dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rymas

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    66-015
    Posty
    3

    Domyślnie Szukam pomocy z grzejnikami :/ Vaillant ecotec - grzejnik na poddaszu nie grzeje.

    Witam serdecznie,

    Obecnie wynajmuje dom w którym mam problem z grzaniem na poddaszu. Właściciel mieszkania póki co przysłał jakiś hydraulików którzy nie byly w stanie zlokalizować usterki dlatego zwracam się o pomoc (mieszkam w uk dlatego podejżewam że zostali przysłani jacyś brytyjscy partacze).

    Do rzeczy:
    - Piec to Vaillant ecotec, grzeje ciepłą wode oraz grzejniki,
    - Grzejniki na poziomie parter i piętro są ciepłe, poza poddaszem wszystko działa,
    - Z pieca wychodzi "pajęczyna rur". Wszystkie grube rury są gorące, nie zauważyłem też żadnych zakręconych zaworów przy piecu,
    - Rura wejściowa do grzejnika na poddaszu jest całkowicie zimna,
    - Zawory wejściowy i odpływowy z grzejnika zostały odkręcone na maksa,
    - Po okręceniu odpowietrznika z grzejnika bardzo powoli kapie woda....,
    - Długość rury piec -> grzejnik na poddaszu szacuje na ok 10m, nie zlokalizowałem nigdzie żadnej dodatkowej pompy,
    - Ciśnienie na piecu w momencie grzania ok 2 bary,

    Czy macie Państwo jakiś pomysł w jaki sposób można by ten problem zlokalizować?
    Czy problemem może być np, że na poddaszu już w ogóle prawie nie ma wody w układzie (dlatego słabe cisnienie wody przy odpowietrzniku)?

    Myślałem, żeby włączyć grzanie i odkręcić odpowietrznik.
    Może wtedy pompa w piecu "na-pompuje" wode do tego grzejnika i zacznie w końcu grzać czy ten pomysł ma sens? Czy może raczej jeśli rura zasilająca grzejnik na poddaszu jest całkowicie zimna to nie jest to kwestia zapowietrzenia a może jakiegoś zaworu którego jeszcze nie zlokalizowałem.
    Bardzo bym prosił o jakieś podpowiedzi.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    wyzamykaj zasilania wszystkich grzejnikow i zobacz czy pchnie ciepło do tego na górze, jak wyzamykasz możesz też wtedy próbować odpowietrzyc

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek88 Zobacz post
    wyzamykaj ............. wyzamykasz ...........
    a nie powinien czasami wyotworzyć?


  4. #4

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał rymas Zobacz post
    Witam serdecznie,

    Obecnie wynajmuje dom w którym mam problem z grzaniem na poddaszu. Właściciel mieszkania póki co przysłał jakiś hydraulików którzy nie byly w stanie zlokalizować usterki dlatego zwracam się o pomoc (mieszkam w uk dlatego podejżewam że zostali przysłani jacyś brytyjscy partacze).

    Do rzeczy:
    - Piec to Vaillant ecotec, grzeje ciepłą wode oraz grzejniki,
    - Grzejniki na poziomie parter i piętro są ciepłe, poza poddaszem wszystko działa,
    - Z pieca wychodzi "pajęczyna rur". Wszystkie grube rury są gorące, nie zauważyłem też żadnych zakręconych zaworów przy piecu,
    - Rura wejściowa do grzejnika na poddaszu jest całkowicie zimna,
    - Zawory wejściowy i odpływowy z grzejnika zostały odkręcone na maksa,
    - Po okręceniu odpowietrznika z grzejnika bardzo powoli kapie woda....,
    - Długość rury piec -> grzejnik na poddaszu szacuje na ok 10m, nie zlokalizowałem nigdzie żadnej dodatkowej pompy,
    - Ciśnienie na piecu w momencie grzania ok 2 bary,

    Czy macie Państwo jakiś pomysł w jaki sposób można by ten problem zlokalizować?
    Czy problemem może być np, że na poddaszu już w ogóle prawie nie ma wody w układzie (dlatego słabe cisnienie wody przy odpowietrzniku)?

    Myślałem, żeby włączyć grzanie i odkręcić odpowietrznik.
    Może wtedy pompa w piecu "na-pompuje" wode do tego grzejnika i zacznie w końcu grzać czy ten pomysł ma sens? Czy może raczej jeśli rura zasilająca grzejnik na poddaszu jest całkowicie zimna to nie jest to kwestia zapowietrzenia a może jakiegoś zaworu którego jeszcze nie zlokalizowałem.
    Bardzo bym prosił o jakieś podpowiedzi.

    Pozdrawiam.
    Czy przy grzejniku na poddaszu jest głowica termostatyczna ? Jeżeli tak to ją zdemontuj i sprawdź czy trzpień w zaworze luźno się wsuwa i wraca z powrotem. Jeżeli nie, trzeba odciąć grzejnik, spuścić trochę wody, zdemontować zawór i go przeciścić aby gładko chodził. Przy okazji, zawory odcinające przy grzejniku są otwarte ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek88 Zobacz post
    a umisz czytac?
    umiem, a odpowiedz dotyczyła tylko i wyłącznie Twojej odpowiedzi bez merytorycznego rozpatrzenia jej ani tego czy pasuje do postu autora, no ale pewnie mi sie oczy wyzamykały i nie wszystko wyzapatrzyłem


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    umiem, a odpowiedz dotyczyła tylko i wyłącznie Twojej odpowiedzi bez merytorycznego rozpatrzenia jej ani tego czy pasuje do postu autora, no ale pewnie mi sie oczy wyzamykały i nie wszystko wyzapatrzyłem
    uwielbiam takie pajacowanie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony