dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Ustawienie pompy obiegowej 1-2-3

    Witam, jest wiele informacji dotyczących poprawnej pracy PC wg. których powinna ona „przerabiać” duże ilości czynnika grzewczego /wody/ w związku z tym moje pytanie czy pompę ktorą mam za 100 litrowym zładem powinienem ustawić na max.(3) Do ogrzania mam 110m2 wiec zgodnie z „biegami” na pompie chyba 1-2. Jak ustawie „3” to słychać w całym domu jak woda „kipi” w posadzce.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przepływ ustaw do delty.

    Jaka to pompka?
    Niezależnie od przepływu nie powinno nic kipiec. Jeśli tak jest, tzn że masz gdzieś turbulentne przepływy. Jakieś ostre luki w podlogowce?

  3. #3

    Domyślnie

    słabo to wyglada z moja wiedza w tym zakresie ale jak mam tozumieć ustaw do delty? Pompa to wilo/piko 25/1-6

  4. #4

    Domyślnie

    Delta to różnica temperatury. Ustaw przepływ żeby delta była 5° między zasilaniem a powrotem. Jak za duża różnica to zwiększ przepływ, jak za mała to zmniejsz

  5. #5

    Domyślnie

    Mam ten sam problem. Bufor 200l za nim pompa wilo/piko 25/1-6 na drugim biegu przepływ na pompie 800l/h. Delta 1,5 stopnia, pexa w podłodze 1100m,przepływy na rotametrach między 1 a 0 l/m. Jak przykrece pompę do uzyskania delty 4 to wszystkie rotametry pokazują przepływ 0 i nie ma jak już nimi regulować przepływu bo cały czas pokazują 0

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie podobnie. Dwa obiegi podłogówka i grzejniki. Na obu delta 0-1. Pompki na 1 biegu. Pompa z buforem ustawionym na 35 stopni histereza 5.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam, sprawdziłem u mnie, jest zupełnie inaczej w podłogę wchodzi 32 a na powrocie jest 24. Pompa pracuje na 2 (środkowym) biegu. O czym świadczy taki niski powrót, mam gdzieś takie straty w posadce ??

  8. #8

    Domyślnie

    i jeszcze jedno bufor bedącą zładem dla podłogówki mam 100l. do tego mam 2 nitki całkowicie zamknięte: kotłownia i sypialnia. Zastanawiam sie czy odkręcenie nitki w kotłowni i tym samym zwiększenie temp. w pomieszczeniu + ciepła posadzka pod zasobnikiem CWU miały by wpływ na wolniejszy spadek temp. CWU

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Powrót jest ok, ale myślę że można by trochę obniżyć deltę GZ - temperatury GZ mają największy wpływ na COP.
    Zobacz jaka będzie delta na 3 biegu.
    Jeśli chodzi o CWU, to masz włączoną cyrkulację?

  10. #10

    Domyślnie

    Cyrkulacje mam 2xdziennie po 3 godziny. W tej chwili mam temp.32/26 wiec delta 6. Pompkę przyspieszylem jest ustawiona pomiędzy 2 a 3 biegiem (30wat) tylko w domu zrobiło sie gorąco 23/24 stopnie. Zubadan podaje temp. wg. krzywej grzewczej a tą mam ustawioną na „-9” a wiec powinien podać temp. w podłoge 9 stopni niższa niz wynika to z krz.grzewczej dla temp. na zewnatrz. Jak pisałem w podłogę idzie 32 a wg. ustawień „-9” czyli normalnie podałby wode 41* w podloge przy temp. na zewnatrz „+1;-1” Ja chyba czegoś nie rozumiem, POMOCY problemem jest też to ze nie posiadam jeszcze regulatora pokojowego temp. (podobno problem z transportem z GB)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony