dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 318
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 6349

Temat: Uzysk z PV

  1. #521

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Załącznik 437816

    Wrzucam jeszcze dane z licznika tourana - pobór i produkcja z dnia wczorajszego.
    PV mam na 1f, a połącz mam na 3f.
    Aż się prosi by poprzez przełączenie obciążeń pod fazę na której pracuje inwerter poprawić bilansowanie międzyfazowe, prawie wszystko co PV wyprodukowała wysłałeś

  2. #522

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    Aż się prosi by poprzez przełączenie obciążeń pod fazę na której pracuje inwerter poprawić bilansowanie międzyfazowe, prawie wszystko co PV wyprodukowała wysłałeś
    Nie wiem po którą fazę mam falownik podłączony.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  3. #523
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja przepiąłem zmywarkę ì i OK, startuje codziennie o 11. Pralkę też, ale tu już żona nie bardzo chce, żeby działała w tygodniu w godzinach przedpołudniowych za to w sobotę od rana zalicza że trzy prania.
    Do tego rekuperator - Aale to marne 30W i lodówka, oraz sprzęt RTV, tyle, że w tygodniu roboczym w stand-by.
    A... i ekspres do kawy 1300W, rozgrzewa się zawsze około 20minut. Tyle, że teraz rano jeszcze nie ma produkcji, a jak wracam i piję drugie espresso, to już nie ma

  4. #524

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja przepiąłem zmywarkę ì i OK, startuje codziennie o 11. Pralkę też, ale tu już żona nie bardzo chce, żeby działała w tygodniu w godzinach przedpołudniowych za to w sobotę od rana zalicza że trzy prania.
    Do tego rekuperator - Aale to marne 30W i lodówka, oraz sprzęt RTV, tyle, że w tygodniu roboczym w stand-by.
    A... i ekspres do kawy 1300W, rozgrzewa się zawsze około 20minut. Tyle, że teraz rano jeszcze nie ma produkcji, a jak wracam i piję drugie espresso, to już nie ma
    Czytam te Wasze posty i tak sobie myślę, że tyle rzeczy musicie z tym tematem kombinować, zamiast obudzić się rano, stanąć przed lustrem i samemu przed sobą przyznać, że w temacie PV zostaliście nabici w butelkę
    Życie to wszak pasmo sukcesów i porażek! Zachowujecie się tu niczym generał Bennigsen, który przed carem, meldował o swoich "zwycięstwach" nad Napoleonem.

  5. #525
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Nie wiem po którą fazę mam falownik podłączony.
    Wyłącz urządzenia pobierające prąd i sprawdź poniżej linkowane kody , gdy jest produkcja oczywiście . Klikaj w liczniku ZE
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7880413
    Tam gdzie pokaże najwięcej tam wisi inwerter
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #526
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Czytam te Wasze posty i tak sobie myślę, że tyle rzeczy musicie z tym tematem kombinować, zamiast obudzić się rano, stanąć przed lustrem i samemu przed sobą przyznać, że w temacie PV zostaliście nabici w butelkę
    Życie to wszak pasmo sukcesów i porażek! Zachowujecie się tu niczym generał Bennigsen, który przed carem, meldował o swoich "zwycięstwach" nad Napoleonem.
    Nabici w butelkę ? Przecież po 7atach jestem na + z moja instalacją - i nawet nie zakładam w obliczeniach żadnego wzrostu cen energii.
    Te jak to nazwałeś "kombinacje" (czyli 15 minut pracy z przepieciem faz) to jedynie po to, by nie oddawać energii, z której później mogę odebrać 80%.

  7. #527
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Ciekawe jak zmieniła się cena ee dla gospodarstw domowych np. w latach 2010-2019.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #528
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Mam gdzieś rachunki ...z tego co pamiętam to w G11 w 2011r kWh kosztowała bez dodatków 0,2828 zł , a w 2017r przed montażem PV było taniej sprawdzę , ale coś 0,24 lub wrecz 0,21.
    Opłat dodatkowych przybywało , w zeszłym roku opłat ubyło i mający PV zamiast płacić ~250zl opłat stałych , płacą niecałe 150zl.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  9. #529

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia i Konrad Zobacz post
    a u mnie tak. instalacja 5 kW
    Nie ma oszukiwania w piaskownicy. Uważaj, bo nikt nie będzie się chciał z Tobą bawić. Tutaj podajemy z kWp, a nie z kW.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  10. #530
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ok , sprawdziłem




    2012/2013r 0,2845 zł za kWh

    2017 r 0,2424 zł za kWh
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  11. #531
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Ok , sprawdziłem




    2012/2013r 0,2845 zł za kWh

    2017 r 0,2424 zł za kWh
    To chyba 2 strefa , bo ja od roku mam 67 groszy I strefa i 34 grosze II strefa

  12. #532

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ciekawe jak zmieniła się cena ee dla gospodarstw domowych np. w latach 2010-2019.
    Poszukaj i prezentuj. Dasz radę. Chyba. Eurostat podaje, że cena prądu spadła o ok 3% w pierwszym półroczu. Gaz w też spadł na niektórych wykresach. Natomiast Eurostat podaje, że cena gazu wzrosła ok 11% w pierwszym półroczy 2019 w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  13. #533
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To chyba 2 strefa , bo ja od roku mam 67 groszy I strefa i 34 grosze II strefa
    .nigdy nie miałem 2T i nie zamierzam
    Cytat Napisał cuuube
    z tego co pamiętam to w G11 w 2011r kWh kosztowała bez dodatków 0,2828 zł , a w 2017r przed montażem PV było taniej sprawdzę , ale coś 0,24
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #534
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    .nigdy nie miałem 2T i nie zamierzam
    to co za ceny podajesz? Chyba samego prądu , ale to jest sztuczne bo nie jest możliwe pominięcie dystrybucji i Vatu. Dystrybucja jest bardzo różna w Polsce dlatego według mnie podawanie ceny 1 kWh ze wszystkimi składnikami ma sens.

  15. #535
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Ok rozumiem wspomniałeś o dodatkach

  16. #536

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie ma oszukiwania w piaskownicy. Uważaj, bo nikt nie będzie się chciał z Tobą bawić. Tutaj podajemy z kWp, a nie z kW.
    instalacja 6,1 kWp (20 paneli), falownik Fronius 5 kW. źle napisałem.

  17. #537

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia i Konrad Zobacz post
    instalacja 6,1 kWp (20 paneli), falownik Fronius 5 kW. źle napisałem.
    Oj luzik. Wiadomo o co chodzi.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  18. #538
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A u mnie dzisiejszego dnia było Słońce i tak instalacje są dwiejedna na południe i jedna na wschód/zachód)
    Ale to inna sprawa i powstała piękna parabola.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mikołaj.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	437861

    Sam fronius również dobre osiągi
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mikołaj 1.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	56,5 KB
ID:	437862Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rok.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	437863

    co w tym roku z 3,6 można uznać za bardzo obiecujące, oby tak dalej. niech sobie Słonko świeci
    Pozdrawiam tych co uważają, że nie warto.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #539
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak pracowała ta wschód-zachód ?

  20. #540
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak pracowała ta wschód-zachód ?
    Bez tłumaczenia jak pracuje i na co zużywa energię
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3,4.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	437864
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 27 z 318

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony