dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie AGD do kuchni i łazienki

    Witam Was wszystkich,
    Poszukuję sprzętu AGD do nowego mieszkania. Muszę kupić piekarnik elektryczny, płytę indukcyjną, zmywarkę, pralkę i jeszcze lodówkę do zabudowy. W kwestii tego ostatniego urządzenia to wybór padł na Samsunga, ponieważ jest bardzo funkcjonalny i wyposażony w różne ciekawe technologie i akcesoria. W temacie lodówki nie ma też bardzo w czym wybierać, ponieważ wyposażenie i wygląd modeli konkurencyjnych sprawia wrażenie jakby firmy te nie poszły do przodu przez ostatnie 10 lat.

    O ile w kwestii lodówki sprawa jest prosta, to w przypadku pozostałych sprzętów wybór już nie jest taki oczywisty. Powiem szczerze, że zależy mi głównie na zakupie jak najmniej awaryjnych produktów. Kogo nie zapytam to słyszę różne opinie. Wstępnie zastanawiam się najbardziej nad płytą i piekarnikiem marki Bosch, zmywarką Bosch lub Siemens, pralką LG lub Samsung. Początkowo myślałem też o Amice w przypadku piekarnika, płyty i pralki, ale usłyszałem na temat sprzętów Amici kilka negatywnych opinii. Czekam na Wasze komentarze w tej sprawie. Czy możecie coś polecić lub odradzić dane firmy lub nawet konkretne modele. Budżet jaki mam na sprzęt to po ok 2000 zł na element.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kobax
    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Kalwaria Zebrzydowska
    Kod pocztowy
    34-130
    Dzielnica
    Zebrzydowice 289a
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał eme_nems Zobacz post
    W temacie lodówki nie ma też bardzo w czym wybierać, ponieważ wyposażenie i wygląd modeli konkurencyjnych sprawia wrażenie jakby firmy te nie poszły do przodu przez ostatnie 10 lat.
    Racja co do wyglądu od dłuższego czasu Króluje jednakowy design. Zawsze istnieje opcja zabudowy lodówki, to powinno dodać Ci jeszcze więcej opcji aranżacji kuchni.

    Odnośnie do sprzętu AGD trudno jest wskazać, który producent będzie lepszy/trwalszy, ale z pewnością mogę Ci zasugerować, aby wszystko w miarę możliwości kupić w jednym sklepie i jednego producenta. Takie rozwiązanie z pewnością będzie tańsze (dostawa + rabaty przy dużych zamówieniach) oraz ułatwi Ci z pewnością ewentualne problemy z reklamacją.
    Meble?

    Z Kobax to proste!
    Jesteśmy z TOBĄ od inspiracji po niezbędne materiały.

    PS. Uwielbiamy być pomocni! Nie czekaj, tylko pisz do nas!

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja jeśli chodzi o agd brałem pod uwagę 3 firmy, Electrolux, Gorenje i Samsung, nie szukałem najwyższych modeli a najważniejsze u mnie dobre opinie o bezawaryjności niż bajery sterowane smartfonem.
    Więc piekarnik, mikrofala i płyta jest Gorenje, przez przypadek kupiłem zmywarkę Beko i zamrażarka też Beko ale akurat to był przypadek bo cena była sensowna, pojemność i wymiary pasowały idealnie..... Lodówka jeszcze nie kupiona ale będzie Haier, nic innego nawet nie zbliża się wyglądem i jakością do tej lodówki....
    Za to pralka jest Samsung, bo żonie spodobały się drzwiczki na dorzucanie prania i kilka jej bajerów....
    Wybór jest ogromny i co nie wybierzesz to będziesz zadowolony, jak się ma zepsuć to się zepsuje.... Skoro istnieją firmy typu Indesit, Bosch czy Amica to znaczy że produkują tego miliony i ktoś to też kupuje....
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wędrowniczek

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    10

    Domyślnie

    Jako że niedawno temat przerabiałem u siebie, to też podzielę się doświadczeniem.

    Jeśli chodzi o sprzęty do gotowania (mikrofala i piekarnik do zabudowy), to padło na Amicę. Wszystko dlatego, że Amica specjalizuje się własnie w sprzętach do gotowania, a w pozostałych segmentach AGD korzysta już z innych firm (nie ma np. własnych fabryk lodówek, pralek, itp.). Płyta indukcyjna - postawiłem na Whirlpool, chociaż też szukałem z Amica. Ale ostatecznie cenowo Whirlpool wygrał, bo przy tych samych paramertach (moc przyłączeniowa, 1 duże pole flexi, które podgrzewa tylko ten fragment, na którym postawi się garnek/patelnię, 2 pola booster), był bodaj o 300 zł tańszy. Natomiast w kwestii lodówki i pralki oba sprzęty wziąłem marki Haier. Lodówka o szerokości 70 cm z 2 szufladami zamrażarki, klasa A++, a przede wszystkim niesamowite światło na ścianie lodówki z tyłu i spisuje się jak dotąd bardzo dobrze. Tyle, że nie jest to sprzęt do zabudowy. Pralkę natomiast wybrałem srebrną, też od Haiera i również nie mogę złego słowa powiedzieć. Wygląda nietuzinkowo, robi to, co do niej należy i nie jest zbyt głośna. Niestety, co do zmywarki nie podzielę się doświadczeniem, bo póki co wciąż miejsce na nią w kuchni czeka na lepsze czasy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony