dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie wielkość działki a droga dojazdowa

    Mam działkę, przez którą w MPZP przechodzi planowana droga gminna. Szerokość terenu w liniach rozgraniczającej drogi to 10m.
    Planuję podzielić część działki po jednej stronie drogi na 3 o powierzchni 10 ar (10ar to minimum powierzchni działki wg MPZP). Jednakże obawiam się że zabraknie mi kilkudziesięciu metrów aby mieć trzecią działkę 10 ar z powodu sąsiedztwa drogi. Pomiary robiłem na bazie rysunku w MPZP więc pewnie to nie jest miarodajne.Czy przy podziale działek można legalnie zabrać te brakujące m2 z planowanej drogi gminnej?
    W MPZP jest dodatkowy zapis iż dopuszcza się inne szerokości dróg w liniach rozgraniczających dróg zgodnie z planem i przepisami odrębnymi w zakresie 8-12m dla tego typu drogi z którą przecina się moja działka..

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 13-12-2018 o 07:47

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.285

    Domyślnie

    Jesli w MPZP powierzchnia działki jest okreslona jako 10 arów to tego trzeba się trzymać. Każda powierzchnia z przedziału między 951 m kwadratowych a 1049 m kw. to jest równa 10 arów. Zasada Bradys-Kryłowa, zaokrąglanie liczb.
    Szerokości drogi nie ruszaj.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 13-12-2018 o 10:05

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Dokładnie to w MPZP jest wpisane minimum jako 1000m2. 10ar to był mój skrót myślowy..Czyli w takim przypadku zaokrągla się w górę lub dół do m2? NP 985.67 będzie 986m2?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Dokładnie to w MPZP jest wpisane minimum jako 1000m2. 10ar to był mój skrót myślowy..Czyli w takim przypadku zaokrągla się w górę lub dół do m2? NP 985.67 będzie 986m2?
    Tak.
    Trzeba wyrażać się precyzyjnie, bo rada diabła warta.
    Zasada jest prosta: 49 i mniej zaokragla się w dół, 51 i więcej w górę, 50 do parzystej. Czyli 2,49 do 2 ; 2,51 do 3 , 2,50 do 2 ale 3,50 do 4 .
    Twoje obliczenia to szacunki z miar graficznych. Geodeta to policzy ze współrzędnych, będzie wiedział jakich.
    Warto zrobić projekt i skonsultowac w urzędzie który będzie wydawał decyzję (jeśli wg UoGN). Lepiej działki po 1000m jak w MPZP plus resztówka. W razie czego tylko jedna działka będzie trefna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony