dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Nadprogramowy stopień - jak to poprawić?

    Budujemy dom 3-kondygnacyjny (piwnica+parter+poddasze). Schody wewnętrzne są monolityczne, dwubiegowe, o wys. stopni 17cm. W projekcie były narysowane dobrze, ale majster pomylił się przy ich wykonywaniu, traktując pierwszy stopień z parteru na poddasze jako stopień (licząc go do ilości schodów w biegu) podczas gdy był to stopień niski, który po wykonaniu warstw posadzki zniknie w niej. Tym samym w pierwszym biegu jest o jeden stopień za mało a w drugim biegu doszedł mu dodatkowy stopień - spocznik jest o wysokość stopnia niżej, niż w projekcie. Problemem jest to, iż ten nadprogramowy stopień na poddaszu wchodzi w przestrzeń hollu, a miał się skończyć równo z płytą. Jest teraz taki "ząb" wycięty w podłodze. Okropnie mnie to drażni, ale nie mam pomysłu, jak to sensownie naprawić, bo:
    1. Nie da się nadlać schodów o 17cm
    2. Nadbudować jakiś stelaż drewniany lub stalowy, na którym będą stopnice, to praktycznie budowanie schodów lekkich na schodach monolitycznych - bezsens
    3. Zrobić 1/2 rozwiązania nr 2, czyli ten nadprogramowy stopień zabudować stelarzem aby zniknął, a na każdym kolejnym zrobić stelarz o 1cm niższy, tak, aby w efekcie wszystkie stopnie miały wysokość 18cm i tym samym ubędzie jeden stopień (ten, który zniknie w posadzce na parterze) - jest to rozwiązanie trochę tańsze pod względem materiału, ale jeszcze bardziej pracochłonne.
    4. Kazać skuć schody między parterem a poddaszem i wykonać od nowa - raczej absurdalne, nie wiem nawet, czy techniczne sensowne (?)

    Czy ktoś z Państwa spotkał się z takim problemem i ma rozeznanie, jakie są sensowne możliwości naprawy tego błedu? Czy są jakieś inne, o których nie pomyślałam, lub czy te, które wymieniłam w ogóle mają sens (nie mam pojęcia, jak to będzie kosztowne ani jak trudne do wykonania)?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	10,2 KB
ID:	421602
    Ostatnio edytowane przez luthien.tinuviel ; 12-11-2018 o 14:57 Powód: Dodaję zdjęcie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony