po 6 zł 1800
    d miedz do podłogówki nie cuproterm bo cyganią z przekrojem i grubościa ,ale jest dobrej sporo po 8.5 daje nam 2250
    Wprzypadku( a )awarie możemy mieć już przy próbie co jest korzystne ponieważ jeszcze nie mamy wylewki to tanio naprawimy.
    w grupie (b) mamy spokój parę lat jak sie nie rozwartwią a były przypadki więc nasza kochana wylewka i podłoga zostanie zniszczona w poszukiwaniu awarii .
    grupa (c ) i wszystkie polibutyleny są dobre ale przepaść nad 100% miedzią nie jest tak duża.
    Chciałem wam wykazać ,że czasem warto dołożyć żeby w przyszłości mieć niższe koszty ,ponieważ wymiana wylewki terakoty lub podłogi do tanich nie należy

  15. #35

    Domyślnie

    Adamos - po części masz racje, ale...
    czy nie zdarzyło ci się jechać na awarię, kiedy to rurki miedziane "sikały" wodą?
    Mój znajomy instalator miał kilka takich przypadków (dodam, że robi instalacja zarówno z miedzi jak i z tworzywa)
    gg 5902123

  16. #36

    Domyślnie

    Zapytaj tego instalatora ,dlaczego nie znał się na robocie i lutowania się uczył ,a swoją drogą to nie łączy się miedzi w podlogówkach tylko rozwija się miękką w całości i nie jest możliwa jaka kolwiek awaria

  17. #37

    Domyślnie

    No właśnie nie chodzi tu o nieszczelności na połączeniach tylko wadę (nieszczelność) samej rurki - przy próbie szczelności lało się z rurki Cu.
    gg 5902123

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Adamos a, powiedz mi jak sie zachowuje miedź zalana w betonie?Czy dośc agresywne środowisko cementowe nie uszkodzi jej?
    ps nie żebym sie czepiał ,ale wiesz dużo n/t dlatego pytam.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  19. #39

    Domyślnie

    Zadałeś pytanie bardzo naiwne ,oczywiście kto by wkładał do betonu gołą miedz .Miedz do odrzewania jest w specjalnej to tego przystosowanej otulinie .Nie jakiś byle peszel .Musi to być zrobione z 3 powodów
    1 ochronić miedż przed betonem
    2 żeby równomiernie odprowadzała ciepło
    3 najważniejsza dać szanse na współczynnik rozszeszalności.

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Dodam że rurę miedziana do podłogówki można łączyć mufką, ale tylko poprzez lut twardy. Takie dłuzsze mufki ma np. cuprothetm.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony