dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Zawór 3D- ustawienia skali.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawór schemat'.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	14,1 KB
ID:	420440

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawór zdj.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	420442

    Witam czy ktoś na podstawie schematów i zdjęcia mojego zaworu jest w stanie powiedzieć czy jest on dobrze ustawiony? Mam wrażenie, że nie działa dobrze. Czy obrócenie skali coś pomoże?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawór zdj.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	60,4 KB
ID:	420441  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Samo obrócenie skali nic nie da.Trzeba przestawić środek. A co ten zawór u ciebie robi? Daj więcej zdjęć. Pokaż temperatury.

  3. #3

    Domyślnie

    Powinno być jak w załączniku.Nie wiadomo w jakiej pozycji jest u ciebie zawieradło zaworu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xxz.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	420475   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wxw.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	420476  
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 20-10-2018 o 21:43

  4. #4

    Domyślnie

    Ogólnie wygląda to tak,że mając na kotle temp 50 stopni i zawór ustawiony na 2 grzejniki są dosyć gorące (nie wiem jak to powinno wyglądać, ale wydaje mi się, że powinny być ciepłe albo letnie? W cieplejsze dni będę musiał ustawiac temp 40-42bo w mieszkaniu będzie gorąco) Dodatkowo gdy ustawię zawór na pozycję 1, to pompka CO zaczyna głośno chodzić, grzejniki z jednej strony domu są zimne, a z drugiej gorące... Wszystko normuje się gdy przekręce zawór na pozycję 2-3...
    Mam również pytanie...Na załączonym obrazku zaznaczyłeś schemat w którym czerwona skala jest w "prawym górnym rogu" (też mi się wydawało, że tak powinno być) Jednak na zdjęciu które rozrysowałeś czerwona skala jest w "lewym dolnym rogu". Dlaczego tak jest? Co do firmy zaworu to napiszę jutro, bo teraz nie pamiętam...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondensat Zobacz post
    Powinno być jak w załączniku.Nie wiadomo w jakiej pozycji jest u ciebie zawieradło zaworu.Jakiej to firmy zawór
    Ogólnie wygląda to tak,że mając na kotle temp 50 stopni i zawór ustawiony na 2 grzejniki są dosyć gorące (nie wiem jak to powinno wyglądać, ale wydaje mi się, że powinny być ciepłe albo letnie? W cieplejsze dni będę musiał ustawiac temp 40-42bo w mieszkaniu będzie gorąco) Dodatkowo gdy ustawię zawór na pozycję 1, to pompka CO zaczyna głośno chodzić, grzejniki z jednej strony domu są zimne, a z drugiej gorące... Wszystko normuje się gdy przekręce zawór na pozycję 2-3...
    Mam również pytanie...Na załączonym obrazku zaznaczyłeś schemat w którym czerwona skala jest w "prawym górnym rogu" (też mi się wydawało, że tak powinno być) Jednak na zdjęciu które rozrysowałeś czerwona skala jest w "lewym dolnym rogu". Dlaczego tak jest? Co do firmy zaworu to napiszę jutro, bo teraz nie pamiętam...

    EDIT: Jeszcze jedno, nawet gdy zmienie ustawienie skali w lewydolny róg to będzie ona wyglądać inaczej, bo "10" będzie na górze,a "0" na dole, w Twoim rysunku "0" jest na górze, a 10 na dole. Czy to ma jakieś znaczenie?
    Ostatnio edytowane przez josiu ; 20-10-2018 o 20:09

  6. #6

    Domyślnie

    To jest zawór Womixa.Postaram się wytłumaczyć w czjom diełona przykładzie Afriso patrz załączniki.Zawór jest zamknięty jak zawieradło odetnie odnogę zaworu od kotła(zał.#2)Natomiast zawór jest otwarty jak zawieradło zamknie króciec podmieszania(zał.3)Nie znam zaworów firmy Womix i jak rozpoznać położenie zawieradła na zamontowanym już zaworze.Gdyby nie był zamontowany to nie problem.W Afriso czy ESBE spłaszczenie na trzpieniu pokazuje położenie zawieradła. Zdemontuj pokrętło niebieskie z zaworu gdy jest ustawione tak jak na zdjęciu (jest dziubek pokętła na 5) Wtedy może coś się wyjaśni.Myślę że w tej chwili masz źle zamontowane
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	afri.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	67,0 KB
ID:	420485   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	afri - Kopia (2).jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	66,7 KB
ID:	420486   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	afri - Kopia.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	66,9 KB
ID:	420487  
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 20-10-2018 o 22:39

  7. #7

    Domyślnie

    U ciebie powinno być jak w załącznikach.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wxw - Kopia.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	420488   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wxw - Kopia (2).jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	420489   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wxw.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	420490  

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondensat Zobacz post
    U ciebie powinno być jak w załącznikach.
    Hej zawór, który mam to Concept GZM (zdjęcie schematów ściągnąłem z netu, bo w mojej instrukcji jest tak samo). Czyli jeśli dobrze rozumiem czerwona skala powinna znajdować się w "prawym górnym rogu"? Tylko nie rozumiem jednej rzeczy...Spójrz na zdjęcie mojego zaworu...Gdy obrócę skalę w "prawy górny róg" to "0" będzie na górze, a "10" na dole, a wg schematów w instrukcji to "10" jest na górze a "0" na dole... Czy to akurat nie ma znaczenia? Chyba ,że na rewersie tego panelu jest narysowana skala odwrócona w druga stronę?
    Ostatnio edytowane przez josiu ; 21-10-2018 o 09:23

  9. #9

    Domyślnie

    Zapewne tak jest ze skalą Muszą być dwie odwrócone.Najwazniejsze zrozumieć logikę działania zaw.3D czyli w tym przypadku ustawienie zawieradła-które ma pracować w zakresie 90st pomiędzy króćcem zaworu zasilania z kotła a króćcem podmieszania i odpowiednio do tego założyć skalę.Widocznie konstrukcja twojego zaworu jest taka że skala jest naprzeciwko zawieradła.U innych producentów jest po tej samej stronie stronie co zawieradło.
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 21-10-2018 o 10:04

  10. #10

    Domyślnie

    Kolejne pytanie brzmi...Czy aby odwrócić zawieradło trzeba odkręcić cały zawór? Jeszcze tam nie zaglądałem, bo od wczoraj nie ma mnie w domu. Wydaje mi się,że po Twoim wytłumaczeniu rozumiem o co w tym chodzi i będę musiał też odwrócić zawieradło.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał josiu Zobacz post
    Kolejne pytanie brzmi...Czy aby odwrócić zawieradło trzeba odkręcić cały zawór? Jeszcze tam nie zaglądałem, bo od wczoraj nie ma mnie w domu. Wydaje mi się,że po Twoim wytłumaczeniu rozumiem o co w tym chodzi i będę musiał też odwrócić zawieradło.
    Nie trzeba odkręcać zaworu.Tylko trzeba wiedzieć w jakim położeniu jest zawieradło przy zaworze mieszającym u danego producenta.Jak zdejmiesz pokrętło to na trzpieniu zaworu jest spłaszczenie i ewentualnie po nim można określić położenie zawieradła.Przykład w załączniku na zaworze Afriso.A jak w twoim zaworze nie wiem,raczej jest inaczej.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ARV.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	420507  

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondensat Zobacz post
    Nie trzeba odkręcać zaworu.Tylko trzeba wiedzieć w jakim położeniu jest zawieradło przy zaworze mieszającym u danego producenta.Jak zdejmiesz pokrętło to na trzpieniu zaworu jest spłaszczenie i ewentualnie po nim można określić położenie zawieradła.Przykład w załączniku na zaworze Afriso.A jak w twoim zaworze nie wiem,raczej jest inaczej.
    Hej Kondensat udało się, ustawiłem! I chyba działa poprawnie! Bez Twojej pomocy bym sobie nie poradził. Dzięki brachu! Oby więcej takich ludzi jak Ty. Zapisz to sobie na konto dobrych uczynków Pozdrawiam!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony