dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Co z ślubem

  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jinikao

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    253

    Domyślnie Co z ślubem

    Witam. Moja sytuacja wygląda tak. Od roku buduje dom, na kredyt. Działka to darowizna od rodziców, Kredyt, pozwolenie i wszystkie papierki są na mnie - kawalera. Mam zamiar się ożenić w tym roku jeszcze, jednak dom nie będzie oddany do tego czasu do użytku. I teraz pytanie, czy nie będzie problemu w banku, jeśli wezmę ślub? Czy w razie naszego rozstania w przyszłości, żona może sie domagać połowy domu ?

    Dziwne pytania, ale może ktoś zna odpowiedź
    Dom 200m2 po podłogach. PC Panasonic Aquera 9kW. Zbiornik CWU 200 l. elewacja 25 cm styro 0.031. poddasze jeszcze nieocieplone. Podpiwniczony w 60%, nieogrzewana piwnica. miedzy piwnicą na parerem 13 cm styro 0.030 + 8 cm styro 0.036, między parterem a pietrem 4 cm styro 0.30 + 8 cm 0.036. Reku Zehander Q450.

    Poddasze nieużytkowane na razie, ogrzewanie przystawione na zaworze, oddzielony parter od poddasza termicznie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Spisz intercyzę i zbuduj dom wyłącznie z własnych środków. Dotyczy także spłaty kredytu z własnych środków.
    Udaj się do prawnika.

  3. #3

    Domyślnie

    Bank problemu z Twoim ślubem mieć na pewno nie będzie.
    Jeśli chodzi o ewentualne rozstanie i podział majątku, to dom stoi na Twoim gruncie, a środki na budowę pozyskałeś jeszcze przed ślubem. Mogę się mylić (dopytaj prawnika), ale żona raczej praw do tej części majątku mieć nie będzie.

    Jeśli boisz się jakichkolwiek konsekwencji, to dobrym rozwiązaniem będzie wspomniana wyżej intercyza. Nie jest to w obecnych czasach nic nadzwyczajnego.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony