dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przymocowanie domku ogrodowego/narzędziowego do podłoża - jak?

    Zamierzam postawić domek ogrodowy na narzędzia, który będzie kupiony w hipermarkecie lub w internecie. Nie wiem , jak go przymocować do podłoża (np. żeby go wiatr nie porwał). Na pewno w miejscu domku zedrę trawę i na suchym betonie położę płyty chodnikowe. Ale co dalej? Czy domek przykręcić do tych płyt? Czy wykopać za pomocą świdra otwory , włożyć zbrojenie , zalać betonem i do tego przymocować domek? Czy po prostu w rogach domu położyć klocki betonowe (gotowe) i do nich przymocować domek? Te pomysły słyszałem w miejscach , gdzie sprzedają takie domki ogrodowe.
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    fundament punktowy

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    U siebie zastosowałem podkład kolejowy (betonowy) z "demobilu", ale wiem że znajomy kiedyś wiadro zalał betonem i wystawił z niego pręt który później dokręcił do szopki narzędziowej. Wiadro odpowiednio głęboko wkopać w ziemi (w każdym narożniku) i będzie cacy.

    Powyższe to rozwinięcie myśli Elfir z fundamentem punktowym.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Mozesz uzyc stalowych kotew, ktore wykorzystuje sie do montazu drewnianych paneli ogrodzeniowych. Ich dlugosc to ok 80 cm. Sa ocynkowane. Ja tak montowalem blaszaka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony