dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Belka stalowa - strop, wypełenienie przestrzeni, jaka zaprawa?

    Dzień dobry wszystkim,
    w ostatnim czasie wykonujemy w domu remont, polegający na podparciu sufitu belką stalową opartą na słupach. Znajomy specjalista, który wyliczał nam odpowiednie przekroje słupów i belek zalecił uzupełnienie przestrzeni (planujemy zostawić około 0,5 do 2 cm), pomiędzy belką stalową a stropem, zaprawą ekspansywną. Po poszukiwaniach w internecie, jedyne co znalazłem to zaprawy ekspansywne, bezskurczowe do wykonywania podlewek. Obawiamy się, żę taka zaprawa wymieszana wg zaleceń producenta będzie zbyt rzadka. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z takimi pracami i jest w stanie doradzić czy taka zaprawa byłaby odpowiednia do tego celu lub polecić coś innego?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Możesz wbić kliny stalowe z odpowiednio grubej blachy.

  3. #3

    Domyślnie

    To ja odgrzeję kotlecika. Walczę z rakami i eksperymentuje z różnymi zaprawami. Zrobiłem test wylewają mniejsze ilosci różnych zapraw jak:
    * PCI Repaflow,
    * PCI Nanocret R4 Fluid,
    * Sika Grout 4R.
    * Weber.Tec 754

    Niektóre z nich mają w opisie samorozlewna, ekspasywna (wypełniająca pustki poprzez samorozlewność). Ale w opisie na stronie PCI wynika że Repaflow to mocno pęczniejąca zaprawa do podlewek pod maszyny. Ale jakoś mi nie spęczniała w pojemniku gdzie wylałem. Czy ona pęcznieje w trakcie wylewania, czy z czasem? I czy zaprawę do podlewek można używać do raków w belkach nośnych? Najlepiej wypada R4 Fluid bo ładnie się odpowietrza i rozlewa, zbrojona włókienkami, ale raczej nie pęcznieje. Przynajmniej nie ma tego w opisie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony