dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Proszę o porade

    Witam i proszę o poradę czy na takiej działce uzyskam pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego . Załączam zdjęcia i jesli jakies dodatkowe informacje potrzeba proszę pisać. https://zapodaj.net/9855482948c31.jpg.html []. https://zapodaj.net/fae03ae61de4f.jpg.html.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181021_211008.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	420533   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181021_204116.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	17,2 KB
ID:	420534  
    Ostatnio edytowane przez Tadelon ; 21-10-2018 o 20:16

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Dojazd służebnoscią ? Tiulowa sprawa.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Już kupiłeś lub dostałeś ?

  4. #4

    Domyślnie

    Działka została przepisana dla mnie jakiś rok temu. jestem właścicielem. Na tej mapce nie ma ale w papierach jest wyznaczona droga dojazdowa do tej dzialki o szerokości 6 metrów. ( W sumie tak jak ta czerwona linia na zdjęciu która zaznaczyłem odległość działki od drogi publicznej )
    Ostatnio edytowane przez Tadelon ; 22-10-2018 o 06:12

  5. #5

    Domyślnie

    Byłem raz w UG i dostałem odpowiedź że nie bardzo, że odrolnic się bardzo nie da, że musiałbym być rolnikiem.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tadelon Zobacz post
    Byłem raz w UG i dostałem odpowiedź że nie bardzo, że odrolnic się bardzo nie da, że musiałbym być rolnikiem.
    Nie wiedziałem, że można być właściciele gruntów rolnych nie będąc rolnikiem.
    Wyślij do UG zapytanie PISMEM, i w takiej samej postaci oczekuj odpowiedzi. Bo ustna wypowiedź urzędnika jest gówno warta...
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Nie wiedziałem, że można być właściciele gruntów rolnych nie będąc rolnikiem.
    Wyślij do UG zapytanie PISMEM, i w takiej samej postaci oczekuj odpowiedzi. Bo ustna wypowiedź urzędnika jest gówno warta...
    Nie wiem, nie znam się, przepraszam. Tak zrobię dziękuję. Na forum pisze, ponieważ mam nadzieję że się dowiem cos dodatkowo.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja też nie wiem. I nie masz za co przepraszać - nie takie intencje miałem pisząc tamtego posta. Powodzenia.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Jeśli na mapie nie ma drogi jako oddzielnie zanumerowanej działki, to jest dojazd po służebności*. Powinna (MUSI) być wpisana do ksiąg wieczystych obu działek ,twojej ( działka władnąca) i sąsiada (działka obciążona) . Służebność nie musi być wolna od opłat = bezpłatna Pytanie czy treścią służebności jest przechód i dojazd & przepęd zwierząt hodowlanych czy także prawo przejścia z instalacjami (jeśli nie to może skończyć się w sądzie = nerwy i czas). Odrolnić pewnie sie da, ale za słoną ustawową opłatą, bo to III klasa.

    *) Chyba że mapa jest bardzo stara, z czasów przed darowizną, to zrzuc nowa lub podaj obręb i nr, może będzie na portalu. Może

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony