dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 145 z 318
Pokaż wyniki od 2.881 do 2.900 z 6349

Temat: Uzysk z PV

  1. #2881

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    Hej hej, jak u Was uzyski?

    W Lublinie ostatnio po 15-30kwh dziennie chociaż ostatnio niechlubny rekord od momentu założenia PV to 1,19kwh
    Pewnie PV masz od paru tygodni co się tak podniecasz . My starzy mamy PV po 5 lat i więcej tak że już emocje opadły, zwłaszcza że dla PV10kW te 15---30kWh to takie sobie .Dużo to fakt, lecz w lecie grubo przekracza 75-80kWh
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 20-11-2020 o 13:56
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #2882

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Pewnie PV masz od paru tygodni co się tak podniecasz . My starzy mamy PV po 5 lat i więcej tak że już emocje opadły, zwłaszcza że dla PV10kW te 15---30kWh to takie sobie .Dużo to fakt, lecz w lecie grubo przekracza 75-80kWh
    Niczym się nie podniecam, zadałem proste pytanie bez żadnej ekscytacji czy zawiedzenia
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  3. #2883
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Pewnie PV masz od paru tygodni co się tak podniecasz . My starzy mamy PV po 5 lat i więcej tak że już emocje opadły, zwłaszcza że dla PV10kW te 15---30kWh to takie sobie .Dużo to fakt, lecz w lecie grubo przekracza 75-80kWh
    pokaż te grube dni po 75-80 kWh z 10 kWp, jestem ciekaw ile dni w roku takie uzyski ma 10kWp
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  4. #2884

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    pokaż te grube dni po 75-80 kWh z 10 kWp, jestem ciekaw ile dni w roku takie uzyski ma 10kWp
    Z doświadczenia 5-cio letniego z PV to mogę ci podać lecz z PV 5,72kW bo tak jak pisałem i tak jak jest w stopce PV 10kW mam ,lecz od września tego roku.
    Tak że jeżeli masz jakieś pytania to nie ma sprawy. Powiem tylko tyle że uzyski z 5,72kW/rok to 7015kWh.a max uzysk dzienny to 43kWh ( oczywiście u mnie)
    Jak jeszcze jakieś pytania to ładuj śmiało. Hm. ile dobrych dni jest w roku? Jak masz w ogóle pojęcie o PV to na podstawie tych danych co ci podałem jesteś w stanie określić czy to dobre wyniki. Jak nie wiesz to poczekaj a inni użytkownicy cię oświecą. Oczywiście jak im się bedzie chciało.
    Cyt. jestem ciekaw ile dni w roku takie uzyski ma 10kWp[/QUOTE] ---Tu nie chodzi czy 10kW czy 2kW ,nie wiesz co piszesz . Poprawna forma to Uzysk z 1kWp/rok, średni roczny, średni dzienny itd.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 20-11-2020 o 19:36
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #2885

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Tu nie chodzi czy 10kW czy 2kW ,nie wiesz co piszesz . Poprawna forma to Uzysk z 1kWp/rok, średni roczny, średni dzienny itd.
    [/B]
    voymar jak oni mają pv od kiedy dają 5000+ na PV to się podniecają że PV jednak coś robi a nie tylko wygląda. panie (sorry że z małej ale oni tak podchodzą) masz pan 10kW piszesz że robi do 80kWh dobowo to pokaż pan bo u mnie nie robi znaczy mam zjebaną instalację ale nie napiszę tego.
    Ale spokojnie za góra 2 lata dojdą do tego że każdy dach jest inny, i wtedy przejdą na pomiary kWh/kWp.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #2886

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    voymar jak oni mają pv od kiedy dają 5000+ na PV to się podniecają że PV jednak coś robi a nie tylko wygląda. panie (sorry że z małej ale oni tak podchodzą) masz pan 10kW piszesz że robi do 80kWh dobowo to pokaż pan bo u mnie nie robi znaczy mam zjebaną instalację ale nie napiszę tego.
    Ale spokojnie za góra 2 lata dojdą do tego że każdy dach jest inny, i wtedy przejdą na pomiary kWh/kWp.
    Masz rację popieram. Gość się czepił uzysków ,fakt jest taki że tych dni aby ( jak u mnie rekord z 5,72kW =43,26kWh bodajże ) uzyski były na granicy ponad 75kWh nie jest (100 dni/rok ) ale są I o to chodziło. Jak gość z 10kW nigdy nie przekroczył 60kWh to na pewno jest zdziwiony
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #2887

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    Niczym się nie podniecam, zadałem proste pytanie bez żadnej ekscytacji czy zawiedzenia
    Skoro się nie podniecasz i pytasz bez żadnej ekscytacji czy zawiedzenia to podaję; Dziś u mnie dzień ( słońce i chmury ) uzysk 21kWh.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #2888
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Co za debilne odzywki, zadaje ktoś pytanie to odpowiedzcie jeśli macie coś sensownego! Jeżeli nie i tylko chcecie się pochwalić jakimi to Wy pvpionierami jesteście to lepiej cicho siedźcie bo już się żygać chce czytając "mam PV 5lat, ja mam kurła 6 lat już i z demobilu". Inna sprawa, czy to ważne czy ktoś zdecydował się dzięki 5k+ ach- chyba ważne bo wydaje mi się że przełknąć nie możecie że ludzie dostają część kasy za inwestycja a wam nikt nic nie dał.

  9. #2889

    Domyślnie

    Rozumiem mamy dać dojść do słowa tym młodziakom co założyli PV za 5000+ jakie oni mają PV od 1,5 roku i jakie mają uzyski. Nie no dobra róbta panowie co chceta, se polecajcie takie i inne panele, gadajcie o gwarancji po 1,5 roku my sę popatrzymy i pośmiejemy się z Was pewnie w innym temacie. Bo Wy to już żeście, firmy PV założyli i wiecie wszystko w tej przestrzeni.

    Trochę jakbym ja założył dziś akwarium... wlał wodę z kranu wwalił kamienie i wrzucił ryby. A to się okazuje że zanim wrzucisz ryby muszisz odstać wodę, później zostawić ją na 2 tyg. i dopiero myśleć o rybach.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #2890
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    @tobiasz86
    Całkowicie się z Tobą zgadzam w ocenie zjawiska, nb. parę postów powyżej gość oznaczony jako elita forum wyśmiewa się z innego użytkownika, że ten w lecie utrzymuje temperaturę 24 st. C a zimą tylko 22 st. C (co jest jak najbardziej prawidłowe w jego systemie) a zamiast argumentów od rana klepie kilka emotikonów i kapitaliki (bez majuskuły), taki 'niby rechot' z adwersarza aby mu dołożyć nie mając świadomości, że jest w błędzie. Problem medyczny a nie techniczny. Inny notorycznie w ramach 'pomocy' w pytaniach, kwestionuje wszystko czego nie ma u siebie. Niby forum służy do ścierania się i wymiany poglądów ale mam niekiedy dość niektórych, niemerytorycznych twórców pierdylionów postów podszytych szyderstwem.
    Sorry za OT.
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

  11. #2891

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    Co za debilne odzywki, zadaje ktoś pytanie to odpowiedzcie jeśli macie coś sensownego! Jeżeli nie i tylko chcecie się pochwalić jakimi to Wy pvpionierami jesteście to lepiej cicho siedźcie bo już się żygać chce czytając "mam PV 5lat, ja mam kurła 6 lat już i z demobilu". Inna sprawa, czy to ważne czy ktoś zdecydował się dzięki 5k+ ach- chyba ważne bo wydaje mi się że przełknąć nie możecie że ludzie dostają część kasy za inwestycja a wam nikt nic nie dał.
    Tu się grubo mylisz .Widać po odpowiedzi Wtedy były doplaty 40% niezależnie ile kosztowala PV .Placiłem mniej za 1kWp niż wy dzisiaj
    Po za tym jak ktoś chciał to były preferencyjne kredyty na 2% a lokaty były na 5%
    Tak że ja zrobiłem taniej na porządnym sprzęcie .Druga rozbudowana w tym roku --Fakt chińczyk 4,24kW za 7400k. Ale ja mam już doświadczenie i wiem że to będzie śmigać że sprzęt gorszy to nic. Pytać nie muszę w stylu CO SĄDZICIE O TAKIM A TAKIM ZESTAWIE>MOJA RADA____ Stać cię bierz droższy na lepszym sprzęcie i zabezpieczeniach .Liczysz każdy grosz załóż tańszą lecz z dobrym zabezpieczeniem.
    NIC NIE ZAZROSZCZĘ--- Co mnie dziwi i śmieszy to to że tak późno przyszedł wam rozum do głowy. A raczej tak jak marcinbbb napisał jak by niedawałi 5000+ to nie było by PV. Wtedy te Wredne 5 lat temu ( wredne w twoim rozumieniu) aby dostać i to grube dofinansowanie trzeba było ruszyć własne 4 litery z krzesła. A to już problem dla wielu. Najlepiej jak podadzą gotowca na tacy i jeszcze w telewizji trąbią non stop.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 21-11-2020 o 20:15
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #2892
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Czemu wszystkich szufladkujesz według jednego założenia? Nie każdy 5 lat temu miał własny dom, zapotrzebowanie na PV (chodzi o niskie zużycie ee) je środki na budowę. Wielu ludzi jest też ostrożnych na nowości i woli poczekać aż produkt się przyjmie na rynku. Zdaje sobie sprawę, że na zachodzie instalacje działają już od wielu lat-u nas na dobrą sprawę dopiero od kilku.
    Myślę, że nie 5k+ skłoniło większość osób do montażu instalacji a marketing i mocne nagłośnienie tematu. Osobiście w poprzednich latach słyszałem o PV, ale nawet nie próbowałem zagłębić się w ten temat bo miałem inne cele i priorytety na trwonienie gotówki. Ale przyszedł czas i na PV-wszystko w odpowiednim czasie.

  13. #2893

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Skoro się nie podniecasz i pytasz bez żadnej ekscytacji czy zawiedzenia to podaję; Dziś u mnie dzień ( słońce i chmury ) uzysk 21kWh.
    Możesz zachować się normalnie? Możesz... Brawo ty.
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  14. #2894

    Domyślnie

    wątek o uzyskach z PV jak nazwa tematu wskazuje...
    człowiek podaje uzyski i pyta o uzyski innych... jak najbardziej w temacie wątku...
    dostaję kontrę od "elity" forum i "iidera" forum jak to ON, kompletny ŚWIEŻAK w świecie fotowoltaki (z instalacja z dotacji), w ogóle śmie w wątku o uzyskach pisać o uzyskach...
    przecież to jest oczywiste, że w wątku o uzyskach wolno pisać tylko lokalnym weteranom fotowoltaiki w Polsce i to niekoniecznie o uzyskach...

    czy na sali jest lekarz?
    albo przynajmniej jakiś moderator?

    sorry za OT

  15. #2895

    Domyślnie

    Dzisiaj stuknęło 10MWh - instalacja 9,9kWp uruchomiona 28.02.2020.


  16. #2896
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jaroWy
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Krzeszowice
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Licznik dwukierunkowy założony 16.11.2020. Do dzisiaj 105 kWh z 7.26 kWp. Dzisiaj najwięcej bo 22 kWh. Mam niejasność co do produkcji na 3 fazach. Solarman pokazuje mi napięcia i prądy na każdej fazie. Moc mam tylko na jednej fazie. O co chodzi?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2020-11-22-20-42-52.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	450487

  17. #2897

    Domyślnie

    Cytat Napisał mart15 Zobacz post
    czy na sali jest lekarz?
    albo przynajmniej jakiś moderator?

    sorry za OT
    Jeśli była by jakaś szkoła dla osób rejestrujących się na forach to jesteś idealnym przykładem laika który ocenia osoby z wieloletnim stażem z PV setkami wartościowych postów, na podstawie swoich 16 postów i posiadacza PV od tego roku bo dali 5000+. Rozumiem że swoją wizję świata patrzysz przez pryzmat 500+ ?

    Cały pic polega na tym że to staje się już nudne... podawanie Waszych uzysków.
    Każdy z nas przerabiał to latami, a Wy nowi uważacie że robicie jakąś rewolucję podając uzyski z nowych instalacji za które płaciliście drożej niż my "dinozaury". A w szczególności podziwiam płotkę z 16 postami która ocenia nas, wieloletnich posiadaczy PV.
    Jeśli ktoś pisze że jego instalacja zrobiła 100kWh a nawet w stopce nie ma informacji jakiej mocy ma PV to tak jakby powiedzieć że mój samochód spala bak paliwa przez jakieś 4 - 5 lat. A mam taki który rocznie przejeżdża max 20km (Przegląd, myjnia i do garażu ) latem z niego podbieram paliwo do kosiarki.
    Nie wiecie co to za przelicznik kWh/kWp co to kWh, a co MWh. Od firma przyjechała zrobiła pojechała czas całej Polsce powiedzieć że mam PV jak 10 najbliższych sąsiadów. Tylko w tym temacie 150 stron postów z uzysków ale nadal za mało, podam jeszcze swoje jakby kogokolwiek to interesowało.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  18. #2898
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jeśli była by jakaś szkoła dla osób rejestrujących się na forach to jesteś idealnym przykładem laika który ocenia osoby z wieloletnim stażem z PV setkami wartościowych postów, na podstawie swoich 16 postów i posiadacza PV od tego roku bo dali 5000+. Rozumiem że swoją wizję świata patrzysz przez pryzmat 500+ ?

    Cały pic polega na tym że to staje się już nudne... podawanie Waszych uzysków.
    Każdy z nas przerabiał to latami, a Wy nowi uważacie że robicie jakąś rewolucję podając uzyski z nowych instalacji za które płaciliście drożej niż my "dinozaury". A w szczególności podziwiam płotkę z 16 postami która ocenia nas, wieloletnich posiadaczy PV.
    Jeśli ktoś pisze że jego instalacja zrobiła 100kWh a nawet w stopce nie ma informacji jakiej mocy ma PV to tak jakby powiedzieć że mój samochód spala bak paliwa przez jakieś 4 - 5 lat. A mam taki który rocznie przejeżdża max 20km (Przegląd, myjnia i do garażu ) latem z niego podbieram paliwo do kosiarki.
    Nie wiecie co to za przelicznik kWh/kWp co to kWh, a co MWh. Od firma przyjechała zrobiła pojechała czas całej Polsce powiedzieć że mam PV jak 10 najbliższych sąsiadów. Tylko w tym temacie 150 stron postów z uzysków ale nadal za mało, podam jeszcze swoje jakby kogokolwiek to interesowało.

  19. #2899
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    NIe wiem jak u Was, ale pażdziernik i listopad grubo poniżej oczekwiań. W tym tempie rok będzie ~5% gorszy od 2019. Patrze po okolicznych instalacjach na pvmonitorze, to tak samo. Okolice warszawy.

  20. #2900
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    NIe wiem jak u Was, ale pażdziernik i listopad grubo poniżej oczekwiań. W tym tempie rok będzie ~5% gorszy od 2019. Patrze po okolicznych instalacjach na pvmonitorze, to tak samo. Okolice warszawy.
    Nie ma adekwatnych, cenzuralnych słów na określenie i żeby nie być zbanowanym za wulgaryzmy i jednak oddać okoliczności ujmę to tak: penisowo.

Strona 145 z 318

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony