dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 261 z 318
Pokaż wyniki od 5.201 do 5.220 z 6349

Temat: Uzysk z PV

  1. #5201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar k1krzysztof
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Kod pocztowy
    88-200
    Posty
    241

    Domyślnie

    u mnie do rekordu troszkę brakło było 74,71kWh a w 29.05.2020 miałem 77,36kWh/ 9,96xkWp co daje 7,76 ,
    ale panele miały 3 miesiace ,
    co ciekawe szczyt przypada na godz 14,00 a mam odchyłkę 30st na zachód od południa

  2. #5202

    Domyślnie

    Bardzo lubię narrację z serii panele miały 3 miesiące, moje mają 8 lat i co z tego wykresu można wywnioskować?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	12,4 KB
ID:	459426

    że wszystko zależy od pogody a nie od "nowości paneli".
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #5203

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    ...wszystko zależy od pogody a nie od "nowości paneli".
    Nie wszystko. Panele z czasem się zużywają. Pogoda ma decydujący wpływ na produkcję, ale nie jedyny. My możemy mieć wpływ na wiele w fotowoltaice, ale nie na pogodę. Ciekaw jestem co moje dzieci powiedzą za kilka(naście) lat o szalonym pomyśle protoplasty, żeby pójść w tak zacofaną technologię (na ówczesne czasy), jak dzisiejsza PV

  4. #5204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    .... Ciekaw jestem co moje dzieci powiedzą za kilka(naście) lat o szalonym pomyśle protoplasty, żeby pójść w tak zacofaną technologię (na ówczesne czasy), jak dzisiejsza PV
    Nic nie powiedzą bo za klika lat ta technologia nie bedzie zacofana, moze by i była gdy w tym czasie uruchomiono elektrownie termojądrową o komercyjnym wykorzystaniu i znosnych kosztach budowy, ale na to w ciągu kilku najblizszych lat sie nie zanosi.

  5. #5205

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Nie wszystko. Panele z czasem się zużywają.
    We wcześniejszym poście pokazałem Ci panele po 8 latach pracy, wskaż punkt w którym panele się zużyły albo wykazały choć minimalny ubytek swojej mocy. UE od 2029 chce nakazać aby we wszystkich nowych budynkach jednorodzinnych panele były obowiązkowo montowane.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #5206

    Domyślnie

    Myślę, że zużycie następuje ale jego wpływ jest tak niewielki w stosunku do zmiany pogody że trzeba może kilkunastoletnich szeregów czasowych żeby coś zaobserwować albo warunków laboratoryjnych.

  7. #5207

    Domyślnie

    To teraz w drugą stronę argument że panele mają 3 miesiące i dają jakieś "rekordy" w postaci 7,7kWh/kWp. Z tyłka czy normalne przy tej pogodzie?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #5208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar k1krzysztof
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Kod pocztowy
    88-200
    Posty
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    To teraz w drugą stronę argument że panele mają 3 miesiące i dają jakieś "rekordy" w postaci 7,7kWh/kWp. Z tyłka czy normalne przy tej pogodzie?
    pisząc nowe miałem na myśli czyste , podgląd wykresu z 2020, a tam moc podchodzi pod 10kW i jest kilka pików w dół natomiast br to prawie ideał z kilkoma małymi falami i max 8,8kW
    czas moim zdaniem to czystość zużycie 2 lat raczej nie po 10 bardzo możliwe

  9. #5209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    We wcześniejszym poście pokazałem Ci panele po 8 latach pracy, wskaż punkt w którym panele się zużyły albo wykazały choć minimalny ubytek swojej mocy. UE od 2029 chce nakazać aby we wszystkich nowych budynkach jednorodzinnych panele były obowiązkowo montowane.
    Lubię narrację typu "jestem mądrzejszy, niż producent"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #5210

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Lubię narrację typu "jestem mądrzejszy, niż producent"
    A to ja pisałem gwarancję na panelach fotowoltaicznych? Kiedyś pisali 10-15 lat a teraz potrafią wpisać 40 lat.
    Polecam lekturę artykułu o instalacji PV z 1982r, która znajduje się w Szwajcarii. Gdzie badania w 2017r dowiodły że po 35 latach panele zachowały 93% swojej mocy nominalnej.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 23-05-2022 o 20:04
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  11. #5211

    Domyślnie

    U mnie dziś rekord


    2,25 Kwp azymut 63
    3.0 Kwp azymut 160
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pv.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	5,9 KB
ID:	459436  
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof_x ; 23-05-2022 o 20:20

  12. #5212

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    We wcześniejszym poście pokazałem Ci panele po 8 latach pracy, wskaż punkt w którym panele się zużyły albo wykazały choć minimalny ubytek swojej mocy.
    Nie muszę. Wyręczył mnie jeden jegomość w tym poście:

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Polecam lekturę artykułu o instalacji PV z 1982r, która znajduje się w Szwajcarii. Gdzie badania w 2017r dowiodły że po 35 latach panele zachowały 93% swojej mocy nominalnej.

  13. #5213

    Domyślnie

    No Tylko Twoje prognozy się rozjechały znacząco z 8 do 35 lat a nadal mają 93% swojej mocy nominalnej.To trochę tak jakbyś w wieku 90 lat miał ciało i głowę w wieku 30 latka i przeżyłeś dopiero 7% swojego życia.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #5214

    Domyślnie

    No cóż. Dla Ciebie minimalny oznacza mniej niż 7%/35 lat. Ja nigdzie nie napisałem, że w pierwszych 8 latach nie ma nawet minimalnego ubytku mocy. Producenci podają, że największy spadek sprawności następuje w pierwszym roku eksploatacji, a później jest "minimalny", czytaj: ułamek procenta rocznie. Badania przytoczone przez Ciebie wykazują 0,2% spadku mocy średniorocznie na przykładzie instalacji eksploatowanej od 35 lat w Szwajcarii. Z całym szacunkiem jakoś bardziej ufam informacjom podawanym przez producentów i badaczy niż tym, którzy twierdzą, że nie następuje żaden, nawet minimalny spadek sprawności paneli podając jako dowód wykres produkcji z 8 lat. Bez urazy.

  15. #5215

    Domyślnie

    Bez urazy grubym ufał ekspertom z obozu władzy twierdził bym że Polska to kraj mlekiem i miodem płynący, inflacja to żaden problem bo Polacy zarabiają jeszcze więcej. Że z dawania 500+ jakieś dodatkowe dzieci się urodziły. To że węgiel przestał być dostępny i to tylko efekt wojny na Ukrainie. Glapiński będzie podnosił stopy procentowe bo trzeba - a trzeba to było dać Golcom 2 bańki niż kredytobiorcom pomóc w spłatach kredytu bo Glapiński uczy się ekonomii na pierwszym roku.

    Tego minimalnego spadku nawet nie potrafisz wskazać tylko twierdzisz że tracą OK tracą, jak sprawdzili naukowcy 7% na przełomie 35 lat.
    Przy tak drastycznym spadku sprawności paneli boję się że wcześniej dach będę musiał wymienić niż panele. Bo jak ruda szmata zacznie go jeść to wiele zrobić mógł nie będę i weź zdejmuj "to ustrojstwo" aby zmienić dach.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #5216

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Bez urazy grubym ufał ekspertom z obozu władzy twierdził bym że Polska to kraj mlekiem i miodem płynący, inflacja to żaden problem bo Polacy zarabiają jeszcze więcej. Że z dawania 500+ jakieś dodatkowe dzieci się urodziły. To że węgiel przestał być dostępny i to tylko efekt wojny na Ukrainie. Glapiński będzie podnosił stopy procentowe bo trzeba - a trzeba to było dać Golcom 2 bańki niż kredytobiorcom pomóc w spłatach kredytu bo Glapiński uczy się ekonomii na pierwszym roku.
    A cóż to ma wspólnego z sprawnością paneli w czasie????

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Tego minimalnego spadku nawet nie potrafisz wskazać tylko twierdzisz że tracą OK tracą, jak sprawdzili naukowcy 7% na przełomie 35 lat.
    Ja nie staram się wykazywać niczego. Sam przytoczyłeś powyższy dowód.

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Przy tak drastycznym spadku sprawności paneli boję się że wcześniej dach będę musiał wymienić niż panele. Bo jak ruda szmata zacznie go jeść to wiele zrobić mógł nie będę i weź zdejmuj "to ustrojstwo" aby zmienić dach.
    Tak się kończy montaż paneli na blaszanym dachu. Ja tego problemu nie mam.

  17. #5217

    Domyślnie

    Wiesz zgodnie z tym co piszesz mogę z całą stanowczością napisać że picie wody prowadzi do śmierci. I nie chce Ci źle wróżyć ale kiedyś umrzesz czy tego chcesz czy nie chcesz możesz się myć, robić maseczki na twarz
    Ale finalnie umrzesz, co rok tracisz na sprawności więcej lub mniej, gwarancja zakłada 76 lat, a praktyka może być różna.

    btw. zanim wymienię dach który ma około 30 lat wiele wody w Wiśle upłynie.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  18. #5218

    Domyślnie

    Na te tematy nie będę dyskutował w tym wątku. Nie mam w zwyczaju zaśmiecać.

  19. #5219

    Domyślnie

    Starczy masz rację... porozmawiajmy o "d*pach"
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 24-05-2022 o 18:40
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #5220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    A to ja pisałem gwarancję na panelach fotowoltaicznych? Kiedyś pisali 10-15 lat a teraz potrafią wpisać 40 lat.
    Polecam lekturę artykułu o instalacji PV z 1982r, która znajduje się w Szwajcarii. Gdzie badania w 2017r dowiodły że po 35 latach panele zachowały 93% swojej mocy nominalnej.
    Podlinkuj
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 261 z 318

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony