dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Kredyt na kupno domu i wykonczenie

    Witam, mam pytanie. Historia bedzie dluga ale opowiem. Bedziemy brac kredyt. Na poczatku plan byl kupna dzialki i budowy domu pod klucz. Dzialka miala byc wkladem wlasnym. Mielismy 120 tys gotowki. Poszedlem do banku podpytac co i jak. Kredyt na budowe domu. Zdolnosc na 730 tys. Chcielismy dobrac jeszcze 650 zeby bylo z nadwyzka i ewentualnie ostatniej transzy nie wyplacac. Dogadalismy z doradca ze kredyt dostaniemy ale na razie za wczesnie, mamy kupic dzialke i wrocic. Ale w trakcie szukania dzialki znalezlismy oferte na kupno dzialki z domem w stanie surowym zamknietym z elewacja. Ok zadatek wplacony 80 tys. Na wklad wlasny. Na umowie przedwstwpnej kwota 400 tys. 30 tys zawyzona na zapas. Dom maja skonczyc do ssz do kwietnia tego roku ale w miedzy czasie domowilem juz kilka dodatkowych opcji jak rolety, wieksze okno itp i dodalo sie prawie 20 tys. Ale ok. Pytanie teraz jak wyglada sprawa z kredytem na taka 'sytuacje'? Wychodzi na to ze jak chcialem 650, wylozolem juz powiedzmy 100 to musze wziac 550 tys, z tego 320 dla dewelopera, i zostaje mi 230 tys na wykonczenie domu i ewentualne zagospodarowanie dzialki. Do tego moge sprzedac dzialke rod za okolo 20 tys i mysle ze odloze jeszcze z 20 tys gotowki czyli mam 270 tys. Czy w tej kwocie wyrobie sie z instalacjami i wykonczeniem? Czy z kasy na kredyt hipoteczny moge kupic meble, deski na taras, wykonczyc lazienki itd? Jak np rozliczac sie z bankiem jak vede niektore czynnosci wykonywal sam i bede mial np towar bez rachunkow. Np deski na taras moge miec bez rachunkow, styropian na podlogi itp. Chce rowniez sam zrobic ocieplenie podlog i zrobic tarasik. Jak to wyglada w praktyce. Dobrze to rozumuje? Pozdrawiam i licze na pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    W jakim banku złożyłeś wniosek kredytowy?
    Na jakim etapie jest proces?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  3. #3

    Domyślnie

    Hm... A czy Waszym zdaniem warto korzystać z kalkulatorów kredytowych? Czy uważacie, że np. coś stąd byłoby dobrym wyjściem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/...ator-gotowkowy Co o tym myślicie?
    Ostatnio edytowane przez NataliaGrzegorz ; 18-03-2018 o 11:28
    Kochać - to znaczy wznieść się ponad siebie.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał NataliaGrzegorz Zobacz post
    Hm... A czy Waszym zdaniem warto korzystać z kalkulatorów kredytowych?
    Absolutnie nie warto - nic nie dają.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #5

    Domyślnie

    gotowki czyli mam 270 tys. Czy w tej kwocie wyrobie sie z instalacjami i wykonczeniem?
    I tak i nie, zależy jak ten dom będziesz wykańczać. Zależy jak duży jest. Jeśli w miarę standardowo to powinniście się zmieścić.
    Jak np rozliczac sie z bankiem jak vede niektore czynnosci wykonywal sam i bede mial np towar bez rachunkow. Np deski na taras moge miec bez rachunkow, styropian na podlogi itp. Chce rowniez sam zrobic ocieplenie podlog i zrobic tarasik. Jak to wyglada w praktyce. Dobrze to rozumuje? Pozdrawiam i licze na pomoc.
    Każdy bank ma swoje zasady rozliczania. Jedni podchodzą mniej restrykcyjnie inni bardziej.
    Ja mam do rozliczenia 60%transzy na fakturach. 40% mogę rozliczyć na oświadczenie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mendium Zobacz post
    j.
    Ja mam do rozliczenia 60%transzy na fakturach. 40% mogę rozliczyć na oświadczenie.
    Zdecydowana większość banków faktur obecnie nie wymaga. Wśród wymagających są chyba tylko 3 - Credit Agricole, GNB oraz BPS.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  7. #7
    Banned
    bobek81

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-018
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Absolutnie nie warto - nic nie dają.
    Według mnie dają. Przynajmniej wiadomo, w których bankach są oferty zbliżone do naszych potrzeb. Moim zdaniem warto przykładowo porównać kilka kredytów, chociażby na https://direct.money.pl/kredytygotowkowe/ . A wziąć kredyt można oczywiście po rozmowie z doradcą i po wnikliwym przeczytaniu umowy, ale nie zgodzę się, że takie narzędzia jak porównywarki czy kalkulatory nic nie dają.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobek81 Zobacz post
    nie zgodzę się, że takie narzędzia jak porównywarki czy kalkulatory nic nie dają.
    Absolutnie nic nie dają. Nie są w stanie uwzględnić wszystkich parametrów, a ich głównym (jeśli nie jedynym) celem jest uzyskanie danych kontaktowych do potencjalnego klienta.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Zaraz pewnie nam podpowiesz, który wart jest zainteresowania
    Ja też uważam, że zestawienia, kalkulatory są przydatne i pomogą wybrać 3-5 banków spośród dostępnej 30-stki do których warto się wybrać.
    Sam tak robiłem dwukrotnie i nie żałuję. Każdy ma swój sposób i swoje zdanie. Ja np. uważam, że nie ma sensu korzystać z usług sprzedawców kredytowych zwanych dla niepoznaki doradcami.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ja też uważam, że zestawienia, kalkulatory są przydatne i pomogą wybrać 3-5 banków spośród dostępnej 30-stki do których warto się wybrać.
    Sam tak robiłem dwukrotnie i nie żałuję. Każdy ma swój sposób i swoje zdanie. Ja np. uważam, że nie ma sensu korzystać z usług sprzedawców kredytowych zwanych dla niepoznaki doradcami.
    Nazwa "doradca" jest obecnie zakazana.
    Oczywiście każdy robi tak jak uważa. Ze swojego doświadczenia wiem, że rankingi w większości przypadków nie są w stanie wskazać optymalnej opcji. Pamiętam, gdy na drugim miejscu w rankingu znalazł się kiedyś Getin Noble Bank. Bank uznawany za jeden z najdroższych, zwykle dla desperatów nie mogących dostać kredytu gdziekolwiek indziej. Jak się później okazało to twórcą bądź zleceniodawcą tego rankingu (już tego nie pamiętam dokładnie) była firma powiązana z nim kapitałowo.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Nazwa "doradca" jest obecnie zakazana.
    Oczywiście każdy robi tak jak uważa. Ze swojego doświadczenia wiem, że rankingi w większości przypadków nie są w stanie wskazać optymalnej opcji. Pamiętam, gdy na drugim miejscu w rankingu znalazł się kiedyś Getin Noble Bank. Bank uznawany za jeden z najdroższych, zwykle dla desperatów nie mogących dostać kredytu gdziekolwiek indziej. Jak się później okazało to twórcą bądź zleceniodawcą tego rankingu (już tego nie pamiętam dokładnie) była firma powiązana z nim kapitałowo.
    Dobrze, że uregulowano nazewnictwo. Nie było moim zamiarem, żeby ktoś z branży odbierał to osobiście.
    Ale z mojej obserwacji wynika, że rynek sprzedawców kredytowych jest bardzo niesymetryczny z dominującą grupą niefachową.
    Jak się ma kogoś z polecenia to może być bardzo dobra opcja ułatwiająca wiele. To samo z rankingami, porównywarkami - używać Internetu też trzeba umieć
    Internet to narzędzie jak się dobrze używa to jest bardzo pomocne.

    PS Jak już mówiłem, każdy ma swoje podejście i dla mnie sprzedawca kredytowy byłby świetną opcją gdyby wynegocjował mi warunki lepsze niż ja jestem w stanie zrobić to samodzielnie. Dla samego ułatwienia, oszczędności czasu i papierologi to nie warto.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony