dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Mam kominek dopiero 3 mce. A moja piękniejsza połowa przy przegarnianiu drzewa pogrzebaczem uderzyła nim w szybę podobno b. lekko. I trach.
    Trochę mnie to dziwi. W piekarnikach kuchenek też są szyby i nikt o nie niedba. Nieraz stawiałem na otwartej klapie jakieś ciężkie i gorące naczynie, a dzieci potrafiły trzasnąć drzwiami i nic. A szyba w kominku czy jest taka delikatna?
    Dodam iż kupiłem 2 szybę z firmy Hajduk. Jest ona żółtawa. Pragnę spytać czy posiada inne właściwości niż moja poprzednia całkiem przezroczysta.

  2. #2

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie. Proszę o wymianę poglądów i doświadczeń. Z góry dziękuję.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja coprawda nie mam kominka, ale mogę przypuszczać, że taka szyba pracuje w dużo gorszych warunkach niż piekarnikowa.
    Po pierwsze primo dużo wyższe temperatury pracy - co za tym idzie większe różnice temperatur a co za tym idzie większe naprężenia.
    Po drugie primo jest grubsza co też zwiększa naprężenia wewnątrz szyby.
    Po trzecie primo nikt nie używa do bsługi piekarnika pogrzebacza!

    Pozdrawiam.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vonet

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Do otwartego paleniska w kominku dorobiłem drzwiczki z szybą pochodzącą z Niemiec z jakimiś ważnymi certyfikatami. Była paskudnie droga i faktycznie żółtawa. Mam ją od kilku lat i jest znakomita. Parę razy uderzyłem ją lekko pogrzebaczem i nic się nie stało. Ale najważniejsze, że bardzo wolno się brudzi. Nawet po kikudziesięciu rozpaleniach przeźroczystość jest bardzo dobra, powiększają się jedynie żółto-brązowe smugi na obrzeżach. Kurzy się ale nie czernieje. Myje się łatwo zwykłymi środkami czystości.

  5. #5

    Domyślnie

    Pierwszy raz szłyszę o pęknięciu szyby w kominku podczas normalnej eksploatacji. Sam od 3 lat użytkuję Jotul-a jako jedyne CO, używam dwu pogrzebaczy i nie raz spadło mi palące się polano na szybę i tam się spaliło. Wiem, że Jotul miał zgłoszenia pękniętych szyb. Długie śledztwo wykazywało wkładanie do kominka zaśnieżonych polan. Gwałtowna zmiana temperatury powodowała pękanie

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Chodze do pabu gdzie jest kominek. Tam pekniete szyby wymieniaja na samochodowe-ale takie ktore rozpadaja sie w "drobny mak". Stosowane byly w starych modelach aut. Podobno szklarz przycina im to z tafli?
    Wiktor

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony