dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Proggy

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Szczepankowo
    Kod pocztowy
    60-275
    Posty
    5

    Domyślnie Tatas wilgoc od dolu na styropianie - pomocy !!!

    Witam serdecznie
    Zwracam sie z uprzejma prosba o pomoc ... otorz kupilem polowe blizniaka i zamowilem w firmie zajmujacej sie pozbrukami i tarasami wykonanie wlasnie tego drugiego. Przyjechala ekipa, zrobila pierwsza gruba podsypke z kamieni, pozniej kolejna chyba z mieszanki betonu i piasku i na gorze sam piasek ... przepraszam jesli wyrazam sie niezbyt fachowym jezykiem, ale nie jestem fachowcem i nie znam sie na tym. Na samej gorze polozone sa kostki tarasowe / betonowe 80x80 cm o grubosci 8 cm. Sam taras i jego podbudowa dosuniete sa na styk do sciany i po 1 dniu lekko deszczowym ... naprawde mikro deszczowym pojawily sie jakby spore zacieki / wilgoc / woda
    Zalacze moze linki do 3 zdjec zrobionych na szybko
    https://zapodaj.net/cc6f731a6e882.jpg.html

    https://zapodaj.net/5484bc50c7e6b.jpg.html

    https://zapodaj.net/126184161716c.jpg.html

    Czy moglby ktos pomoc gdzie tkwi problem ?
    Nowy dom a juz takie rzeczy ?
    Problem pojawil sie tylko i wylacznie po stronie tarasu ... u sasiadow jest dokladnie taka sama sytuacja ... a maja plytki o grubosci zdecydowanie mniejszej - chyba 3 cm ... tez widac to na zdjeciu
    Bede wdzieczy za pomoc w rozwiazaniu problemu
    Jak temu zaradzic ?
    Czy powinna byc tam jakas izolacja ?
    Dodam, ze na 100% nic tam nie bylo
    Boje sie, ze wilgoc zacznie stwarzac wielki problem ... a do tego mowimy o nowym domu
    Zamowilem usluge u niby fachowcow i nie musze sie przeciez na tym znac ... w koncu mam prawo wymagac dobrze wykonanego zlecenia
    Pozdrawiam serdecznie
    Dominik

  2. #2

    Domyślnie

    Daj jakieś zdjęcie z dalszej perspektywy, całą ścianę z dachem.

    Zamowilem usluge u niby fachowcow i nie musze sie przeciez na tym znac ... w koncu mam prawo wymagac dobrze wykonanego zlecenia
    Spokojnie, jeszcze nie wiadomo czy to ich wina.

    Ps. Wstaw w prostszej formie te linki.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Proggy Zobacz post
    Witam serdecznie
    Zwracam sie z uprzejma prosba o pomoc ... otorz kupilem polowe blizniaka i zamowilem w firmie zajmujacej sie pozbrukami i tarasami wykonanie wlasnie tego drugiego. Przyjechala ekipa, zrobila pierwsza gruba podsypke z kamieni, pozniej kolejna chyba z mieszanki betonu i piasku i na gorze sam piasek ... przepraszam jesli wyrazam sie niezbyt fachowym jezykiem, ale nie jestem fachowcem i nie znam sie na tym. Na samej gorze polozone sa kostki tarasowe / betonowe 80x80 cm o grubosci 8 cm. Sam taras i jego podbudowa dosuniete sa na styk do sciany i po 1 dniu lekko deszczowym ... naprawde mikro deszczowym pojawily sie jakby spore zacieki / wilgoc / woda
    Zalacze moze linki do 3 zdjec zrobionych na szybko
    https://zapodaj.net/cc6f731a6e882.jpg.html

    https://zapodaj.net/5484bc50c7e6b.jpg.html

    https://zapodaj.net/126184161716c.jpg.html

    Czy moglby ktos pomoc gdzie tkwi problem ?
    Nowy dom a juz takie rzeczy ?
    Problem pojawil sie tylko i wylacznie po stronie tarasu ... u sasiadow jest dokladnie taka sama sytuacja ... a maja plytki o grubosci zdecydowanie mniejszej - chyba 3 cm ... tez widac to na zdjeciu
    Bede wdzieczy za pomoc w rozwiazaniu problemu
    Jak temu zaradzic ?
    Czy powinna byc tam jakas izolacja ?
    Dodam, ze na 100% nic tam nie bylo
    Boje sie, ze wilgoc zacznie stwarzac wielki problem ... a do tego mowimy o nowym domu
    Zamowilem usluge u niby fachowcow i nie musze sie przeciez na tym znac ... w koncu mam prawo wymagac dobrze wykonanego zlecenia
    Pozdrawiam serdecznie
    Dominik
    Brak izolacji. Taras powinien być odsuniety od sciany 2-3cm. Brak wietrzenia. Woda w tym miejscu się gnieździ i nie odparowuje jak na wolnej przestrzeni.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    a ja sądzę, że jest inaczej. Taras jest ( wg opisu ) dobrze wykonany, natomiast na ścianie brakuje COKOŁU !!! nie ma go, więc odbita woda od płaszczyzny tarasu powoduje zawilgocenie tynku - najpierw tynk będzie ciemnieć ( będzie " zbierać " to co na tarasie ), potem odpadnie. Proponuje zastosować mocniejszy tynk cokołowy systemowy - dedykowany do takich miejsc lub cokolik np. z płytek, przy czym te należy lokalizować w obrysie izolacji ściany z wyrobionym kapinosem nad nimi. Inną kwestią jest ciągłość izolacji wodochronnej i termicznej w tym miejscu, ale na podstawie zdjęć nie stwierdzi się jak to jest naprawdę. Cokół powinien rozwiązać problem.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Proggy

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Szczepankowo
    Kod pocztowy
    60-275
    Posty
    5

    Domyślnie

    A czy cokół nie jest tu tylko i wyłacznie pudrowaniem / kamuflowaniem ?
    Na chłopski rozum wydaję mi się, ze on tylko "zakryje" cały czas isntniejacy probem
    ale jest jeszcze jedna rzecz ... zapodam inne zdjęcie:
    https://zapodaj.net/ec6c762450344.jpg.html
    Tak się zastanawiam problemu nie stanowi to, ze taras nachodzi na ocieplenie ?
    czy nie jest postawiony za wysoko ?
    wydaję mi się, ze budynek umiejscowiony dalej z tym samym tarasem ale konczącym sie na wysokosci ocieplenia nie ma tego problemu ?
    niestety akurat mamy teraz dni sloneczne i muszę poczkac do niedzieli (ma trochę popadac) i rzucic tam okiem
    Spotkałem się dzisiaj z czlowikiem, ktory taras wykonywal i oczywiscie on nie widzi problemu ... tlumaczac, ze wszystko wyschnie gdyz to podsypka betonowa jest mokra ?!
    Czy ja śnię ????
    pozdrawiam
    Dominik
    Ostatnio edytowane przez Proggy ; 07-11-2018 o 19:39

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    to zdjęcie więcej mówi o problemie.
    Na 100% jeśli płaszczyzna tarasu byłaby na poziomie poziomu kamyczków ze zdjęcia ( z widocznym tynkiem cokołowym,) problemu by nie było.
    Teraz jest tak, że płytki dochodzą do styropianu, a że mają grubość 8cm, to między dołem listwy startowej styropianu, a piachem podbudowy tarasu jest +/- 4cm piachu nieubitego lub pustki powietrznej, która zbiera wodę i dużo prawdopodobne, że zanim woda odparuje, to podciąga ją między płyty styropianowe, a tynk, stąd zawilgocenie ściany. Ciekawy jestem, jak to będzie po zimie ? Jeśli mam rację, to woda zamarznie i powinna podnosić styropian w górę i w dół tworząc na nim zarysowania lub poszerzać jeszcze bardziej szczelinę, która jak rynna zbiera wodę. Oczywiście moim zdaniem jest to błąd wykonawczy. Warto zdjąć jedną płytkę / bruk tarasowy przy ścianie, aby zobaczyć jak wygląda połączenie taras / ściana.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Proggy

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Szczepankowo
    Kod pocztowy
    60-275
    Posty
    5

    Domyślnie

    Gdy zaczalem myslec o problemie zauwazylem jeszcze jedna niepokojaca a rzecz ... dokladnie identyczny problem wystapil z przodu domu na styku pozbruku i garazu !!!!
    Ten sam wykonawca ...
    jestem zalamany wraz z sasiadami, gdyz zdaje sobie z tego sprawe, iz beda niedlugo problemy ... a mysle, ze koniecznie trzeba je szybko rozwiazac
    Doslownie rece popdadaja
    Tez zastanawialem sie nad wyjeciem 2-3 plyt i obserwacja podczas deszczu
    A co jeszcze mozna tez sprawdzic przy okazji ?
    Oto zdjecie frontu pozbruku / garazu
    https://zapodaj.net/306d6cc82168c.jpg.html
    Pozdrawiam
    Dominiki

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    z garażem jest analogicznie jak przy ścianie budynku. Takie połączenie taras / ściana powinno być realizowane w poziomie widocznego cokołu budynku i zabezpieczone wodochronnie tak, aby w żadnym przypadku nie doprowadzić do gromadzenia się wody bezpośrednio przy budynku, a już zupełnie bez tworzenia "rynny", "zlewni" itp
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Proggy

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Szczepankowo
    Kod pocztowy
    60-275
    Posty
    5

    Domyślnie

    czyli ma tam miejsce ewidentna wada wykonania ... tez mnie teraz zdziwiło (ale dopiero teraz niestety) jak mozna dawac pozbruk czy taras nad wysykoscia cokołu / na ocieplenie ?
    I teraz wazne pytanie - jaki byłby zdecydowanie najlepszy sposób by pozbyc sie problemu ?
    przyznam, ze raczej nie interesują mnie półŚrodki czy łatanie przysłowiowych dziur ... zdecydowanie wolę to zrobic dobrze i na długie lata
    dziękuję jeszcze raz za pomoc
    pozdrawiam
    Dominik

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    jaki byłby zdecydowanie najlepszy sposób by pozbyć się problemu ?

    dobre pytanie !
    - zdjąłbym cały pas tarasu wraz z jego podbudową na szerokości minimum 50cm od ściany budynku i minimum 50cm wgłąb
    - założyłbym izolację wodochronną ( np. z grubej folii budowlanej lub EPDM ) w pionie oraz z dolnym wywinięciem w spadku 2% od budynku i na szer.minimum 50cm od budynku
    - na izolację wodochronną jw należałoby założyć XPS licujący się z licem styropianu ( likwidacja szczeliny taras z podbudową / ściana )
    - na XPS-a położyłbym dodatkową folię lub EPDM w pionie ( pomiędzy warstwami tarasu, a ścianą )
    - pas ściany nad tarasem ( na wys. minimum 20cm ) wykończyłbym tynkiem cokołowym
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Proggy

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Szczepankowo
    Kod pocztowy
    60-275
    Posty
    5

    Domyślnie

    A zadam tak pytanie ... czy zdemontowanie i obnizenie tarasu oraz pozbruku od frontu budynku powinno tu rozwiazac problem ?
    Moze pojsc w tym kierunku ?
    Ostatnio edytowane przez Proggy ; 08-11-2018 o 14:34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony