dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Problem z drzwiami CALa

    dzień dobry, co może się dziać z tymi drzwiami ?. różnica pomiędzy dołem a górą to prawie jeden centymetr. Framuga jest w pionie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	451007

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A gdzie jest problem?
    Oczywiste wydawać by się mogło, że trzeba wyregulować przekątną (jest w każdej instrukcji dostarczanej z drzwiami).
    Ale to by było zbyt oczywiste, także zakładam że z jakiegoś powodu jest inaczej, a tego na podstawie jednej fotki nie sposób ocenić.
    Z tym, że te drzwi sporadycznie wymagają tej regulacji z powodu użytkowania.

    Nie zamyka się coś? jest nieszczelne?
    Pomierz przekątne. Drzwi, ościeżnicy. Może nie stoją w poziomie i futryna stanowi romb. Długo tak można zgadywać.

    Myślę, że spokojnie możesz zadzwonić do producenta i przedstawić sytuację (bo zakładam, że sprzedawcę skreślasz?) a fabryka na pewno coś zaradzi.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A gdzie jest problem?
    Oczywiste wydawać by się mogło, że trzeba wyregulować przekątną (jest w każdej instrukcji dostarczanej z drzwiami).
    Ale to by było zbyt oczywiste, także zakładam że z jakiegoś powodu jest inaczej, a tego na podstawie jednej fotki nie sposób ocenić.
    Z tym, że te drzwi sporadycznie wymagają tej regulacji z powodu użytkowania.

    Nie zamyka się coś? jest nieszczelne?
    Pomierz przekątne. Drzwi, ościeżnicy. Może nie stoją w poziomie i futryna stanowi romb. Długo tak można zgadywać.

    Myślę, że spokojnie możesz zadzwonić do producenta i przedstawić sytuację (bo zakładam, że sprzedawcę skreślasz?) a fabryka na pewno coś zaradzi.
    dzieki za odpowiedź, wizualnie wygląda to koszmarnie... może spełnia techniczne normy ale od drzwi, które kosztowały ponad 13. tys. należy chyba też wymagać porządnej estetyki

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    13 tys? to one są ze złota z drugiej strony? Pokazałeś część drzwi za nie więcej niż połowa tej ceny a montaż jakby to był produkt za 3 tys ! (wstydziłbym się zostawić takie drzwi bez prawidłowego uszczelnienia.

    A poważnie: skoro to drzwi z doświetlem bocznym i zapewne extra dodatkami, to dzwoń do sklepu. Jak oni nie są chętni do szukania przyczyny (montaż czy produkt?) to poproś serwis - jak już normalna droga postępowania nie jest z jakiegoś powodu możliwa.

    Przykro mi, na podstawie tego zdjęcia nic konstruktywnego nie da się napisać.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    13 tys? to one są ze złota z drugiej strony? Pokazałeś część drzwi za nie więcej niż połowa tej ceny a montaż jakby to był produkt za 3 tys ! (wstydziłbym się zostawić takie drzwi bez prawidłowego uszczelnienia.

    A poważnie: skoro to drzwi z doświetlem bocznym i zapewne extra dodatkami, to dzwoń do sklepu. Jak oni nie są chętni do szukania przyczyny (montaż czy produkt?) to poproś serwis - jak już normalna droga postępowania nie jest z jakiegoś powodu możliwa.

    Przykro mi, na podstawie tego zdjęcia nic konstruktywnego nie da się napisać.
    nie, są z aluminium z drugiej strony ) - to Alutherm Megahel CALa. Akurat z drzwi nie robiłem "doktoratu" bo na wszystko już brak czasu, zaufałem firmie - podobno renomowana - efekt jak widać . Dobrze, że przynajmniej dopytałem się o TOP to zamontowali ... cena 13 tys. to całość , łącznie z montażem

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Brałem pod uwagę, że może to być jakiś spiek, a nie alu.
    Cóż, ja nie przepadam za drzwiami z tej półki, i.in. z powodów jak Twój - jak skucha, to cena zostaje wypomniana w pierwszej kolejności

    Dalej nie dążysz do rozwikłania sprawy, także ja się pożegnam, bo powiedziałem wszystko co się dało na tak przedstawioną sytuację.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Brałem pod uwagę, że może to być jakiś spiek, a nie alu.
    Cóż, ja nie przepadam za drzwiami z tej półki, i.in. z powodów jak Twój - jak skucha, to cena zostaje wypomniana w pierwszej kolejności

    Dalej nie dążysz do rozwikłania sprawy, także ja się pożegnam, bo powiedziałem wszystko co się dało na tak przedstawioną sytuację.
    no cóż, pieniądze jak mówią anglosasi nie rosną na drzewach , trzeba na nie ciężko zapracować - to nawet nie chodzi o pieniądze tylko o kompetencje i odpowiedzialność producenta, potem montażysty... Przecież to normalne, że każdy chce aby jego pieniądze nie poszły na zmarnowanie. A niestety partaczy z podejściem aby oszukać Klienta nie brakuje ( nie twierdzę absolutnie, że tak było w moim przypadku).
    Zasada jest prosta - oferujesz produkt, usługę,..etc to zrób to dobrze bo bierzesz za to często spore pieniądze. Niestety sporo inwestorów nie szanuje nawet swoich pieniędzy mamieni (Panie, będziesz Pan zadowolony...) i odpuszcza te "skuchy" a za kilka miesięcy/lat - kosztowny remont dachu, odpadające kafle, sypiące się tynki... jak czasami czytam opisy "skuch" na budowach to mam ochotę zapytać - a gdzie TY byłeś Inwestorze ?, jak pilnowałeś jak Ci to budowali/montowali ?
    serwisant ma być do dzwi w przyszłym tygodniu - zdam relację

    pozdrawiam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    ..
    serwisant ma być do dzwi w przyszłym tygodniu - zdam relację

    pozdrawiam
    W końcu jakiś konkret! Dzięki za to jedno zdanie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    W końcu jakiś konkret! Dzięki za to jedno zdanie.
    był serwisant , jest idealnie, wystarczyło wyregulować drzwi - zdziwił się mocno dlaczego nie zrobiono tego zaraz po montażu... ręce opadają, montażysta za bramę i drzwi skasował mnie na 2,5 tys., jeden dzień pracy (nie cały, było ich dwóch) .

    pozdrawiam

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No wiecie co?
    To ja się wstydzę wysłać zgłoszenie jeśli nie mam pewności, że wada tkwi w produkcie, a innym sprzedawcom nie chce się ruszyć na regulację i od razu wzywają serwis? Nie wyobrażam sobie zamontować drzwi, by aż tak zepsuć przekątną! To jest podstawowa czynność
    Przykre. Plusy za reakcję fabryki i szczęście, że z drzwiami ok.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No wiecie co?
    To ja się wstydzę wysłać zgłoszenie jeśli nie mam pewności, że wada tkwi w produkcie, a innym sprzedawcom nie chce się ruszyć na regulację i od razu wzywają serwis? Nie wyobrażam sobie zamontować drzwi, by aż tak zepsuć przekątną! To jest podstawowa czynność
    Przykre. Plusy za reakcję fabryki i szczęście, że z drzwiami ok.
    małe nieporozumienie , sprzedawca przysłał serwisanta i cały czas starał się pomoc w rozwiązaniu problemu. Tu zawiódł montażysta (wynajęty przez sprzedawcę) , nie zrobił dobrze swojej roboty za którą wziął sporo pieniędzy - bardzo nieprofesjonalne .

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No wiecie co?
    To ja się wstydzę wysłać zgłoszenie jeśli nie mam pewności, że wada tkwi w produkcie, a innym sprzedawcom nie chce się ruszyć na regulację i od razu wzywają serwis? Nie wyobrażam sobie zamontować drzwi, by aż tak zepsuć przekątną! To jest podstawowa czynność
    Przykre. Plusy za reakcję fabryki i szczęście, że z drzwiami ok.
    Sorki za OT, ale muszę się do tego odnieść.
    Od kilku lat, kiedy monter okien czy drzwi stał się zawodem poszukiwanym i deficytowym, normą stało się niejako, że to oni rządzą...przynajmniej takie panuje przekonanie u zdecydowanej większości.
    Sprzedawca prowadzący punkt handlowy woli "iść na wojnę" z dostawcą czy nawet go zmienić, niż zadrzeć ze swoim monterem, który twierdzi, że zamontował na pewno dobrze.
    A jak mu nie wierzy, to wcale nie musi się z nim męczyć...

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kurczę, nie twierdzę że jestem święty w zgłaszaniu reklamacji. W przypadku Cala zdarzały mi się takie, że sobie zwyczajnie nie radziłem w ramach instrukcji regulacyjnych, a które w przypadku Urzędowskiego nawet bym nie siadł do pisania tylko załatwił własnoręcznym serwisem. Może to kwestia wiary w pomoc (lub zwłokę) ze strony fabryki, może wiary we własne doświadczenie.

    W sytuacji z postu - mój pierwszy komentarz - że sprawa zbyt oczywista by mogła być to prosta regulacja - nie wyobrażam sobie, by monter tak "pokręcił" regulację na montażu - przecież to się kupy nie trzyma. Zakładam, że albo nie wiedział co robi, albo "regulował" bo haki źle łapały. Nigdy te drzwi nie przyjeżdżają tak rozregulowane.
    Dwa: zanim zgłosi się reklamacje warto samemu sprawdzić jej zasadność i w tym zakresie minus dla sprzedawcy, bo wygląda, że nawet nie był na budowie lub kompletnie nie ma pojęcia co zrobić
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #14

    Domyślnie

    Niestety tak jest jak osoba "z ulicy" wpada na biznes pod tytułem sprzedaż drzwi i totalnie oddziela od tego kwestie montażowe na których się nie zna. Łapie się pierwszego lepszego człowieka do montażu tego co się sprzedało - raczej po to aby jeszcze więcej zarobić na takiej współpracy i w zasadzie tyle. Prowadził ślepy kulawego moim zdaniem.
    To jakby otworzyć restaurację i codziennie stołować się w budce z kebabem i wierzyć, że znaleziony gdzieś tam kucharz ogarnie cały lokal, a ktoś będzie tylko obsługiwał płatności za dostawy towaru.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony