dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Odrolnienie działki pod sprzedaż

    Witam...

    Panowie mam pytanie dotyczące odrolnienia działki pod sprzedaż. .

    Mam spory kawałek gruntów rolnych 5 klasy. Niecałe 2 hektary pola o słabej jakości gleby pod uprawy. Od jakiegoś czasu w okolicy budują się co roku nowe domy.

    Uprawianie tam zboża czy innych roślin jest słabo dochodowe. Sprzedaż tego jako grunt rolny też nie dawałoby wielkich pieniędzy. Dlatego chce to sprzedać jako działki budowlane na które w naszej okolicy od jakiegoś czasu robi sie popyt. Na sąsiednim polu powstają już pierwsze domy.

    Teraz moje pytanie - nie mam bladego pojęcia o tym jak taki teren odrolnić, jakie są tego koszty, ile to trwa ani nawet od czego zacząć. mogło być z tego jakieś 17-19 działek po 10 arów.

    Czy ktoś tutaj ma jakiekolwiek rozeznanie na ten temat i może mi opisać jak to wygląda krok po roku/dać mi jakieś rady ?

  2. #2

    Domyślnie

    Już wielokrotnie pisałem, aby nie używać pojęcia "odrolnić", bo jest ono mylące i nie ma takiej procedury w żadnej ustawie. Są dwie różne procedury, a każda może mieć wiele etapów:
    1) Zmiana przeznaczenia gruntu (przez niektórych zwana odrolnieniem)
    2) Zmiana sposobu użytkowania gruntu (przez niektórych zwana odrolnieniem)
    Pierwsze pytanie co masz w MPZP na tym gruncie?

    Podpowiem, że ja osobiście jestem w środku drugiej procedury (zmiana sposobu użytkowania). Dostałem pismo "Zezwolenie na zmianę sposobu użytkowania" (przez niektórych otrzymanie takiego pisma zwane jest odrolnieniem), ale nie dokonałem jeszcze rzeczywistej zmiany sposobu użytkowania potwierdzonej operatem geodezyjnym. Cały czas płacę podatek rolny.
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 09-10-2018 o 15:37

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anoch
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Piaseczno
    Dzielnica
    Gładczyn Szlachecki
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Pytanie czy ta działka jest objęta MPZP? Od tego zależy dalszy tok postępowania.

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co się dowiedziałem to nie jest w MPZP. Ponoć to dobrze i wtedy jest łatwiej..

    Jak wygląda dalsza procedura w takim wypadku ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony