dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    i cuprotherm ma bardzo dobrą miedź w otulinie do podłogówki ale trochę drogą.
    za to jest doskonała jak komuś się bardzo spieszy żeby się wprowadzić, zamiast wylewki betonowej stosuje się płynny asfalt i na drugi dzień podogówka bez wygrzewania jest zrobiona na gotowo. można kłaść płytki i jest się 2 miesiące do przodu

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    1950 na Sycyli są popularne betonowe buty, to i u niektórych może być asfalt ale warunek, przez środek salonu biegnie podwójna ciągła, to tak na wypadek sporów między małżonkami.

  3. #43
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    Grzesiek to nie żarty. tak się też robi

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Coś kiedyś o tym słyszałem, ale myślałem że sobie jaja robią, a tu patrz prawdziwa prawda
    A co z zapachem u użytkownika i czy policja stoi za rogiem w kuchni.
    Ważne też kto odbiera dom, czy rejon dróg publicznych?
    A tera na poważnie Andrzej, rzuć coś o tym i czy to robiłeś czy widziełeś? jak się to sprawdza w praktyce itp.
    Pozdrawiam

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał ADAMOS48
    Zadałeś pytanie bardzo naiwne ,oczywiście kto by wkładał do betonu gołą miedz .Miedz do odrzewania jest w specjalnej to tego przystosowanej otulinie .Nie jakiś byle peszel .Musi to być zrobione z 3 powodów
    1 ochronić miedż przed betonem
    2 żeby równomiernie odprowadzała ciepło
    3 najważniejsza dać szanse na współczynnik rozszeszalności.
    Naiwne czy nie naiwne... Skoros taki szpec to pisz o takich "drobiazgach" od razu.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  6. #46
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    widzieć widziałem na szkoleniu z Cuprothermu, na filmie ale nie jest to głupie rozwiazanie i wtedy miedź ma naprawdę przewagę nad innymi materiałami bo temperatura asfaltu jest coś ponad 200 C czy jest robione w Polsce nie wiem. trzeba by popytać u producenta, sądzę że tak.
    tak jak pisałem jeżeli kogoś stać na to i bardzo mu się spieszy to jest 2 miesiące do przodu.
    asfalt nie śmierdzi tak jak masy bitumiczne a jak zastygnie to już w ogółe nie ma sprawy

  7. #47

    Domyślnie

    A co sądzicie o systemie Kissan. Bo w sumie po przeczytaniu waszych wypowiedzi to tylko piszecie o jednym systemie (dokładnie- spieracie się!!!).
    Zaznaczam, że ja nie jestem instalatorem tylko buduję sobie dom i chciałbym mieć obiektywną wypowiedż.

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Kisan jest OK.

  9. #49

    Domyślnie

    Co możecie powiedzieć o firmie Valsir i ich pex-al-pe.
    dzięki z góry

  10. #50

    Domyślnie

    Tak sobie czytam i przegladam te forum i mam wrazenie ze albo Adamos 48 ma kopalnie miedzi, albo jest prezesem KGHM albo sowicie oplacany jest przez KGHM celem "pociskania" miedzi. Gdzie tylko to mozliwe to wsadzilby miedz
    Zaloze sie ze na dachu masz blache miedziana
    A pomyslales czy miedzi niedaloby sie zastosowac rowniez to budowy scian nosnych a moze dzialowych??Zapewne i w takim rozwiazaniu znalazlbys wiele zalet i zadnych wad

    Jezeli moge zaplacic za plastyk ok 1000 zł ktory z powodzeniem wytrzyma mi 30 lat to po co mam placic za miedz ok 3000 zł ktora moze rzeczywiscie wytrzyma 100 lat.
    Tylko ze ja na pewno w ciagu tych 30 lat zrobie 2-3 remonty mojej lazienki i raczej po ty 30 latach wymienie sobie instalacje na nowa nowoczesniejsza od tej miedzianej obecnie
    I jakos walory smakowe wody plynacej z miedzi nie przemawiaja do mnie bo i tak na calej dlugosci od żrodla do mojego licznika idzie plastyk

    To samo dotyczy instalacji CO.
    Jezeli mam nowoczesny piec gazowy dzialajacy na niskich temp a plastyki moga pracowac do 110 st to po jakiego grzyba mam sie pakowac w miedz??
    wybierajac wlasnie takie rozwiazanie moglem zaoszczedzic znow kilka stowek ktore dolozylem sobie do Ecocompacta


    Przepraszam cie Adamos za te moja ironie ale czytam juz od dluzszego czasu m.in twoje wypowiedzi nt instalacji i niewytrzymalem więc musialem to powiedziec

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Grzesiu,

    Adamos dobre rady daje. Jak kiedys pisał jest w tej branzy od lat i sprzedająe rowniez to co krytykuje, gdy sie klient uprze. Doradza jednak od serca i uczciwie. Znam jego posty i podzielam jego poglądy.

    Obserwując od lat ewolucje stosowanych materiałow, wiedze jak szybko zmieniają sie zapatrywania co jest najlepsze, badzmy szczerze jako substytut, np. pełnego deskowania dachu, rur miedzianych, dachowki ceramicznej, miedzianych obrobek blacharskich, okien drewnianych itp.

    Okazuje sie, że te nowosci są czesto awaryjne, niesprawdzone, bo niby jak, gdy wielu wydawało sie że tworzywa są wieczne, a okazuje sie, że nie.
    Budownictwo to moja pasja

  12. #52

    Domyślnie

    A kto 15 lat temu robil instalacje z miedzi?? Bo w 95 % to chyba jednak byly rury stalowe (ktore zreszta teraz nadaja sie juz do wymiany).
    Wiec chyba miedz tez nie jest na tyle sprawdzona.

    Poza tym to wlasnie tutaj na forum czytalem o jakims wyplukiwaniu materialu na kolankach miedziowych i ze to jest najslabszy punkt takiej wlasnie instalacji. Wiec tez nie wiadomo jak ta instalacja bedzie sie zachowywac. A co z lutem czy on tez ma tak dluga zywotnosc??

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony