dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 80x86
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    67

    Domyślnie Tymczasowe utwardzenie podjazdu

    Póki co brukować podjazdu nie będę, są inne priorytety, a skarbonka już pusta.
    Chciałem natomiast przed zimą nawieźć na podjazd jakiś kamień, żeby to wstępnie utwardzić i po większym deszczu nie chodzić po błocie.
    No i teraz pytanie, czy po prostu wysypać wywrotkę jakiegoś dolomitu i rozgarnąć żeby spełniało swoją funkcję. Trochę się to ubije i ułoży przez zimę, a latem prace pójdą dalej ? Nie chciałbym sytuacji, ze teraz przyjedzie ciężarówka tłucznia a w przyszłym roku jak przyjdzie do brukowania i tak trzeba to będzie wywalić.
    150m2 + garaż, ściany Silka + 17cm EPS 0,031, okna Vetrex V90+, podłoga EPS 0,031, wylewki anhydrytowe, dach Rockwool 30cm, PC Daikin Altherma 7,4 kW, WM Kinetic B Plus, PV 7,38kWp 18xHyundai 410 + FoxEss T8

  2. #2

    Domyślnie

    Jak zrobisz tak jak napisałeś,to właśnie się skończy wywózką wszystkiego w przyszłym roku...Niestety tutaj nie ma drogi na skróty,albo korytowanie i dalej zgodnie ze sztuką,albo nie ruszać w ogóle.Oczywiście powinieneś napisać jaki masz grunt,jaki poziom wody,jakie są spadki itd. bo od tego też sporo zależy.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 80x86
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał zorro128 Zobacz post
    Jak zrobisz tak jak napisałeś,to właśnie się skończy wywózką wszystkiego w przyszłym roku...Niestety tutaj nie ma drogi na skróty,albo korytowanie i dalej zgodnie ze sztuką,albo nie ruszać w ogóle.Oczywiście powinieneś napisać jaki masz grunt,jaki poziom wody,jakie są spadki itd. bo od tego też sporo zależy.
    Grunt gliniasty, póki co spadku nie ma, ale trzeba będzie zrobić lekki podjazd pod garaż.
    Myślałem żeby zebrać humus przy domu i głębiej - ziemię oraz trochę gliny - bliżej ogrodzenia.
    150m2 + garaż, ściany Silka + 17cm EPS 0,031, okna Vetrex V90+, podłoga EPS 0,031, wylewki anhydrytowe, dach Rockwool 30cm, PC Daikin Altherma 7,4 kW, WM Kinetic B Plus, PV 7,38kWp 18xHyundai 410 + FoxEss T8

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lesiu681
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Okolice Żor i Jastrzębia-Zdroju
    Dzielnica
    Śląsk,blisko granicy czeskiej
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał 80x86 Zobacz post
    Póki co brukować podjazdu nie będę, są inne priorytety, a skarbonka już pusta.
    Chciałem natomiast przed zimą nawieźć na podjazd jakiś kamień, żeby to wstępnie utwardzić i po większym deszczu nie chodzić po błocie.
    No i teraz pytanie, czy po prostu wysypać wywrotkę jakiegoś dolomitu i rozgarnąć żeby spełniało swoją funkcję. Trochę się to ubije i ułoży przez zimę, a latem prace pójdą dalej ? Nie chciałbym sytuacji, ze teraz przyjedzie ciężarówka tłucznia a w przyszłym roku jak przyjdzie do brukowania i tak trzeba to będzie wywalić.
    No niestety tak to będzie wyglądać jak napisał zorro. Ja tak niestety zrobiłem ale w sumie nie miałem wyboru , albo będę chodził po glinie albo sypnę trochę kamienia i będzie git! Po 3 latach jako takiego użytkowania w końcu podjazd mam zrobiony czyli wybrany jak trzeba zasypany i ubity. Na dzień dzisiejszy wolałbym zrobić ta od razu i nie kombinować z półśrodkami. Pozdrawiam.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 80x86
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesiu681 Zobacz post
    No niestety tak to będzie wyglądać jak napisał zorro. Ja tak niestety zrobiłem ale w sumie nie miałem wyboru , albo będę chodził po glinie albo sypnę trochę kamienia i będzie git! Po 3 latach jako takiego użytkowania w końcu podjazd mam zrobiony czyli wybrany jak trzeba zasypany i ubity. Na dzień dzisiejszy wolałbym zrobić ta od razu i nie kombinować z półśrodkami. Pozdrawiam.
    Dlaczego nie wybrałeś nic zanim sypnąłeś kamienia?
    Nikt tu nie ma zamiaru po prostu sypać kamieni na to co jest, bo żeby to uzyskać mogłem nie zbierać gruzu tylko go wyrównać.
    Obecnie teren przed wejściem i garażem mam ok. 25-50 cm poniżej tego, co ma być finalnie i zastanawiam się na ile wybrać. Jak dobrze wybiorę, to może za rok czy dwa co najwyżej wystarczy dosypać na to, co się uleży. A ziemia z tego co wybiorę jest mi potrzebna w innym miejscu, więc mogę zrobić dwie rzeczy za jednym zamachem, stąd pomysł.
    Początkowo myślałem żeby położyć tam betonowe płyty ażurowe, ale koszt będzie może niedużo niższy niż ciężarówka kamienia, roboty nie mniej, i jeszcze za dwa lata będzie znów z tym robota.
    150m2 + garaż, ściany Silka + 17cm EPS 0,031, okna Vetrex V90+, podłoga EPS 0,031, wylewki anhydrytowe, dach Rockwool 30cm, PC Daikin Altherma 7,4 kW, WM Kinetic B Plus, PV 7,38kWp 18xHyundai 410 + FoxEss T8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony