dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Średnica starszych jodeł i minimalne odległości od ogrodzenia

    Witam, mam nadzieję, że tutaj Dziewczyny rozwieją nasze wątpliwości, bo w necie pusto. Dostaliśmy w prezencie 2 duże (ok. 2.5m) choineczki: jodła kalifornijska Abies concolor Argentea i koreańska Abies koreana. Obecnie kalifornijska jest wąziutka i ma średnicę tylko 70cm, a koreańska szersza i ma średnicę ok. 140cm.
    Chcę aby była na styk z ogrodzeniem np. po 10-15latach -jakie odległości minimalne mogę przyjąć? Dzięki z góry i pozdrowionka.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kalifornijska to duże, szybko rosnące drzewo. Średnica 3,5-5 m do osiągnięcia w 20 lat
    Koreańska rośnie wolniej. 3,5m będzie miała po 30 latach.
    Można spokojnie przycinać pędy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-10-2018 o 15:57

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonex Zobacz post
    .........
    Chcę aby była na styk z ogrodzeniem np. po 10-15latach -jakie odległości minimalne mogę przyjąć? Dzięki z góry i pozdrowionka.
    minimum 2,5m


  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję Elfir i Sławko123 Spodziewałam się odpowiedzi "min. 2.5m", ale co powiecie na "2m"? Po drugiej stronie jest nasza działka, więc ew. po 10 latach mogłaby delikatnie wchodzić w siatkę lub być przycinana...
    Mamy problemy z miejscem, więc czy da radę w odległości ok. 2m od ogrodzenia?

  5. #5

    Domyślnie

    cos Ci pokaże,
    Swierki które sa na zdjęciu maja trzy lata(rosną tyle czasu po posadzeniu).
    Zostały posadzone w odległości 2,5-2,7m od ogrodzeniaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180804_193957.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	420322

    A tak wyglądały po posadzeniu w marcu 2015 r. Miały wtedy ok. 1m wysokościKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150308_144532.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	420323

    sama oceń czy te 2,5m to tak dużo
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 16-10-2018 o 19:36 Powód: literówki


  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Możesz posadzić i bliżej, skoro będziesz cięła.
    Sąsiad ma jodły i świerki poniżej 1 m od płotu a ja w listopadzie i grudniu mnóstwo stroiszu na wiązanki.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Możesz posadzić i bliżej, skoro będziesz cięła.
    Sąsiad ma jodły i świerki poniżej 1 m od płotu a ja w listopadzie i grudniu mnóstwo stroiszu na wiązanki.
    Elfir powiedz proszę co znaczy w tym przypadku "ciąć"? Chodzi o przycinanie od strony ogrodzenia, czy całościowe? Dopiero zaczynam z ogrodem....

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    możesz strzyc albo formując od razu stożek (i wówczas możesz trzymać w ryzach na żądaną wysokość i szerokość), albo tylko przycinając pędy, które przeszkadzają.

  9. #9

    Domyślnie

    Super Elfir, bardzo dziękuję

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony