dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 193
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Dla Ciebie jest upierdliwe, a dla mnie nie jest. Indywidualne podejscie nie jest podstawą do odradzania czegokolwiek. Ja nie bede mial tryliona niebieskich ledow to i dla mnie to nie problem.
    Jak dla elektryka wyciecie puszki jest problemem to trzebabylo natynkowe sztekry założyć.
    Sami robiliśmy większość elektryki w domu.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Oczywiście. Wystarczy położyć 1,5-2cm dobrego tynku, a nie tanią tandetę 8mm, bo producent podaje że takie minimum.
    nie ma reguły ktoś pisał że miał 1,5 cm diamantu więc i tak dużo bo tynkarze dają mniej często i paski się pojawiły i to przeważnie tam gdzie kabel jest najbardziej obciążony

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    dobre

    człowiek dobrze radzi bo z życia wzięte jak widać ludzie sami piszą że wychodzi po latach po kolejnych malowaniach to nie kuźwa muszą się znaleźć postowcy z muratora i wszystkiemu na siłe zaprzeczać
    jak dla mnie możecie położyć na tynku po malowaniu
    Na siłę? Nie rozumiem co masz na myśli? Twoim zdaniem ilość postów na forum jest powiązana z okłamywaniem czytelników?
    Zapraszam do mojego domu. Możesz przyjechać z lupą, by poszukać śladów po przewodach na ścianach, które rzekomo MUSZĄ się pojawić.

  4. #44

    Domyślnie

    czytać ze zrozumieniem nie potrafisz nie pisałem że muszą ale że mogą a jak mogą i jest dużo przypadków to nie lepiej się zabezpieczyć ?

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    dobre

    człowiek dobrze radzi bo z życia wzięte jak widać ludzie sami piszą że wychodzi po latach po kolejnych malowaniach to nie kuźwa muszą się znaleźć postowcy z muratora i wszystkiemu na siłe zaprzeczać
    jak dla mnie możecie położyć na tynku po malowaniu
    Ale ale... co niektórym takie wymiany poglądów a szczególnie teoretycznych "argumentów" dają się pośmiać
    Właśnie postawiłem sobie ściany nośne z BK 400. Ze wszystkich bloczków DWA miały ukruszone uchwyty....a tu się dowiaduję, że pumeks, że w rękach się rozpada
    Podniesienie bruzdowania pod kable do rangi problemu..
    Kable..bo u mnie nic nie wyszło...ale że u kogoś może dali mniej tynku, może kable były szajsowym polwinicie szczególnie te z azjatyckie..to nie,tego się pod uwagę nie bierze

    I tak w każdym dziale, temacie...

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Na siłę? Nie rozumiem co masz na myśli? Twoim zdaniem ilość postów na forum jest powiązana z okłamywaniem czytelników?
    Zapraszam do mojego domu. Możesz przyjechać z lupą, by poszukać śladów po przewodach na ścianach, które rzekomo MUSZĄ się pojawić.
    Kto napisał, że MUSZĄ ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ten wpis sugeruje, że pojawiają się wszystkim, a więc ci, którzy twierdzą, że nie mają śladów na ścianach, kłamią:

    " jak widać ludzie sami piszą że wychodzi po latach po kolejnych malowaniach to nie kuźwa muszą się znaleźć postowcy z muratora i wszystkiemu na siłe zaprzeczać"

    gdy Kaizen się zdziwił powszechnością śladów po przewodach, dostał taką odpowiedź:
    " W rodzinie mam 3 domy z porothermu ina wszystkich widać kable mimo zastosowania różnych tynków."

    Ja też się dziwię, bo nie spotkałam się z takim problemem ani w moich mieszkaniach w blokach, ani w znajomych domach, przy pierwotnie położonych przewodach (co innego poprawki)
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-10-2018 o 23:39

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    człowiek dobrze radzi bo z życia wzięte jak widać ludzie sami piszą że wychodzi po latach po kolejnych malowaniach to nie kuźwa muszą się znaleźć postowcy z muratora i wszystkiemu na siłe zaprzeczać
    Aha to ja nie moge napisać o tym że mamy trzy domy w rodzinie, wszystkie bez bruzdowania i nic nigdy nie wyszlo? To już jest zabronione? Nie wpadłeś na to że może coś z kablami nie tak albo za cienki tynk? TO że kable przebijają to nie jest żadna reguła ani norma. Z moich doświadczeń się z nią nie spotkałem ale wiem że modne jest dawanie coraz cieńszych tynków, szczególnie jak murowane jest z gładkich równych bloczów. Może jakbym miał dom z silikatu albo ytonga to bym bruzdował. Przy porothermie to dla mnie głupota. Ze ścianki dziąłowej 12cm bruzdownica wyrywa prawie jedną czwartą na kabel. Szkoda niszczyć materiał a o syfie i gruzie nie wspomne.
    Ostatnio edytowane przez Pod ; 31-10-2018 o 07:00
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ten wpis sugeruje, że pojawiają się wszystkim, a więc ci, którzy twierdzą, że nie mają śladów na ścianach, kłamią:

    " jak widać ludzie sami piszą że wychodzi po latach po kolejnych malowaniach to nie kuźwa muszą się znaleźć postowcy z muratora i wszystkiemu na siłe zaprzeczać"

    gdy Kaizen się zdziwił powszechnością śladów po przewodach, dostał taką odpowiedź:
    " W rodzinie mam 3 domy z porothermu ina wszystkich widać kable mimo zastosowania różnych tynków."

    Ja też się dziwię, bo nie spotkałam się z takim problemem ani w moich mieszkaniach w blokach, ani w znajomych domach, przy pierwotnie położonych przewodach (co innego poprawki)
    To, ze ludzie piszą, to nie jest jednoznaczne z tym, ze WSZYSCY ludzie pisza.
    Podobnie jak w sytuacji, ze w trzech domach u rodziny wyszly slady, to nie jest jednoznaczne, ze MUSZA wyjsc wszystkim innych.

    Czy interpretując w podobny sposob ostatnie zdanie Twojego posta, moznaby napisac, ze kable U NIKOEO nie wyjda, bo Ty sie z tym problemem nie spotkałaś ?

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A reszta pewnie na podłodze? Zaoszczędzone w ten sposób godziny spożytkujesz potem na rzeźbieniu styropianu na podłodze.
    Któryś z forumowiczów pokazywał w DB jak zasypywał je perlitem do poziomu styropianu. Bez rzeźbienia styro. Zresztą to nawet lepiej jak położony jest bezpośrednio na chudziaku (w peszlu rzecz jasna) i nie jest szczelnie otulony ociepleniem - elektryka się grzeje i musi jakoś odprowadzać ciepło.

  11. #51

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc nie widzę żadnych wad bruzdowania , no chyba że dla elektryka który musi to zrobić
    Wiadomo będzie wolał nie bruzdować bo się nie namęczy , nabrudzi a i także nie będzie musiał używać jakiegoś "zaawansowanego" urządzenia i sama wiertarka i młotek mu nie starczy ...

    Więc sądzę że większość elektryków to przeciwnicy bruzdowania , tak jak większość murarzy/wykonawców to przeciwnicy silikatu , bo wiedzą że będzie trzeba się "narobić" ...

    A dla inwestora ?

    Całkowita pewność że nigdy nie pojawią się ślady kabli ...

    Ja mam drogi tynk (Dolina Nidy Zeta) , kable tylko markowe najlepszych PL producentów i .. i ślady kabli i tak się pojawiły , na szczęście nie wszędzie ..
    Gdybym miał bruzdy tego problemu by nie było ...

    Więc jak dla mnie nie ma co ryzykować. Ja posłuchałem elektryka i widać "mam pecha" ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #52

    Domyślnie

    A może ktoryś z tych nieszcześników, którym "wyszły" te kable pokażą fotki? Bo jak czyta się ten wątek to prawie wszyscy którzy narzekają na "wychodzące" przewody mają bruzdy i bruzdowali bo "słyszeli" lub "czytali" więc skąd te doświadczenia na własnej skórze? Wszyscy mają drugi dom w ciagu kilku lat? Prosze osobę która ma 3 domy z tymi cieniami o fotki. Nie żebym nie wierzył, ale chciałbym zobaczyć jak to wygląda. A w bajki że to wychodzi zaraz po malowaniu to ja już nie całkiem nie wierze.
    Który deweloper bruzduje? jeden na dziesięć chyba, a jakoś nie słyszy i nie widzi się masowo przebijających kabli w mieszkaniach budowanych wspolczesnie a widzialem takich dzesiątki przy róznych okazjach - chyba ze wlasciciele je przemalowują co kilka miesięcy ale jakoś sie tym nie chwalili

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    A może ktoryś z tych nieszcześników, którym "wyszły" te kable pokażą fotki? Bo jak czyta się ten wątek to prawie wszyscy którzy narzekają na "wychodzące" przewody mają bruzdy i bruzdowali bo "słyszeli" lub "czytali" więc skąd te doświadczenia na własnej skórze? Wszyscy mają drugi dom w ciagu kilku lat? Prosze osobę która ma 3 domy z tymi cieniami o fotki. Nie żebym nie wierzył, ale chciałbym zobaczyć jak to wygląda. A w bajki że to wychodzi zaraz po malowaniu to ja już nie całkiem nie wierze.
    Który deweloper bruzduje? jeden na dziesięć chyba, a jakoś nie słyszy i nie widzi się masowo przebijających kabli w mieszkaniach budowanych wspolczesnie a widzialem takich dzesiątki przy róznych okazjach - chyba ze wlasciciele je przemalowują co kilka miesięcy ale jakoś sie tym nie chwalili
    Ja mam drugi dom w ciągu kilku lat

    Pierwszy "deweloperski" 2010/2011. Deweloper który robił całe osiedle domków bruzdował , wiem bo widziałem bo starałem się śledzić budowę a nawet sam kładłem kable pod instalację alarmową w tym domu.
    Drugi dom (obecny) 2016/2017. Tutaj nie było bruzdowane.

    A tutaj ciekawy artykuł ...

    http://www.e-instalacje.pl/a/slady-kabli-na-scianach-skad-sie-biora-i-co-z-tym-zrobic-18876.html

    Z tego co czytałem i się orientowałem to jakość materiałów mocno siadła i nawet znana marka nic nie gwarantuje. Stosowany jest kiepskiej jakości otulina kabla i później to "wychodzi" i jedyna szansa na to jest dużo grubsza warstwa tynku.

    Więc być może po prostu problem dotyczy nowszych domów , bo starych jakość kabli i osłon kabli była dużo lepsza ?

    Jak poszukasz na goggle to zobaczysz że przebijanie kabli na ścianach to żaden mit i sporo ludzi o tym pisze i pokazuje swoje zdjęcia ..

    U mnie na szczęście nie jest aż tak tragicznie i mocno widoczne na w tym artykule co linka dałem , ale są miejsca gdzie jest to widoczne.

    Jak bardzo CI zależy to mogę zrobić zdjęcie , tylko po co?

    Jak ktoś nie chce niech nie bruzduje. Jego wybór. Ja żałuję że nie bruzdowałem i teraz mam "problem" ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 31-10-2018 o 11:07
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #54

    Domyślnie

    może tak nie róbcie rowków bo paru osobom wychodzą kable paru nie macie powiedzmy 70% szans że wam nie wyjdą.
    ja mam śpię spokojnie, ale wy nie róbcie bo wam nic nie przebije (chyba) szkoda roboty

  15. #55

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris2682 Zobacz post
    Witam
    Coraz bardziej zaczynam wątpić co do materiału z którego ma być mój dom. Silka E 24 to budulec na mój dom. Oczyytałem się o silikatach, że takie super zdrowe i w ogóle rewelacja.
    Kurcze tylko, że z kim gadam to dziwną minę robi i ciągle słyszę komentarze w stylu:
    Teść- a po co tak wydziwiasz
    Firma do SSO no my to budowali z tego ale obiekty przemysłowe ale dom jednorodzinny to nie,
    Kierownik budowy- no miałem jednego takiego desperata co się na to uparł
    Elektryk- ło panie to takie twarde( szlak, dlatego silka E24 bo to z godtowymi kanałami pionowymi, tylko czy murarz to poskłada? warto dopłacać do takiego bloczka?)
    Jakie są wasze opienie? ktoś budował z tego?
    Słuchaj ,wszystkich a rób po swojemu. Doradzców jest pełno,jeśli zrobisz tak inaczej.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    A może ktoryś z tych nieszcześników, którym "wyszły" te kable pokażą fotki?
    Mi na jednej ścianie wyszły linie kabli............... nie ma bruzd, ściana z bk, na to tynk diamant. Widzę to to po 3-4 latach od skończenie robót. A nie jestem z tego powodu nieszczęśliwy.............

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Wiele jest czynników powodujących te widoczne linie. Największym jednak jest zbytnie obciążenie przewodu i przez to jego grzanie. To właśnie przez to ciepło pojawiają się te przebarwienia na farbach. Jak ktoś pierdyknie kuchnie z salonem na jednym obwodzie gniazd (lub podobnie) to nie ma co się dziwić. Mój brat nie bruzdował na BK ale ma zrobioną instalację IB, wszystko w gwieździe i masę obwodów, tynk Diamant i nic nie widać w żadnym miejscu. Na niektórych ścianach miał mnóstwo przewodów jeden obok drugiego i nic nie widać. Drugim powodem jest niedbałość tynkarzy , wiadomo że przy dużej ilości przewodów zdarzy się, że gdzieniegdzie się delikatnie odchyli bądź odklei (w przypadku jak mocowane są na klej) to wtedy zamiast to docisnąć i poprawić tynkarze rzucą aby przykryło i tyle (wtedy w tym miejscu może być 2-3 mm tynku na przewodzie a to mało). Generalnie jak ktoś ma czas i chęci to lepiej bruzdować ale problemtyczne to jest w przypadku instalacji IB bo pół ściany wybruzdować trochę niebardzo. Oczywiście wszystko się da zrobić.

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    No to u mnie przeciązam przewody 1,5mm2 kinkietem LED 9W. Ojj przeciążam... to mam ślad

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_gregor Zobacz post
    No to u mnie przeciązam przewody 1,5mm2 kinkietem LED 9W. Ojj przeciążam... to mam ślad
    No to u Ciebie jest drugi czynnik czyli tynkarz. Na przewodzie pewno leży że 2 mm tynku.

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony