dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Płyta WIM zamiast OSB na podbitkę

    Witam,
    jeden z majstrów od elewacji mówił, że używa jej od jakiegoś czasu płyty WIM zamiast OSB w tym celu i się sprawdza - jest co prawda droższa, ale cieńsza, lepiej się nią kładzie, nie łapie wilgoci itp. Sporo plusów, ale jak czytałem jest ona głównie do wewnątrz budynków (głównie zastosowanie w łazienkach itp.).

    Czy ktoś spotkał się z zastosowaniem płyty WIM jako zamiennika płyty OSB do konstrukcji podbitki? Na to nią poszłaby siatka, klej i tynk.

    Dzięki.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma powodu, dla którego miałaby się nie sprawdzać.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki.
    Z informacji od producenta dowiedziałem się, że faktycznie i takie może być zastosowanie. Niby też nie trzeba kleić siatki na płytę; wystarczy na łączeniu płyt plus ewentualnie jakiś sylikon na rogach.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek_s Zobacz post
    Witam,
    jeden z majstrów od elewacji mówił, że używa jej od jakiegoś czasu płyty WIM zamiast OSB w tym celu i się sprawdza - jest co prawda droższa, ale cieńsza, lepiej się nią kładzie, nie łapie wilgoci itp. Sporo plusów, ale jak czytałem jest ona głównie do wewnątrz budynków (głównie zastosowanie w łazienkach itp.).

    Czy ktoś spotkał się z zastosowaniem płyty WIM jako zamiennika płyty OSB do konstrukcji podbitki? Na to nią poszłaby siatka, klej i tynk.

    Dzięki.
    Pozdrawiam
    ja dalem sklejke szalunkowa - kupiłem scinki nowych plyt, np. 12mmx40cmx260cm i to przezyje wszystko

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony