dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 181 z 318
Pokaż wyniki od 3.601 do 3.620 z 6349

Temat: Uzysk z PV

  1. #3601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak, tak wiemy - żonie się nie podoba i nie pozwala...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #3602
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak, tak wiemy - żonie się nie podoba i nie pozwala...
    Ba, żona jest "na tak" bo słyszy bzdury od jednego czy drugiego,że prąd za darmo
    U nas w rodzinie ja jestem techniczny a przy okazji również esteta i PV mówię stanowcze NIE
    Za mojego życia na 100% nie wpakuje PV do domu

  3. #3603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    U nas w rodzinie ja jestem techniczny a przy okazji również esteta i PV mówię stanowcze NIE
    Za mojego życia na 100% nie wpakuje PV do domu
    I prawidłowo - nic na siłę. Tak jak PV nie jest dla każdego, tak nie ma na świecie inwestycji dobrej dla każdego. Każdy ma swoje indywidualne potrzeby, jeden kasę trzyma na lokatach, drugi w złocie, a trzeci kupuje PV. Każdy sposób jest dobry, pod warunkiem, ze człowiek się z nim dobrze czuje i ma to obgadane z drugą osobą w związku.

    Natomiast kwestia wchodzenia w środek dyskusji ludzi o uzysku PV i rzucanie paru cyferek wyrwanych z kontekstu, wygłoszenie kwestii totalnie od czapy (zarabianie na produkcji) i napisanie mniej więcej "no może i fajnie działa, ale brzydkie toto" i podparcie tego swoim rzekomym autorytetem osoby "technicznej" i estety jest... zupełnie inną kwestią. Na żywo, to mniej więcej podałbym Ci kieliszek, odwrócił, poklepał po plecach, powiedział "no spoko-spoko stary, święte słowa" i pokierował w inna stronę, żebyś robił siarę gdzieś indziej. A tu, na forum, to nawet nie wiadomo jak zareagować
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  4. #3604
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    I prawidłowo - nic na siłę. Tak jak PV nie jest dla każdego, tak nie ma na świecie inwestycji dobrej dla każdego. Każdy ma swoje indywidualne potrzeby, jeden kasę trzyma na lokatach, drugi w złocie, a trzeci kupuje PV. Każdy sposób jest dobry, pod warunkiem, ze człowiek się z nim dobrze czuje i ma to obgadane z drugą osobą w związku.

    Natomiast kwestia wchodzenia w środek dyskusji ludzi o uzysku PV i rzucanie paru cyferek wyrwanych z kontekstu, wygłoszenie kwestii totalnie od czapy (zarabianie na produkcji) i napisanie mniej więcej "no może i fajnie działa, ale brzydkie toto" i podparcie tego swoim rzekomym autorytetem osoby "technicznej" i estety jest... zupełnie inną kwestią. Na żywo, to mniej więcej podałbym Ci kieliszek, odwrócił, poklepał po plecach, powiedział "no spoko-spoko stary, święte słowa" i pokierował w inna stronę, żebyś robił siarę gdzieś indziej. A tu, na forum, to nawet nie wiadomo jak zareagować
    A wal prosto z mostu, ja się nie obrażę
    Nie wiedziałem, że tutaj tak wrażliwi gostki są
    Jak to mówił mój s.p wujek o swoim zięciu"przez bibułkę robiony "

    Przy plocie sąsiad mi się pochwalil i pokazał apke i tam odczytałem te dane No miał na bogato tego wyprodukowanego

  5. #3605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    A wal prosto z mostu, ja się nie obrażę
    Nie wiedziałem, że tutaj tak wrażliwi gostki są
    Nie zrozumiałeś. Po prostu najzwyczajniej w świecie zachowałeś się jak, powiedzmy, mało rozgarnięty chłop, co wpadł, narobił siary i jedyne co spowodował, to uśmiech politowania. Jak Ty to z wrażliwością pomyliłeś - nie wiem Żebyś jeszcze z sensem gadał. A tak, to wyszło jak zawsze - kiepsko.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  6. #3606

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ba, żona jest "na tak" bo słyszy bzdury od jednego czy drugiego,że prąd za darmo
    U nas w rodzinie ja jestem techniczny a przy okazji również esteta i PV mówię stanowcze NIE
    Za mojego życia na 100% nie wpakuje PV do domu
    Skoro jesteś taki esteta --to może wrzuć ten filmik co go zamieściłeś na YT ( Ja go mam )- jaki to syf masz wokół PC. Wiesz który ,wrzuć wszystkim estetykę .Tylko nie kombinuj .
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 24-04-2021 o 00:32
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #3607
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Nie zrozumiałeś. Po prostu najzwyczajniej w świecie zachowałeś się jak, powiedzmy, mało rozgarnięty chłop, co wpadł, narobił siary i jedyne co spowodował, to uśmiech politowania. Jak Ty to z wrażliwością pomyliłeś - nie wiem Żebyś jeszcze z sensem gadał. A tak, to wyszło jak zawsze - kiepsko.
    Weźcie nie róbcie sobie jaj ze mnie
    Ty tak na poważnie ?


    Jak Ty na poważnie, to myślę, że czeka Ciebie stryczek w lesie bo zrobiłeś kuku rodzinie i będą przez Ciebie cierpieć.
    Zachowaj się zatem jak facet....
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 24-04-2021 o 00:35

  8. #3608

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Nie zrozumiałeś. Po prostu najzwyczajniej w świecie zachowałeś się jak, powiedzmy, mało rozgarnięty chłop, co wpadł, narobił siary i jedyne co spowodował, to uśmiech politowania. Jak Ty to z wrażliwością pomyliłeś - nie wiem Żebyś jeszcze z sensem gadał. A tak, to wyszło jak zawsze - kiepsko.
    To taki TYP człowieka .Dalej niż czubek własnego nosa nie sięga. Jego zawsze na wierzchu. Tylko jak zbierzesz wszystkie jego wywody ,jak i wpisy co o swym domu pisze. Poskładasz to do KUPY obliczysz wynik na podstawie danych to to co pisze MA SIE NI JAK. Widać że lubi robić hałas.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  9. #3609

    Domyślnie

    Naprany na BANK
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  10. #3610
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Skoro jesteś taki esteta --to może wrzuć ten filmik co go zamieściłeś na YT ( Ja go mam )- jaki to syf masz wokół PC. Wiesz który ,wrzuć wszystkim estetykę .Tylko nie kombinuj .
    Spesial for ju, żeby nie śmiecić wątku, sprzed chwili, Bestia to główny aktor
    https://youtu.be/3u83Bh0JiHc

    Jak widać pompa nie pracuje,nawet w nocy,zatem Twoje teorie rodem od Maciara to o kant d...roztrzasc
    Nie pracuje bo stwierdziła,że nie musi, mając nawet zaszronione kratki...
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 24-04-2021 o 01:32

  11. #3611
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    To tym bardziej uważam PV za bzdurę totalną
    Nie tylko ze względów estetycznych ale i matematycznych
    Uzasadnij matematycznie?

    Optymalizowane PV u mnie mac zas zwrotu 5,2 roku zostały 4 lata.Bez uwzględnienia podwyżek

    Walić estetyke, kasa ma się zgadzać a nie debilna ideologia
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #3612
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ba, żona jest "na tak" bo słyszy bzdury od jednego czy drugiego,że prąd za darmo
    U nas w rodzinie ja jestem techniczny a przy okazji również esteta i PV mówię stanowcze NIE
    Za mojego życia na 100% nie wpakuje PV do domu
    To traker do tego obrotowy i uzyski masz ok 50 procent większe nie szpecąc domu .

  13. #3613
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Uzasadnij matematycznie?
    Trochę za dużo wymagasz....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #3614

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Weźcie nie róbcie sobie jaj ze mnie
    Ty tak na poważnie ?
    No tak, na poważnie. Jest takie powiedzenie - jeśli wlazłeś między wrony, musisz krakać jak i one. Żeby łamać te zasady bez konsekwencji, muszą być spełnione pewne warunki. To wie każdy począwszy od przedszkola po polityków, po drodze mijając m.in. fora internetowe. Czego nie rozumiesz?

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Jak Ty na poważnie, to myślę, że czeka Ciebie stryczek w lesie bo zrobiłeś kuku rodzinie i będą przez Ciebie cierpieć.
    Zachowaj się zatem jak facet....
    Poziom abstrakcji Twoich wypowiedzi przekroczył moje granice pojmowania.

    Dla mnie sprawa jest jasna - jak z moją pracą/hobby. Jak czegoś nie rozumiem, to tego nie tykam. Jak mam za mało pieniędzy, to w to nie wchodzę. Jak moja ładniejsza połowa mówi nie - to jeśli jej nie przekonam, temat znika. I takie powody rozumiem w zwykłym życiu. I nie wchodzę w środek imprezy syna z gościami latającymi bokiem i nie mówię, że z silnikiem 1.6 nie da się latać bokiem, bo do tego trzeba mieć co najmniej 200-ście konia pod maską. Bo są pewne granice żenady, a wypowiedzi starego pierdziela o czymś, co widział na obrazkach będą żenujące i mało sensowne. Co ma do tego moja rodzina i w jaki sposób przez to cierpią? I na koniec - dlaczego mam iść do lasu z innego powodu niż spacer i odpoczynek? Nie ogarniam.

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    To taki TYP człowieka .Dalej niż czubek własnego nosa nie sięga. Jego zawsze na wierzchu. Tylko jak zbierzesz wszystkie jego wywody ,jak i wpisy co o swym domu pisze. Poskładasz to do KUPY obliczysz wynik na podstawie danych to to co pisze MA SIE NI JAK. Widać że lubi robić hałas.
    Coś mam wrażenie, że go pamiętam sprzed ładnych paru lat. To ten co wchodził w spółkę z gościem od PC czy pomyliłem nicki?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  15. #3615

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Spesial for ju, żeby nie śmiecić wątku, sprzed chwili, Bestia to główny aktor
    https://youtu.be/3u83Bh0JiHc

    Jak widać pompa nie pracuje,nawet w nocy,zatem Twoje teorie rodem od Maciara to o kant d...roztrzasc
    Nie pracuje bo stwierdziła,że nie musi, mając nawet zaszronione kratki...
    NIE NIE----nie ten film !!!!!!!!!!!!!!
    Nie z wczoraj tylko ten z okresu zimowego .Jak śnieg leżał
    Hm. PC nie chodzi w nocy -- U większości nie chodzi ,bo i po co
    Czekam dalej na film-- Krętacz i tyle Ty dobrze wiesz który film.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  16. #3616

    Domyślnie

    mith - być może .ja tego nie wiem. Też mi coś świta. Zwłaszcza że kupił T-Cap po atrakcyjnej cenie z obciążeniem domu 3,5kW i zużyciem rocznym przez PC-1500kWh
    To takie jego opisy jedne z wielu. Magisterkę na 3 by z tego napisał na bank.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #3617
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Koledzy,
    jak chcecie poznać przygodę Arturo w roli sprzedawcy (a może nawet i instalatora) , to poszukajcie sobie wpisy (z finałowym obnażeniem-tj uznaniem go za oszusta) byłego wspólnika (a może tylko niedoszłego ?) o niku Miki123...
    Smrodek się ciągnie...
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 24-04-2021 o 16:11
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  18. #3618
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Arturek kiedyś miałeś moc ,miałeś siłe, byłeś mega trolem . a teraz? Już chyba zdziadziałeś i tylko na protesty z foljarzami się nadajesz.

    Nikogo od debili nie wyzwiesz ani nic ....? Legenda zobowiązuje!!
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #3619
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Może przejdę do tematu. Dzisiaj został przebity u mnie marzec , mam 75,6 kWh z 1 kWp, jeszcze zostało parę dni ale będzie słabo.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  20. #3620
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacek22

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Może przejdę do tematu. Dzisiaj został przebity u mnie marzec , mam 75,6 kWh z 1 kWp, jeszcze zostało parę dni ale będzie słabo.
    Maj też się słabo zapowiada.. .

Strona 181 z 318

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony