dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 318
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 6349

Temat: Uzysk z PV

  1. #221

    Domyślnie

    O włączaniu wszystkiego po 22 to mogła napisać chyba tylko osoba która nigdy nie używała taryfy weekendowej...u mnie przy sporadycznie zmywarce z opóźnionym startem na noc i reszcie wtedy kiedy trzeba - wychodzi mi zużycie dla całego domu w okolicy 70% w taniej taryfie

    @vr5 - ostatnio sprawdzałem znowu te progi - aktualnie dla cen obowiązujących u mnie jest to 33,9% w taniej taryfie. Jak pierwszy raz to kiedyś liczyłem, to wystarczało poniżej 30%....Wszystkie sprzęty pracujące non stop zużywają 58,3% w taniej taryfie(bo tyle jest godzin taniej taryfy w ciągu tygodnia) - czyli już generują oszczędności. Sprzęty pracujące nonstop w taryfie G12w w porównaniu do taryfy G11 to oszczędność około 19,6% Dla mojego zużycia około 70% w taniej taryfie to już jest około 28,8% taniej niż w G11.
    I dlatego pytałem o taryfę G13, bo z obliczeń wyszło mi, że oszczędności z tytułu użytkowania tej taryfy są jeszcze wyższe w porównaniu do G11 (28,1% zima i 34% latem) - tyle że godziny taryfowe są takie a nie inne i chyba nie ma to sensu w połączeniu z PV...chyba, bo nie wiem jeszcze jak dokładnie rozkłada się produkcja w trakcie dnia...A na pewno oszczędności będą mniejsze niż w porównaniu do drogiej taryfy G11
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  2. #222
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    @JTKirk

    Jak pisałem, moja produkcja z PV puki co pokrywa 100 % zużycia. Prawdopodobnie opłaty stałe w taryfie G11 i G12W są identyczne, a jeśli nie, to podobne.
    Mam G12W, bo wiem, że jeśli zdarzy się że będę pod kreską to zapłacę za dokupioną energię mniej niż w G11.

    U mnie w Tauronie zastosowali rozliczenie "proporcjonalne", które jest krzywdzące dla Prosumentów w G12 i pochodnych, ale nadal jest lepiej niż w G11.
    W pierwszych 2 fakturach, gdzie miałem bilans ujemny - na "sztuczkach" zastosowanych przez Sprzedawcę straciłem kilkaset złotych. Rzecznik Praw Konsumenta zasugerował, by dochodzić roszczeń na własną rękę. Ręce opadają (obie).
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  3. #223
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andrzeej

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-525
    Posty
    85

    Domyślnie

    Kurka jak nie miałem pv to na pogodzie tylko zależało mi jak jakiś wyjazd wakacje itp..Teraz to lekkie zboczenie rano pobudka parę serwisów pogodowych zdjęcia satelitarne. ..Niestety aktualna pogoda rozczarowuje posiadaczy pv. W moim regionie i tak było gorzej niż na północy (kwiecień był u was tam bardziej słoneczny)
    Maj narazie to nieporozumienie zeszły rok rozbudził nadzieje ze tak pięknie będzie już zawsze Na chwile obecną roczny uzysk to 320kwh/kwp i obserwując w okolicy instalacje tez są takie uzyski +/- ... Na początku roku zaczynałem z stanem w magazynie 0kwh zapasu aktualnie to ok 50kwh na plusie. Słońca życzę wszystkim

  4. #224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Ja wolę mieć marne uzyski byle lato nie było tak spier..... jak zeszłoroczne - zdechnąć szło. Byle coś podłubać czy grila rozpalić trzeba było czekać do bardzo późnego popołudnia.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ja wolę mieć marne uzyski byle lato nie było tak spier..... jak zeszłoroczne - zdechnąć szło. Byle coś podłubać czy grila rozpalić trzeba było czekać do bardzo późnego popołudnia.

    Dlatego tez dolozylem PV i montuje klimatyzacje , choc na tym grila nie zrobie , aczkolwiek mam tez grila elektrycznego
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  6. #226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Dlatego tez dolozylem PV i montuje klimatyzacje , choc na tym grila nie zrobie , aczkolwiek mam tez grila elektrycznego
    A klimatyzację na zewnątrz postawisz na spacer zabierzesz?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #227
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A klimatyzację na zewnątrz postawisz na spacer zabierzesz?
    Jak drugi jest Outlander, to kto wie...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A klimatyzację na zewnątrz postawisz na spacer zabierzesz?
    A kto o zdrowych zmysłach wychodzi na spacer jak żar się leje z nieba ? trzeba się chować !
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  9. #229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Dlatego wole mniejsze uzyski mjej słońca więcej chmur ale móc żyć a nie kitrać się w norze.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    a nie kitrać się w norze.
    Ja tam mieszkam w domu i jak gorąco czy pada deszcz lubie w nim siedzieć , do nory mnie jakoś nie ciągnie
    Dlatego polecam klimatyzacje (choc sam jej poki co nie mam ale na szczescie nie przegrzewa mi sie bardzo dom)
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  11. #231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    A ja nie lubię jak słońce uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. I czepiasz się słówek. Wolę mieć mniejszy uzysk i aby słońce tak nie waliło jak rok temu i takie moje zdanie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    art_composites

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-410
    Dzielnica
    Michalin
    Posty
    198

    Domyślnie

    Ostatnie dni nas nie rozpieszczają z uzyskujemy.
    I chyba to też normalne że większość osób mających instalacje liczy na jak najbardziej słoneczne dni, po to się zakładało.

  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał art_composites Zobacz post
    Ostatnie dni nas nie rozpieszczają z uzyskujemy.
    I chyba to też normalne że większość osób mających instalacje liczy na jak najbardziej słoneczne dni, po to się zakładało.
    Liczy się średnia roku uzysku z PV. Oczywiście, że fajniej jest, jak tego słońca jest więcej.

    Ale w końcu każdy się przyzwyczaja, że jak jeden miesiąc jest pochmurny, to drugi jest słoneczny...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A ja nie lubię jak słońce uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. I czepiasz się słówek. Wolę mieć mniejszy uzysk i aby słońce tak nie waliło jak rok temu i takie moje zdanie
    Bo jak ktoś funkcjonuje za biurkiem to mu nie przeszkadza słońce i upał. Dobrze, że pada, bo było sucho. Bardzo sucho.

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Bo jak ktoś funkcjonuje za biurkiem to mu nie przeszkadza słońce i upał. Dobrze, że pada, bo było sucho. Bardzo sucho.
    Tez się cieszę, że pada. Pomimo tego i tak uzysk z instalacji jest w takiej wysokości , że zapewnia pełne pokrycie zużycia w miesiącu.
    U mnie 274kWh z 3,6 kWp instalacji. Do końca miesiąca jeszcze 10 dni więc w zupełności wystarczy.
    A rośliny które mam na działce są cenniejsze niż kW
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Lekko antycypując z prognozy pogody co się wydarzy do konca dnia:

    luty: 45KWh/KWp
    Marzec: 76KWh/kWp
    Kwiecien: 130KWh/kWp
    Maj: 113KWh/KWp (15% gorzej niż kwietniu

    Mazowieckie. dach 42, kierunek 240

  17. #237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Dach płaski, nachylanie ~18%, piszę bo zastanawiałem się jaki będą różnice w wydajności przy tak małym kącie.
    Luty: 59
    Marzec: 89
    Kwiecien: 128
    Maj: 116 KWh/kWp
    Jak widać nie ma to większego znaczenia.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  18. #238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Kąt dachu 34,2* i 20* na zachód
    luty: 64,96 kWh/kWp
    Marzec: 102,09 kWh/kWp
    Kwiecień: 142,14 kWh/kWp
    Maj: 118,80 kWh/kWp
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Dach płaski, nachylanie ~18%, piszę bo zastanawiałem się jaki będą różnice w wydajności przy tak małym kącie.
    Luty: 59
    Marzec: 89
    Kwiecien: 128
    Maj: 116 KWh/kWp
    Jak widać nie ma to większego znaczenia.
    Ale po co się zastanawiałeś? To są przewidywalne i obliczalne rzeczy.
    Uzyska z 18stopni na południe, jest mniej więcej taki jak z 35stopni odchylony 30 stopni na południe, czyli kilka (3-4) procent w skali roku względem optymalnego ustawienia (35/180)
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 31-05-2019 o 11:26

  20. #240
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    art_composites

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-410
    Dzielnica
    Michalin
    Posty
    198

    Domyślnie

    Pochwalę się pierwszym pełnym miesiącem.

    Dach płaski
    Kierunek południe.
    ZeverSolar Evershine TLC5000
    20 paneli x 280W

    Maj - 623kWh

    Ciężko mi ocenić jak to się prezentuje ?

Strona 12 z 318

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony