dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Szkody górnicze 2 kategoria

    Witam,
    W mojej okolicy sporo działek budowlanych jest obarczonych szkodami górniczymi. Najczęściej spotykana kategorią to kategoria druga. Planuje zakup takiej działki. Ceny średnio wynoszą ok. 50zł za m^2 (dużo?).

    W związku z powyższym mam pewne pytania i będę bardzo wdzięczny jeśli będziecie mi wstanie udzielić na nie odpowiedzi.

    Czy druga kategoria szkód górniczych jest dobrym miejscem pod budowę domu rodzinnego?
    Czy istnieje metoda budowy, która zapewni gwarancję, że dom będzie stał bez pękań, przechyleń i zapadnięć?
    O ile rosną mniej więcej koszty budowy domu na działce z 2 kategorią szkód górniczych ze względu na potrzebę stosowania umocnień?
    Czy kopania zwraca w jakimś stopniu te koszty?
    Czy dom piętrowy będzie gorszy niż parterowy na taką działkę czy nie ma to znaczenia?

    Jeśli jest coś wartego zwrócenia uwagi to proszę o informacje. Możliwe, że z czegoś nie zdaje sobie sprawy i nie zadaje ważnego pytania


    Wiem, że podobne wątki były, ale albo bardzo dawno temu albo temat nie do końca udzielał odpowiedzi na moje pytania.

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Pierwsze to porządne badanie gruntu.
    Drugie to adaptacja projektu do warunków.
    Na 2 stopniu postaw na płytę fundamentową i będzie dobrze.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Tak się składa że budowa w strefie II kat. szkód górniczych nie zmienia się niezależnie czy dom budowany był w tym roku, pięć lat temu czy dziesięć lat temu.
    Dlatego nie bądź leniem i poczytaj to co już było wielokrotnie wałkowane na forum.
    A czy budować? Rozejrzyj się po okolicy to zobaczysz, że ludzie wokół mieszkają i żyją na tym terenie, więc da się!

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, kopalnie zwykle zwracają koszty zabezpieczenia domu na wypadek wystąpienia w nich szkód górniczych, bo ustawa zobowiązuje je do działań prewencyjnych czyli jeżeli to możliwe zabezpieczania nieruchomości budowanych w obszarach wpływu dokonywanej przez nie eksploatacji. Gdyby jednak nie chciała zwrócić albo uważała je za nazbyt wygórowane warto nie rezygnować i dochodzić swoich praw na drodze sądowej, zwłaszcza jak ma się dobrze udokumentowane, że projektant takie właśnie zabezpieczenia uznał za stosowne. Po więcej różnych info. z zakresu dochodzenia szkód górniczych, w tym praw osób nimi poszkodowanych zapraszam na mojego bloga
    https://szkodygornicze.blog/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony