dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 193
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    A czytał cały artykuł?
    Tabl. 1 się kłania
    A czytał uwagę 1 do tej tabeli? Nie mocujesz kabli (otwór) i nie kończysz bruzdy puszką (głębszą niż 30mm)?

    No i dotyczy to tylko bruzd pionowych. Poziome i ukośne masz w kolejnej tabeli.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 30-10-2018 o 07:01

  2. #22

    Domyślnie

    Puszka to nie bruzda.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Puszka to nie bruzda.
    Zgadza się. Ale otwór pod puszkę jest otworem.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    Poczytaj ile ludzi ma problemy z paskami po paru latach rowki to dodatkowe powiedzmy 3-4h roboty na cały dom a spokój na lata ale róbcie jak tam chcecie
    Wyszlo mi to po remoncie w mieszkaniu z wielkiej płyty.
    Dlatego w domu wiekszosc ja wybruzdowalem, cześć dokończył elektryk.
    Przy prostych scianach, jakie mialem poszło dzieki temu mniej tynku.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Mam drugi dom, wliczając rodzinny mieszkam w trzecim i nigdy nie było bruzdowane. PRzebijajacych kabli nigdy nie widziałem. Poza tym nawet jak wyjdzie ślad za kilka lat to chyba normalne że trzeba raz na te 5 lat przemalować?
    Tylko, że to takie swinstwo, ze po roku od malowania znów przebija

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bruzdowanie wymaga obliczeń - Klik

    Gra nie warta świeczki.
    Przebijanie kabli w nowym budownictwie? Ktoś się z tym spotkał? Jaki kabel, jaki tynk i jakiej grubości?
    Szybciej bruzdowanie spowoduje pęknięcia, niż brak bruzd spowoduje ślady.
    A co ma do tego rodzaj budownictwa ?
    Ja robilem remont, ciagnąłem nową instalacje po scianie i nowe kable przebily na nowym tynku.
    Zreszta @kaszpir007 w nowym domu ma ten efekt
    Pękanie bloczka silikatowego 18/24 cm po wycieciu bruzdy 1-2cm ??
    Raczysz żartować....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 30-10-2018 o 07:39

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    U mnie wylazły po latach takie plamy. Blok ma 9 lat i mieszkam w nim od początku. Budowany z pełnej cegły (takie dziwactwo w tych czasach, ale deweloper kupił sobie wtedy cegielnię) wzmacnianej rdzeniami żelbetowymi. Tynk gipsowy.

  7. #27

    Domyślnie

    A ja bym drugi raz w silke nie szedl - mam z niej dzialowki.
    1. Trudno dostepna w moim rejonie, nie ma zwrotow towaru, w efekcie zostalem z 2 paletami na skladzie, ktorych nikt nie chce kupic od 1,5 roku - taki to super popularny i rozchwytywany towar.
    2. Twarda = krucha - kucie pod wod kan czy np szafke elektr konczy sie pekaniem bloczkow po drugiej stronie razem z odpadajacym tynkiem = latanie
    3. Super gestosc = super mostek do gruntu jesli nie masz plyty fund
    4. Zobacz jaki silka na przekroj - jak przebijesz sie przez srodkowa scianke masz wieksza pusta przestrzen a za nia kolejna scianka ok 2 cm.
    5. Puszczanie przewodow kanalami - mozliwe, ale wymaga duzej dokladnosci i zgrania bloczkow = czas = wieksza kasa dla ekipy.
    6. Po co ci az tak duza akumulacja ciepla - chlodno latem ok ale zima musisz te dziesiatki ton rozgrzac
    7. Czemu nie murowac dzialowek ze zwyklego bloczka fund - w zasadzie niewielka roznica.

  8. #28

    Domyślnie

    ad. 1 Kolega kupował materiał 300km od budowy bo i tak było taniej, w dzisiejszych czasach nikt nie kupuje w sklepie za rogiem bo blisko'
    ad. 2. A po co kuć? Trzeba było przewidzieć na etapie murowania... ale pewnie w projekcie takich rzeczy nie było bo projekt za 2000zł z srotolotodom
    ad. 3. Mostki można niwelować
    ad. 4.Scianki działowe buduje sie z pełnej silki
    ad. 5. nikt tego nie robi, w betonie komórkowym nie ma kanałów i nikt nie płacze
    ad. 6. rozgrzewasz i masz, to ciepło nigdzie nie ucieka tylko zostaje w budynku
    ad. 7. to buduj

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bruzdowanie wymaga obliczeń - Klik

    Szybciej bruzdowanie spowoduje pęknięcia, niż brak bruzd spowoduje ślady.
    Żadnych pęknięć po bruzdowaniu nie będzie - bez przesady. Elektrykę robisz przed tynkami. Prędzej pęknięcia pojawią się gdy budynek osiada, albo gdy ktoś wali młotem bez używania bruzdownicy w już położonym tynku.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bruzdowanie wymaga obliczeń - Klik

    Gra nie warta świeczki.
    Przebijanie kabli w nowym budownictwie? Ktoś się z tym spotkał? Jaki kabel, jaki tynk i jakiej grubości?
    Szybciej bruzdowanie spowoduje pęknięcia, niż brak bruzd spowoduje ślady.
    Niestety jak się przekonasz to będzie za późno. Ja bym nie brał na siebie takiej odpowiedzialności. W rodzinie mam 3 domy z porothermu ina wszystkich widać kable mimo zastosowania różnych tynków.
    Kilka pionowych bruzd jeszcze nikogo nie zabiło, a w takim materiale jak np pełna silka (20MPa) tym bardziej.

  11. #31

    Domyślnie

    Silka to nie jakiś BK o niskiej gęstości co się w ręku kruszy...

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mnie ślad wychodzi tylko w jednym miejscu w którym położyłam dodatkowy przewód PO tynkach.

    Wszystkie przewody mam położone na ścianach i przykryte tynkiem, bez bruzdowania (w silikatach sobie nie wyobrażam bruzdowania). Żadnych śladów od 4 lat.

    Otwory w bloczkach to chyba dla takich co budują samemu i się bawią z każdym bloczkiem.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-10-2018 o 15:20

  13. #33

    Domyślnie

    Dlaczego sobie nie wyobrazasz? Piony do kontaktow, kilka kinkietow? Gdzie tu problem? Bruzdownica pewnie kilka godzin na caly dom. Moj elektryk nie widzi problemu. Oswietlenie sufitowe zas rozklada z pietra, z nad stropu.

  14. #34

    Domyślnie

    A reszta pewnie na podłodze? Zaoszczędzone w ten sposób godziny spożytkujesz potem na rzeźbieniu styropianu na podłodze.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    A czytał cały artykuł?
    Tabl. 1 się kłania
    czytał co mu wygodniej żeby obalić jakąś tam teorie nie ważne że dużo ludzi ma później problemy, a paski wyskakują właśnie po kolejnych malowaniach
    teorie kaziena są w stylu

    pkt.1 kaizen ma racje
    pkt. 2 jeżeli kaizen nie ma racji to zrobi tak żeby miał racje
    pkt. 3 patrz pkt.1 lub pkt. 2

    nie mówię że wszędzie, ale może warto zrobić coś żeby może czemuś zapobiec i co nie kosztuje dużo ? praktycznie elektryk zrobi to w tej samej cenie ? u mnie był porotherm 25 i sam kierbud. mówił że lepiej kuć

    dla zainteresowanych

    https://www.google.pl/search?q=kable...hrome&ie=UTF-8

    a ile ludzi o tym nie pisze ?

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    nie mówię że wszędzie, ale może warto zrobić coś żeby może czemuś zapobiec i co nie kosztuje dużo ?
    Oczywiście. Wystarczy położyć 1,5-2cm dobrego tynku, a nie tanią tandetę 8mm, bo producent podaje że takie minimum.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Dlaczego sobie nie wyobrazasz? Piony do kontaktow, kilka kinkietow? Gdzie tu problem? Bruzdownica pewnie kilka godzin na caly dom. Moj elektryk nie widzi problemu. Oswietlenie sufitowe zas rozklada z pietra, z nad stropu.
    Bo to bardzo twardy materiał. Wyrzynanie dziur pod puszki było upierdliwe.
    A co dopiero kucie ogromnej liczby bruzd. Nie mam jednej lampy wiszącej w pokoju, tylko dużo gniazdek, kinkiety, punkty oświetlenia dekoracyjnego, włączniki krzyżowe, przewody internetu, głośniki, HDMI, itd.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Bo to bardzo twardy materiał. Wyrzynanie dziur pod puszki było upierdliwe.
    A co dopiero kucie ogromnej liczby bruzd. Nie mam jednej lampy wiszącej w pokoju, tylko dużo gniazdek, kinkiety, punkty oświetlenia dekoracyjnego, włączniki krzyżowe, przewody internetu, głośniki, HDMI, itd.
    też mam dużo i co ? elektryk bruzdy porobił w 1 dzień cały dom 170m2 też ma włączniki krzyżowe przewody internetu itp. mam parę ścianek z siliki parę z porothermu pojedyncze kable przeciągał przez rowki w porothermie a silika to powiedział że w ogóle super się cięło wystarczy wziąć elektryka ze sprzętem rowki cięte w dół z gniazdek lampy przez sufit nie ma problemu

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Bo to bardzo twardy materiał. Wyrzynanie dziur pod puszki było upierdliwe.
    A co dopiero kucie ogromnej liczby bruzd. Nie mam jednej lampy wiszącej w pokoju, tylko dużo gniazdek, kinkiety, punkty oświetlenia dekoracyjnego, włączniki krzyżowe, przewody internetu, głośniki, HDMI, itd.
    Dla Ciebie jest upierdliwe, a dla mnie nie jest. Indywidualne podejscie nie jest podstawą do odradzania czegokolwiek. Ja nie bede mial tryliona niebieskich ledow to i dla mnie to nie problem.
    Jak dla elektryka wyciecie puszki jest problemem to trzebabylo natynkowe sztekry założyć.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Dla Ciebie jest upierdliwe, a dla mnie nie jest. Indywidualne podejscie nie jest podstawą do odradzania czegokolwiek. Ja nie bede mial tryliona niebieskich ledow to i dla mnie to nie problem.
    Jak dla elektryka wyciecie puszki jest problemem to trzebabylo natynkowe sztekry założyć.
    dobre

    człowiek dobrze radzi bo z życia wzięte jak widać ludzie sami piszą że wychodzi po latach po kolejnych malowaniach to nie kuźwa muszą się znaleźć postowcy z muratora i wszystkiemu na siłe zaprzeczać
    jak dla mnie możecie położyć na tynku po malowaniu
    Ostatnio edytowane przez creative_21 ; 30-10-2018 o 17:43

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony