dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pawel098

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Knurów
    Kod pocztowy
    44-193
    Posty
    9

    Domyślnie Problem z kaloryferami

    Witam. Mam nowy piec, który "odpaliłem" wczoraj. Piec jest w piwnicy. Na parterze kaloryfery grzeją tak jak powinny a w kaloryferach na piętrze, jeden grzeje slabo ale jednakowo na całej powierzchni kaloryfera i slychac jak przelewa się w nim woda, w drugim kilka zeber od strony wpływu wody jest ciepłe, a im dalej tym zebra są zimniejsze aż ostatnie zebra są całkiem zimne. Woda dopuszczona do pieca wczoraj, nie widać żeby coś gdzieś ciekło. Pierwszy z wymienionych odpowietrzalem prawie godzinę, ciągle leciało powietrze ale woda się nie pokazała, w drugim wogole nie słychać było nawet powietrza . Dodam że między nimi jest jeszcze jeden zawieszony wyżej( łazienkowy) i grzeje bez problemu. Jaka może być przyczyna, że z tymi dwoma jest problem?

  2. #2

    Domyślnie

    1. Instalacja też nowa czy tylko piec?
    2. Jakimi rurami to jest robione?
    3. Wolno, szybko zalewałes?
    4. Odpowietrzales na wlaczonej pompie czy wylaczonej?
    5. Na pewno w naczyniu przelewowym jest woda? Pamiętaj ze jak odpowietrzasz to wody trzeba dolewac.

    Dolej wody, odpowietrzaj az sie woda pojawi, napisz co sie dzieje

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pawel098

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Knurów
    Kod pocztowy
    44-193
    Posty
    9

    Domyślnie

    1.Instalacja stara,
    2. Rury miedziane,
    3. Zalewane a raczej dolewane w kilka minut raczej niewielkim strumieniem. Wcześniej zalali fachowcy (nie wiem jak szybko)a w związku z tym że minął od tego miesiąc postanowiłem dolać wody bo tak mi zasugerowali by przed rozpaleniem uzupelnic.
    4. Odpowietrzalem na wyłączonej pompie wczoraj a dziś zauważyłem że są zapowietrzone więc odpowietrzalem przy włączonej pompie
    5. Sprawdzę naczynie przelewowe ale rurka wypłynęła woda na zewnątrz więc chyba wszystko zostało napełnione. Nie wiem nie znam się.
    Teraz bardzo szumi mi w kaloryferach chyba wygaszenie piec i jutro doleje wody i będę odpowietrzal jak mi poradziles

  4. #4

    Domyślnie

    A gdzie masz odprowadzenie z naczynia? Jak dolewasz to leci z niego woda?
    Odpowietrz, i napisz co i jak. Jakbys odpowietrzyl, woda leciala a nie powietrze a nie grzalo to mozesz pozamykac zawory u tych grzejnikow co grzeja i zobacz co sie dzieje z tymi co nie grzeja, pamietaj jednak jak odetniesz 4 grzejniki, zostana dwa zeby temperatura na piecu gwaltownie nie wzrosla

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pawel098

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Knurów
    Kod pocztowy
    44-193
    Posty
    9

    Domyślnie

    Odprowadzanie z naczynia rurą na dwór. Jak dolewam wody i jest już pełno to wypływa woda ta rurą na dwór wtedy zakręcam dopływ wody do pieca. Po pracy się tym zajmę i napisze co i jak. Tak w ogóle dzięki Krzysiek88 za zainteresowanie tematem

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pawel098

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Knurów
    Kod pocztowy
    44-193
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dolałem powoli wodę, odpowietrzylem kaloryfery, pompki, sprawdziłem zbiornik wyrównawczy i wszystko śmigało elegancko przez kilka godzin aż jakąś godzinę temu naraz zaczęło się przelewać w kaloryferach u góry ale też w 2 na parterze. Znajomy mówił mi że możliwe że problem robi zawór 4d który gdzieś wpuszcza powietrze z bojlera. Zauwazylem też że jedna pompka wydawała dziwne szumienie. Czy możliwe że to wina 4d lub pompki? albo co jeszcze innego może się dziać że wszystko działa ok przez kilka godzin a później w ciągu kilkunastu minut naraz zapowietrza sie tyle kaloryferów? Pewnie sam sobie z tym nie poradzę i będę musiał wezwać fachowca ale chciałbym wiedzieć mniej więcej co się dzieje bo z fachowcami różnie bywa a nie chciałbym żeby mi rozwalił całą instalację a potem się okaże że to jakaś mała pierdoła powodowała taka sytuację. Jakieś pomysły?

  7. #7

    Domyślnie

    A masz temoboijler do tego? w nim nie przewala wody? zwykly piec? ekogroszek?
    sluchaj jak chcesz to zrob jakies zdjecia pieca i instalacji w kolo niego i wrzuc tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum107.html
    niektórzy moga się czasem mędrkować ale wiele tez sie dowiesz. wiadome, najlepiej widziec ale z racji ze nie widze to Ci doradzam co najlepsze abys poki co nie musial przeplacac

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pawel098

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Knurów
    Kod pocztowy
    44-193
    Posty
    9

    Domyślnie

    Wrzuciłem temat i zdjęcia na to forum tak jak poradziles. Jesli możesz zobacz zdjęcia może to coś wyjasni. Tu link https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3503932.html

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pawel098

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Knurów
    Kod pocztowy
    44-193
    Posty
    9

    Domyślnie

    A i piec na ekogroszek, bojler mam i faktycznie za czasów starego pieca zdarzało się że coś się w nim przelewało wtedy go na chwilkę przykręcałem i po odkreceniu bylo cicho. Teraz przy nowym piecu i zmodyfikowanej trochę instalacji do pieca może coś z tego bojlera faktycznie przedostaje się do całego układu

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Chciałem zapytać o zdjęcia ale doczytałem że już są.
    Ostatnio edytowane przez gersik ; 01-10-2018 o 12:17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony