dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 193 z 193
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    inne mury niż z silki też mają swoją akumulacyjność, tyle tylko że nie krążą o nich teorie o chłodnych latach i tańszym ogrzewaniu zimą...



    to się odnosi do sytuacji tylko w przypadku gdy tej energii będzie za dużo. czy zimą będzie jej za dużo ? od garnka czy słoneczka przez szybę?
    wg, mnie nie
    . nie na tyle aby ją stracić. pomieszczenie się trochę dogrzeje , a kocioł obniży moc na chwilę, gdzie tu strata ?
    Tak, inne mury też mają swoją akumulacyjność.
    Mniejszą.
    I dlatego nie mówi się o nich o w kontekście akumulacyjności, stabilizacji temperatur, lepszego wykorzystywania nadmiarowego ciepła.
    I nie są to "legendy" tylko fakty, mające potwierdzenie w literaturze, czy programach typu OZC.

    To, co podkreśliłem oznacza, że nie masz ani doświadczenia, ani wyobrażenia o mieszkaniu w domu energooszczędnym.

    Wczoraj moja żona prze kilka h gotowała bigos, temperatura podniosła się o 1.2C, kocioł nie włączył się do rana.
    W domu o konstrukcji lekkiej temperatura wzrosłaby o np 2C, a kocioł włączyłby się w nocy, bo to ciepło nie zostałoby zakumulowane.

    Tak to wygląda w domach energooszczędnych.

    Możesz to negować, pisać że "wg mnie...", "na moje...." idp itd, ale to rzeczywistości nie zmieni.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #182
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    gotowanie bigosu podniosło temp w całym domu ?

  3. #183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    w 3/4 domu - za wyjątkiem pom technicznego i jednej sypialni (bo drzwi są tam zamknięte) tyle, że tam temp i tak ma być odpowiednio 19 i 20,5C

    Natomiast kiedy trafi się słoneczy dzień zimą, to nastąpi analogiczna sytuacja - tez w większośći pomieszczeń temp wzrasta nawet na kilka godzin o 1C
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-01-2019 o 15:33
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #184
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    spoko, jest źródło ciepła - gotowanie - jest cieplej w domu nie jest to zasługa silikatu przecież .

  5. #185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeszcze raz, bo nie zrozumiełeś:

    Wczoraj moja żona prze kilka h gotowała bigos, temperatura podniosła się o 1.2C, kocioł nie włączył się do rana.
    W domu o konstrukcji lekkiej temperatura wzrosłaby o np 2C, a kocioł włączyłby się w nocy, bo to ciepło nie zostałoby zakumulowane.
    Wiesz co oznacza, jak kocioł włączy się później ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #186
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeszcze raz, bo nie zrozumiełeś:



    Wiesz co oznacza, jak kocioł włączy się później ?

    i będzie grzał dłużej bo ma większy akumulator w postaci ścian

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale kocioł będzie grzał podłogę (powietrze), a nie ściany.
    Przy małej histerezie (rzędu np 0.2 C) długość grzania nie będzie się różnić, bo przy tak małej różnicy temp między ścianą a powietrzem ściany nie będą pochłaniały zbyt wiele ciepła.

    To ma znaczenie właśnie w przypadku zysków od słońca, kominka, gotowania - wtedy, kiedy różnica temp między powietrzem a ścianami nagle wzrośnie .

    Natomiast, gdyby wychłodzić dom z silikatu np dłuższą nieobecnośćią i obniżeniem temp do no 12C, to później gonienie jej do 21 trwałoby o wiele dłużej, niż w lekkim budynku.
    Dlatego domków weekendowych się z tego nei buduje.

    Dlaczego negujesz coś, co ma swoje teoretyczne podstawy i zostało sprawdzone w praktyce ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #188
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dlaczego negujesz coś, co ma swoje teoretyczne podstawy i zostało sprawdzone w praktyce ?
    nie neguję fizyki,

    tylko twierdzenie że że zimą nagle pojawia się za dużo ciepła w domu, i że inny dom tych zysków nie potrafi wykorzystać, tego ciepła musiałoby być bardzo dużo żeby warto było to magazynować a nie po prostu chwilowo je wykorzystać i wyłączyć kocioł czy pompę.

    nawet jeśli są jakieś straty ( bo np. przez półgodziny w domu było pół stopnia za dużo niż chcemy, to sa to wartości pomijalne a nie znaczące o oszczędności czy komforcie.
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 12-01-2019 o 16:35

  9. #189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sprawdź, ile zimą, w słoneczne dzień potrafi wpaść przed 1m2 szyby. Ile trafia do domu o sporych przeszkleniach.
    To ilość energii daleko większa, niż taka która sprawi, że "przez półgodziny w domu było pół stopnia za dużo niż chcemy"
    Sprawdź, ile kWh (w porównaniu do dobowego zużycia) domu da upieczenie chleba, czy ciasta.
    O kominku nawet nie piszę

    Nie masz ani wyobraźni, ani praktyki mieszkania w domu energooszczędnym.
    Kończę, bo tracę na Ciebie czas.
    Albo nie potrafisz, albo nie chcesz tego pojąć (bo wybrałeś inną konstrukcję domu).
    Jeśłi mimo faktów, cytatów dla Ciebie bardziej liczy się "wg mnie...", czy "po mojemu...." to nie ma sensu tego ciągnąć...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-01-2019 o 16:51
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #190
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sprawdź, ile zimą, w słoneczne dzień potrafi wpaść przed 1m2 szyby. Ile trafia do domu o sporych przeszkleniach.
    To ilość energii daleko większa, niż taka która sprawi, że "przez półgodziny w domu było pół stopnia za dużo niż chcemy"
    .
    te półgodziny miałem na myśli do momentu wyłączenia kotła i wyrównywania temp... a nie że słońce zapewni ciepło tylko przez półgodziny.

  11. #191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    nie neguję fizyki,
    Z twoich wpisów wynika co innego
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  12. #192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    nie jest to mój problem, ot toczymy sobie rozmowę na argumenty chcę zrozumieć na przykład jak działa ten letni chłód w silikatowym domu, skąd on sie bierze
    Kur... nie wiem skąd on się tam bierze ale jest

  13. #193
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan_poziomica

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-354
    Posty
    53

    Domyślnie

    Ja postawiłem sam piętrowy budynek gospodarczy z silikatów 80m2. Stawiałem go na zaprawe cienkowarstwową i niestety musze powiedzieć że jest to dość pracochłonne zadanie. Trzeba bardzo uważac aby bloczki układać z dużą precyzją. Czesto sie widzi ze wykonawcy zaczynaja na zaprawie cienkowarstwowej a nastepnie juz jadą na zaprawe tradycyjną żeby zniwelowac nierówności. Jesli chodzi o otwory na kable to jest to rewelacyjna sprawa. Ja pociągnąłem w nich peszle a w nich wszystkie kable. Nie rozumiem osób które wypowiadają sie w tym wątku i stwierdzają zeby sobie darowac prowadzenie kabli w otworach silikatów, i że konieczne jest wykonywanie bruzd. Ja nie mialem z tym zadnego problemu i zaoszczedzilem przy tym mnóstwo czasu.
    jesli chodzi o silikaty to mialem z nimi 1 problem, a mianowicie ok 120szt miało rysę po srodku , takie jakby pekniecie. na szczescie producent uznał reklamacje i dowiózł mi dwie palety nowych bloczków.

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony