dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Polskie pompy ciepła - proszę o opinie użytkowników

    Witajcie,

    Ciekawi mnie czy są tu jacyś użytkownicy polskich pomp ciepła, np exotherm. Proszę Was o opinie i Wasze doświadczenia, przymierzam się do montażu pompy a ceny zagranicznych "markowych" nadal mocno przerażają.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał donkacper Zobacz post
    Witajcie,

    Ciekawi mnie czy są tu jacyś użytkownicy polskich pomp ciepła, np exotherm. Proszę Was o opinie i Wasze doświadczenia, przymierzam się do montażu pompy a ceny zagranicznych "markowych" nadal mocno przerażają.
    Ja zamontowałem A-pic , nie dawno zamontowałem na razie działa.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ketjof

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-207
    Posty
    93

    Domyślnie

    Ja mam gejzer kompakt w.
    Działa od roku - przypuszczam że tak jak markowe. Nie wiem co markowe mogłyby robić lepiej. Prawie nie bierze prądu - do dziś od 3.11.2018 1470 kWh ( ale to pewnie zasługa domu i dobrego DZ). Nawet ładnie wygląda choć to nie ma większego znaczenia bo w salonie nie stoi.
    Jeżeli nie należysz do ludzi, którzy czują się lepiej jak wydają więcej pieniędzy to śmiało berz polską.
    Pozdr
    Dom: 150 m2 po podłogach na płycie fund., parter + poddasze użytkowe, prosty dwuspadowy dach, ściany silikat 18cm na pierwszej warstwie z BK 600. Ocieplenie: 10 XPS pod PF + 21 EPS nad PF , 30 cm EPS grafit w ścianach, w dachu 25 cm wełny + 12 cm pł. PIR. WM z reku. OZC : 3381 W, 3736 kWh/rok. Od północy garaż nieogrzewany. Ogrzewanie: O.P. na całości, polska Pci GW - 5 kW, zb. CWU 200 l, DZ-odwierty 2x90 m brak innych źródeł ciepła. Rodzina 2+2, zużycie całej wody 12m3/m-c, temp. w domu 22*C

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    Podczas wyboru producenta powietrznej pompy ciepła, poza samym kryterium ceny, należy również wziąć pod uwagę jego renomę na rynku, dostępność części zamiennych oraz to, czy posiada sprawny i rozbudowany serwis. Wybierając pompę ciepła marki Buderus, otrzymujemy produkt o najwyższej jakości wykonania, co przekłada się na wysoką sprawność oraz żywotność urządzenia. Jest to inwestycja na długie lata, w związku z czym dostępność części zamiennych oraz serwisu jest bardzo ważnym aspektem.
    Przy okazji zachęcam Pana do zapoznania się z naszymi powietrznymi pompami ciepła z rodziny Logatherm. Istotną zaletą tej pompy jest wysoki współczynnik COP oraz wysoka jakość wykonania. Urządzenie cechuje się również ciekawym wyglądem, dzięki zastosowaniu specjalnego szkła tytanowego dostępnego w dwóch kolorach. Dzięki modulacji mocy grzewczej nie wymagane jest stosowanie bufora. Pompa cechuje się również bardzo cichą pracą poniżej 40dB(A).
    Więcej informacji o produkcie może Pan znaleźć na stronie:
    https://www.buderus.com/pl/pl/ocs/bu...rzne-746309-c/
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał donkacper Zobacz post
    Witajcie,

    Ciekawi mnie czy są tu jacyś użytkownicy polskich pomp ciepła, np exotherm. Proszę Was o opinie i Wasze doświadczenia, przymierzam się do montażu pompy a ceny zagranicznych "markowych" nadal mocno przerażają.
    jasne że są, a w zasadzie byli...

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    jest wiele, kilka ma nawet tutaj wątki na forum - jak jeszcze nie było takiej oferty na pc p-w, to te wątki były bardzo popularne
    PPC Ecopower
    https://forum.muratordom.pl/showthre...5%82a-Ecopower
    Ecopol System
    https://forum.muratordom.pl/showthre...-Ecopol-System

    Od jakiegoś czasu mało kto tam pisze...nic dziwnego, starzy userzy rzadko się pojawiają, a pasjonatów jak np. ja jest niewielu - zresztą o czym pisać - cały czas przypominać , że działa bezawaryjnie i ze koszty eksploatacyjne są ok?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ketjof Zobacz post
    Ja mam gejzer kompakt w.
    Działa od roku - przypuszczam że tak jak markowe. Nie wiem co markowe mogłyby robić lepiej. Prawie nie bierze prądu - do dziś od 3.11.2018 1470 kWh ( ale to pewnie zasługa domu i dobrego DZ). Nawet ładnie wygląda choć to nie ma większego znaczenia bo w salonie nie stoi.
    Jeżeli nie należysz do ludzi, którzy czują się lepiej jak wydają więcej pieniędzy to śmiało berz polską.
    Pozdr
    no jak to co - lepszy marketing i wodotryski...z czegoś ta różnica w cenie jest
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    no jak to co - lepszy marketing i wodotryski...z czegoś ta różnica w cenie jest
    Teraz firma gejzer.com ma nową pompę w ofercie. Osobiście ją posiadam. Bardzo ładnie wygląda. Wewnątrz posiada również te same sprężarki co światowe marki, tyle że była 12 tyś tańsza od nich. Chwalę sobie zakup.
    Jeśli rozumiem, mówię, że rozumiem, jeśli nie, przyznaję się do tego.

  8. #8

    Domyślnie

    Apic to także polski producent pomp ciepła we wszystkich wariantach technicznych. Mają sporo fanów i sporo hydraulików też je poleca.

  9. #9

    Domyślnie

    taaaa, widać gołym okiem, że ich marketingowcy się uaktywnili
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #10

    Domyślnie

    Posiadam pompe ciepła exotherm, ale nie jestem w pełni zadowolony! Sprzęt chodzi, ale zaliczył dwie awarie. Czesci miały być tanie A wyszło jak zawsze! Ulubionym wytłumaczeniem właściciela firmy to " PRZEPIĘCIE" sprzęt został naprawiony, gwarancja tego nie obejmowała! Dwie awarie i dwa razy te same wytłumaczenie! Oglądałem ostatnio sprzęt konkurencji z Grudziądza nie pamiętam nazwy. Prosta konstrukcja, sterownik z dotykowym ekranem i prosta obsługa. W okolicy jest kilka sztuk zamontowanych i żaden z użytkowników nie narzeka.
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubas05 Zobacz post
    Ulubionym wytłumaczeniem właściciela firmy to " PRZEPIĘCIE" sprzęt został naprawiony, gwarancja tego nie obejmowała!
    I to jest to, dlaczego od pewnego czasu nigdy nie kupuje polskich narzędzi czy urządzeń.
    W większosci wiecznie to samo (są wyjątki) tłumaczenie, a narodowy sport to oszukiwanie innych.
    Fałszywie pojmowany patriotyzm każe chwalić własne dziadostwo, zamiast pogonić ich do uczciwego stosunku do klienta.

  12. #12

    Domyślnie

    Problem w tym, że jak ja podpisywalem umowę nie znalazłem wiele info na ten temat! A pierwszy wykonawca(z dwóch) polecany był na forum murator! dał ciała, a montowal pompy wiodocychych prodylucentow, więc wybrałem producenta z okolicy. Producent okazal się eksporterem z państwa srodka. Teraz wiem ( wiele wywiadów z okolicy) pompy montowane w Polskim garazu! Brak serwisu przez 6 lat pompa chodzi! Sterowanie proste przez panel dotykowy. Zużycie prądu takie jak ocieplenie budynku. Nie ma co generalizowac! Wydaje mi się, tylko ja trafiłem na kłamczuszka!. Po szerszym wywiadzie, okazuje się ze to jest jeden na kilku! Czyli średnia EUROPEJSKA!
    POZDRAWIAM

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Możesz sprecyzować co było przyczyną awarii?

  14. #14

    Domyślnie

    Przy pierwszej awarii, ok 2tyg po montazu, poszły przekaźniki. Jak się dowiedziałem, moja pompa była jedną z wielu gdzie je wymieniono. Warto nadmienić, że zrobiono to w ramach gwarancji. A przy drugiej awarii zepsuł się sterownik carel i tu gwarancji nie uznano. Cześć sterowników miało wadę fabryczna, która podobno już naprawiono.
    Wytłumaczenie było te same " przepięcie"
    Ubezpieczyciel uznał szkodę, więc nie robiłem awantury.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony