dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wycena wod-kan, CO

    Witam, chciałem zapytać czy taka cena za robociznę z materiałem jest OK. Nie mam niestety rozdzielonej robocizny od materiałów i nie wiem jakie materiały będą użyte. Materiały mają być po prostu "dobrej" jakości.
    Zdaję sobie sprawę, że ciężko to ocenić nie znając wszystkiego dokładnie, natomiast bardziej chodzi mi o to, czy ktoś nie popłynął z czymś, bo 42 tysiące za to wszystko wydaje mi się dość sporo.

    https://www.archon.pl/projekty-domow...m16021fa4e5575 , z tym, że kotłownie przerzuciliśmy do doklejonego garażu dwustanowiskowego i nie ma kominka w domu.

    Parter + poddasze użytkowe (103 m^2 - użytkowa, 155^m2 całkowita) + garaż i kotłownia (50 m^2 - użytkowa i całkowita).
    1 etap. wod-kan 14 tysięcy
    2 etap. podłogówka 12 tysięcy (w całym domu, kotłowni i garażu, bez rozkładania styropianiu)
    3 etap. Gaz, CO, (w tym kocioł kondensacyjny) 16 tysięcy.


    Z góry dziękuję za ocenę.
    Ostatnio edytowane przez kthxb ; 14-10-2018 o 18:29

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może powiem na moim przykładzie..
    1 etap….masakra, ja za wod kan zapłaciłem 4 tys. z materiałem, 2 łazienki, kotłownia, kuchnia
    2 etap podlogówka na dobrych materiałach i gość zarobi sporo to 80 zł m2, jeśli jest 205 m2 podłogówki to cena ok z tym że raczej markowo nie będzie, mnie przy dobrych znajomościach i na najlepszych materiałach wyszło chyba 62 zł m2
    3 etap cena standardowa można taniej na Immergasie albo drożej na markowych typu Viessmann czy Wolf...ogólnie nie jest źle ale czy w tym jest instalacja gazu czy tylko podpięcie...bo to są koszty.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony