dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Panele - problemik :(

    Witam serdecznie,
    Mam zamiar położyć panele w trzech przylegających do siebie pomieszczeniach w jednej tafli bez progów. Proszę mi doradzić, czy mogę rozpocząć układanie od sypialni, czy muszę rozpocząć od salonu i skończyć w sypialni? Podłogę chcę położyć w jednej tafli bez żadnych progów etc.
    Dziękuję za pomoc i wskazówki, porady.
    Poglądowy rysunek poniżej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181106_1131444.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	30,9 KB
ID:	421318

    Pozdrawiam
    Waldek

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Te trzy pomieszczenia to które? Salon+sypialnia i kuchnia czy korytarz?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3

    Domyślnie

    sypialnia, korytarz, salon

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    To lepiej zacznij od sypialni, potem (od futryny) dodasz korytarz i kończysz razem, korytarzem dochodzisz do futryny w salonie, zaczynasz salon (docinkę przy ścianie zostaw na koniec), w drzwiach jedziesz kilka pasów razem, potem kończysz osobno salon i korytarz.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #5

    Domyślnie

    I wszystko uda mi się połączyć w jedną całość? Jeżeli zacznę od sypialni położę w stronę drzwi, przejdę do korytarza to zastanawia mnie ten kawałek do łazienki.
    jak gdyby będę cofał się do tyłu w stronę łazienki

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Może niejasno napisałem - kładziesz pasy prostopadle do drzwi w sypialni. Uda się.
    Ps
    W zasadzie równolegle też się uda, tylko musisz położyć kawałek w korytarzu przy łazience (do narożnika ścian) potem sypialnię do drzwi i długie pasy przez cały korytarz. Docinka pierwszego pasa przy drzwiach (wejściowych?) w korytarzu koło łazienki i w sypialni pod ścianą na przeciw drzwi na końcu.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 06-11-2018 o 11:51 Powód: Ps
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    matmad

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    8

    Domyślnie

    A sprawdzałeś czy można tak położyć panele?
    Przy takim zróżnicowaniu kształtów pomieszczeń jest ryzyko, że mimo dylatacji podłoga będzie pracowała i może się wybrzuszać.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Valdis Zobacz post
    Witam serdecznie,
    Mam zamiar położyć panele w trzech przylegających do siebie pomieszczeniach w jednej tafli bez progów. Proszę mi doradzić, czy mogę rozpocząć układanie od sypialni, czy muszę rozpocząć od salonu i skończyć w sypialni? Podłogę chcę położyć w jednej tafli bez żadnych progów etc.
    Dziękuję za pomoc i wskazówki, porady.
    Poglądowy rysunek poniżej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181106_1131444.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	30,9 KB
ID:	421318

    Pozdrawiam
    Waldek
    przede wszystkim zamiar mieć to dobra rzecz. Następna znacznie lepsza, to przeczytać instrukcję montażu i dokładnie stosować się do instrukcji!! Dopiero wtedy wejdź ponownie na forum z tym pytaniem, podkreślając wszystkie zalecenie instrukcji, które chesz pominąć podczas montażu.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.900

    Domyślnie

    Czy możesz układać w jednej tafli to zależy czy na to pozwalają wytyczne producenta.
    Jeżeli pozwalają to tak.
    Jeżeli nie pozwalają to możesz spróbować na własną odpowiedzialność.
    Nie wnikając w powyższe jak bym zaczynał od salonu.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    twojapodloga

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-460
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dokładnie , przy położeniu podłogi metodą pływającą każde pomieszczenie powinno zostać odcięte . Warto zapoznać się z warunkami gwarancji producenta paneli na które się decydujemy. Chyba że Klient ma świadomość utraty gwarancji a panel montuje sam. Podejrzewam że fachowy montażysta nie zdecyduje się na taki sposób montażu ponieważ w przypadku problemu z pracą materiału odpowiedzialność spada na niego " Montaż niezgodny z techniką " .
    www.twojapodloga.pl

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Oczywiście to prawda - kładąc niezgodnie z instrukcją /kartą techniczną produktu automatycznie rezygnujesz z gwarancji. Decyzja należy do inwestora.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony