dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 201 z 318
Pokaż wyniki od 4.001 do 4.020 z 6349

Temat: Uzysk z PV

  1. #4001

    Domyślnie

    Jak oświetlisz panele to w nocy będą produkować. Tak więc uzyski x 2
    No no wtedy tu nam 418kWh/kW poda zamiast 209kWh/kW
    PS> Specyfik o który pytasz musi być zaje...ty skoro takie cuda wypisuje. Trzeba mieć wyobraźnię.
    Podawał że z chłodzeniem 200kWhwięcej na miesiąc. To ni ma bata aby uzyskać 209kWh/kW. Bo jak te 200 dodam do uzysków to ni hu hu nie daje owych 209kWh, pomimo tego że PV mam idealnie na południe i kącie 35* bez zacienień , a PV startuje o 4.15 rano.( oczywiście pomijając to że dni słoneczne w miesiącu mają znaczenie)
    Na Ra
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 05-08-2021 o 13:46
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #4002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Pomysł niezły... chłodzić panele w lato to może w zimę będziemy je ogrzewać? Aby pracowały w optymalnych warunkach zbliżonych do 20*C.
    A jak ci się wymyśliło, że 20C to optymalne warunki ? Przecież -10C to znacznie lepsze warunki produkcji.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #4003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A ja tam idę dzisiaj na letni rekord. Prawie 15 a produkcji 4,4 kWh
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #4004

    Domyślnie

    Producenci twierdzą że wszystkie panele testują przy Tc=20-25*C. Gdyby testowali przy -10*C to każdy panel miałby 150% większą moc?

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A ja tam idę dzisiaj na letni rekord. Prawie 15 a produkcji 4,4 kWh
    Poczekaj do zimy będą dni że panele nie są pokryte śniegiem a produkcja będzie sięgała 0,2kWh
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #4005

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Producenci twierdzą że wszystkie panele testują przy Tc=20-25*C. Gdyby testowali przy -10*C to każdy panel miałby 150% większą moc?



    Poczekaj do zimy będą dni że panele nie są pokryte śniegiem a produkcja będzie sięgała 0,2kWh
    To wtedy masz Mistrz jak my będziemy mieli 0,2/dzień On za miesiąc złapie 140kWh/kW
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #4006

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:50

  7. #4007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Producenci twierdzą że wszystkie panele testują przy Tc=20-25*C. Gdyby testowali przy -10*C to każdy panel miałby 150% większą moc?
    Tak, bo tak się umówili. Równie dobrze mogli umówić się przy 30C
    Jaką moc ma Twój panel przy -10C możesz sobie obliczyć, korzystając ze współczynnika temperaturowego podawanego przez producenta.
    To co powyżej 25C jest liczone na "minus", to co poniżej 25C jest na "plus" mocy w warunkach STC (25C, 1000W/m2)
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 05-08-2021 o 15:07
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #4008

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Mitomani w akcji.
    Mitomania jest zaburzeniem osobowości, które przejawia się skłonnością do patologicznego kłamstwa i fantazjowania na swój temat. Wypisz wymaluj stos

    W takim razie panele musisz jeszcze zanurzyć w ciekłym azocie będziesz robił tyle prądu co cały Bełchatów.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #4009
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Ja jak robiłem PV w styczniu 16r ( A robila to duża firma która miała za sobą kiltaset MWh zainstalowanych PV) .Pytałem czy trzeba myć PV- odpowiedzieli można ale po co? Jak Pan chce myć to wodą miękką czyli deszczówką lud demineralizowaną. Żadną kranówką. Skoro powiedzieli że miękką ( czyli deszczówką ) to niech deszcz myje.
    To taki myk w karcie gwarancyjnej pewnej firmy, który zaniepokoił znajomego :
    "6.4 Zalecana częstotliwość czyszczenia modułów
    W celu uzyskania najwyższej wydajności, panele pv powinny być regularnie czyszczone, według poniższych zaleceń:
    1- Normalnie: Minimum raz w miesiącu; W przypadku dużego pylenia: Zaraz po ustaniu wiatru przynoszącego pył.
    2- Częstotliwość czyszczenia modułów pv ma być ustalony na podstawie warunków pogodowych i zapylenia. Konserwator jest zobowiązny na bierząco tworzyć i przechowywać dane na temat warunków pogodowych każdego dnia"

    Oczywiście instalator powiedział, by się nie przejmować
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  10. #4010

    Domyślnie

    Za lipiec -ok Łodzi
    I instalacja 14,96 kwp wschód/południe - 151kwh/1kwp
    II instalacja 20,4 kwp południe/zachód - 147kwh/kwp

  11. #4011

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:50

  12. #4012

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    To taki myk w karcie gwarancyjnej pewnej firmy, który zaniepokoił znajomego :
    "6.4 Zalecana częstotliwość czyszczenia modułów
    W celu uzyskania najwyższej wydajności, panele pv powinny być regularnie czyszczone, według poniższych zaleceń:
    1- Normalnie: Minimum raz w miesiącu; W przypadku dużego pylenia: Zaraz po ustaniu wiatru przynoszącego pył.
    2- Częstotliwość czyszczenia modułów pv ma być ustalony na podstawie warunków pogodowych i zapylenia. Konserwator jest zobowiązny na bierząco tworzyć i przechowywać dane na temat warunków pogodowych każdego dnia"

    Oczywiście instalator powiedział, by się nie przejmować
    Bo nie ma najmniejszego sensu mycie paneli. Temat wałkowałem ze 2 lata temu. Dziś na rynku są już firmy które oferują mycie . Szukają naiwniaków,tak samo to wygląda jak schładzanie paneli. Wodą z rzeki gdzie jest woda zabrudzona i pozostawiająca na powierzchni plamy podobne do tych co są na samochodzie po myciu.Sprawa kolejna to załamanie promieni słonecznych na mokrych panelach.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 05-08-2021 o 18:55
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #4013

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Nie przypisuj innym swoich zalet. Ciesz się że je masz i żyj z tym i daj żyć innym.
    Swoje mitomańskie rady zachowaj dla siebie. Nikogo one nie interesują.
    Interesują ludzi myślących. Dlatego Ja tak jak i marcinbbb- nie damy się robić w balona.Czy ci się to podoba czy nie.
    Post wyżej masz uzyski z okolic Łodzi. I co tak on jak i Ja i inni maja podobnie tylko Ty jeden superman się wybił .
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #4014

    Domyślnie

    On to ma bajkę a nie panele 209kWh/kWp nawet w zajebistym kwietniu 2020r nie miałem takich statystyk co on w lipcu tego roku. Mój ford na 100km pali 0l/100km... tylko jak jechał na lawecie Może u niego jest podobnie
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #4015

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:50

  16. #4016

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Tak, tak, najlepsi jesteście jak każdy mitoman.
    Wbij sobie do głowy jedno.---
    Nikt tu nie mówi że jest najjjjjjjjjjjjj każdy podaje w/g własnych uzysków. marcinbbb dobrze ci przytoczył Fakt kwietnia 20r.
    Ja nie powiem bo miałem rekord.989kWh z 5,72kW co adekwatnie dało 172,9 kWh/kW a temp.w tym kwietniu oscylowała właśnie ok 20*C ale to był miesiąc STYLECIA. Te brednie które podajesz to 36,1kWh więcej od tego własnie kwietnia gdzie paneli nie trzeba było polewać. MYŚLISZ ? Czy to jest za trudne co piszę.? Tak więc lipiec tego roku ma się ni jak. A polewanie paneli to dzieciom opowiadaj. Tak samo jak z myciem które to naciągacze pozakładali firmy myjące i szukają ŁOSI.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #4017

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:49

  18. #4018

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Wbij sobie do głowy że nie jesteś jedynym posiadaczem instalacji PV i wszystkich rozumów na ich temat nie zjadłeś, chociaż z tego co tu wypisujesz takie chcesz stworzyć wrażenie.
    Dobrze że ty zjadłeś, i masz najlepsze panele pv od swojego domu aż po północną Afrykę. Nie porównuję nawet moich 6 letnich Sunteków do tych które ty masz bo ja kupiłem najlepsze co było 6 lat temu - wg. mojej wiedzy. Ty przebijasz moje, voymara a jesteśmy "weteranami" i to raczej my przecieraliśmy szlaki a nie ty. Ty w tym czasie na kupkę mówiłeś jeszcze papu. A my już korzystaliśmy z dobrodziejstw słoneczka.
    Ale aby jeszcze bardziej Cię pogrążyć nawet moje 8 letnie solary do grzania wody które mają o wiele większą sprawność nić PV nie dorównują twojej instalacji PV.
    Cieszymy się że mamy kolejnego pioniera w Polsce, forumowicza z najlepszą instalają PV w okolicach 2000km z twojego miejsca zamieszkania.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #4019

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:50

  20. #4020

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    O tym kiedy ja się zajmowałem PV wiesz ZERO.
    Po co mi ta wiedza wystarczy ta: Zarejestrowany: Feb 2019; Posty 484
    Chłopie przyjmij do swojego łba że takie bajki możesz opowiadać żonie, sąsiadom, braciom, siostrom ale nie NAM!!!
    My nie wiemy ile PV robi chcesz się ścigać zrób se foto przyrodzenia z linijką będziemy się mierzyć jak kurna 4 lata temu, myślisz że ty pierwszy jesteś wcześniej nie było kosmitów z kosmicznymi uzyskami? Byli ty też jesteś ale niedługo będziesz: byłem.
    Nagadasz się nachwalisz a my z voymarem nadal tu będziemy, doradzali tylko pewnie mądrzejszym od ciebie, bo to że mamy pv od 6 lat nie znaczy że mamy tak wielkie przyrodzenie jak ty. Jak pisałem jesteśmy ci wdzięczni za tę ilość energii którą robisz, poczyń większe starania jakieś trakery i będziemy ci bimber przesyłali za uzyski. Będę wędził dla ciebie ryby, wędliny, robił kiełbasy - tak niesamowity jesteś. A teraz idę sę kromkę chlebka ukroić dopiero się upiekł pszenno, żytni na maślance. Też masz takie rzeczy prawda
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 201 z 318

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony