dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: zwrot styropianu do hurtowni/sklepu

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcin123321

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    3

    Domyślnie zwrot styropianu do hurtowni/sklepu

    WItam,
    29.08 kupiłem 81 paczek styropianu grafitowego w jednej z zamojskich hurtowni.
    Z przyczyn losowych muszę wymienić ten styropian na grubszy tej samej marki.
    Jednak właściciel i sprzedawca twierdzą, że grafit jest tylko na zamówienie od producenta i nie bardzo chcą przyjąć towar.
    Dodam, że nie byłem w sklepie fizycznie i towar był zamawiany telefonicznie przez pana który ma nam ocieplać dom.
    Proszę o informację czy istnieje prawo, które nakłada na sprzedawcę obowiązek przyjęcia zwrotu materiałów?
    Dodatkowo, nie dostałem jeszcze faktury, wyłącznie WZ.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ale namieszane ... nie Ty zamawiałeś, nie zapłaciłeś, zamawiane telefonicznie, musisz zmienić grubość ... Jaką tą grubość chcesz zmienić ? Grafit faktycznie nie schodzi na bieżąco, hurtownie go nie magazynują
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcin123321

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    zapłacone.
    zmiana z 10 na 13.
    to już wiem, że nie magazynują.
    moje pytanie było czy jest prawny obowiązek odebrania z powrotem tego styropianu przez hurtownie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Z przyczyn losowych muszę wymienić ten styropian na grubszy tej samej marki.
    Przyczyny losowe ??
    Zamówione, kupione, zapłacone.
    Z jakiego powodu hurtownie ma przyjąć zwrot materiału?
    Bo kupujący się odmyślił?
    Nie ma takiego przepisu.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    kupujesz dodatkowo trójeczke + paleta kleju i jazda !
    taki żart, nie mam pomysłu na rozwiązanie spawy- daj znać jak Ci poszło
    remont zamczyskahttp://forum.muratordom.pl/showthrea...58#post6947858
    Pow.:290m2(parter,piętro,poddasze).Ogrzewanie 100%niskotemperaturowe.podłoga-15cm styro, dach-30cm wełny, ściany-5cm wełny wew + 12-20 cm styro grafit zew. PC HCT15kW,DZ6x150mb spiralnie na pow.ok550m2

  6. #6

    Domyślnie

    jak minęło 14 dni od dostawy i wcześniej nie wysłałeś pisma, ze odstępujesz od umowy kupna, to pozostaje Ci albo to sprzedać, albo zrobic jak fr3d3k napisał.
    Tylko zamiast kleju cementowego, użyć kleju piankowego. Mało tego, będzie to super opcja, bo ta 10-ka ocieplasz normalnie, kołkujesz jak potrzeba i na to na mijankę przyklejasz na pianę tą 3cm warstwę.


  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    jak minęło 14 dni od dostawy i wcześniej nie wysłałeś pisma, ze odstępujesz od umowy kupna, to pozostaje Ci albo to sprzedać,
    Zakup chyba był w siedzibie hurtowni?

    Kto dzisiaj ociepla tylko 10cm styropianu ? Lub tylko 13cm styropianu?
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 21-09-2018 o 12:12

  8. #8

    Domyślnie

    no fakt, nawet ja tak nie zrobiłem, bo dałem 12cm


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Zakup chyba był w siedzibie hurtowni?

    Kto dzisiaj ociepla tylko 10cm styropianu ? Lub tylko 13cm styropianu?
    90% ludzi ocieplających używane domy. A jak masz okna w srodku muru to już chyba 95%.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Zakup chyba był w siedzibie hurtowni?

    Kto dzisiaj ociepla tylko 10cm styropianu ? Lub tylko 13cm styropianu?
    Ci, co termomodernizują.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    No tak. Teraz jasne.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    jak minęło 14 dni od dostawy i wcześniej nie wysłałeś pisma, ze odstępujesz od umowy kupna, to pozostaje Ci albo to sprzedać, albo zrobic jak fr3d3k napisał.
    Tylko zamiast kleju cementowego, użyć kleju piankowego. Mało tego, będzie to super opcja, bo ta 10-ka ocieplasz normalnie, kołkujesz jak potrzeba i na to na mijankę przyklejasz na pianę tą 3cm warstwę.
    Pełne wsparcie opinii.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony