dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie zablokowane koło kosiarki ręcznej

    Do mini-ogródjka zakupiłem taki otóż faktycznie niewiele używany chińsko-niemiecki produkt marki CMI z wyglądu jak nówka: https://www.obi.pl/kosiarki-reczne/c...s-30/p/5205844
    i ...nie skończyłem pierwszego koszenia ) kiedy prawe koło się zablokowało (troche się cofnie ale nie idzie do przodu)...zabudowane to całkiem i nie wiem jak to rozebrać. Trawa była już dość wysoka owszem ale nie widzę którędy syf miałby tam wejść pod koło

    Czy to może być łożysko, czy inny problem i czy warto się w to bawić ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    W takich kosiarkach, wewnątrz koła jest zębatka dzięki której przez przekładnie napędzane są noże. Najprawdopodobniej napchało się tam trawy. Ten zielony dekiel na środku koła powinien dać się wyjąć. Jak go wydłubiesz, to pod spodem powinna być śruba/nakrętka mocująca koło. Po odkręceniu koło powinno dać się zdjąć i wyczyścić. Potem tylko poskładać. Operacja na 5 minut, wymagająca płaskiego śrubokręta do wydłubania dekla i klucza nasadowego do odkręcenia nakrętki. No chyba że to całkiem jednorazowa zabawka i masz wszystko zgrzane, zatopione, na sztywno. Nie znam tego modelu, ale nie sądzę żeby nie było to rozbieralne.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odzew. Pod dekielek zaglądałem i wygląda to jak zakończenie tulejki/ośki zamontowanej na wcisk na jakiejś blaszce bez żadnych wkrętów niczego. Na oko montowane od środka fabrycznie, zatrzaskuje się i już nie rozbierasz, może nie warto było podejmowac tematu

    Chciałem dodać zdjęcie ale na tym forum to jakies nieporozumienie, nie udało mi się.

    Na zakończenie dodam, że szukałem jakiejś innej z pośpiechu i wszystko wygląda tak samo, kupiłem nówkę z ogłoszenia olx wyprzedaz sklepu za 100zł. okazało się, że to jest identyczny produkt tylko pod inną niemiecką marką. I wygląda na to, ze te w castoramach itp za ok. 300zł to też będzie ta sama chińska fabryka więc chybna nie warto ale mozę ta tania nowa pociągnie jakiś czas

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Ta jakaś blaszka to coś z tej rodziny?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zabezp_spr_jpg_1d75db4d95dfb87ab394b3a378bbf5bf.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	3,4 KB
ID:	420805Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piers_wew_jpg_ca2998a0c8e77cdb33ee0628b87c3e38.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	2,7 KB
ID:	420806Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plytka_os_jpg_09ab2e88224a22f36e3f8c04923b4168.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	2,9 KB
ID:	420804

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba tak. Najbliższa tej drugiej - tylko większe oczka

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemke Zobacz post
    Chyba tak. Najbliższa tej drugiej - tylko większe oczka
    Teoretycznie potrzebujesz odpowiednich szczypiec do pierścieni osadczych segera, wkłada się końcówki w te otworki, potem rozszerza i pierścień można zdjąć, a jak zdejmiesz to i koło będzie do zdjęcia. Albo kup odpowiednie szczypce (nie muszą być takie za 3 stówy, na ten raz takie za 15 zł też oblecą) albo kombinuj, płaskie szczypce, dwa śrubokręty, co tam masz pod ręką. Musisz odgiąć ten pierścień tak żeby dał się zdjąć. Założyć potem łatwiej.

  7. #7

    Domyślnie

    Wielce podziękował ! Będę próbował, pewnie za parę dni !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony