dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wełna na nieocieplonym poddaszu - czym przykryć?

    Witam wszystkich.

    Niedawno zakupiłem mieszkanie i obecnie wykańczam sobie poddasze. Teoretycznie jest nieużytkowe bo bardzo niskie (w szycie ok. 150cm), ale nadaj się na graciarnie

    Wyjściowo na poddoszu połozona była wełna na podłodze między jętkami, pod nią folia i płyty GK, które stanowią sufit pomieszczeń poniżej. Wełna od góry nie była niczym przykryta. Nad wełną dach z dachówki, a pod nim membrana. Nie ma deskowania.

    Przykryłem wełnę płytami OSB tworząc podłogę i teraz chcę połozyć wełnę URSA Pure One, lambda 31 o grubości 200 mm bo tyle mi akurat wejdzie między belki.

    Zastanawiam się co położyć na to. Na początku myślałem żeby przykryć cienkimi płytami PIR, ale wyczytałem, że do tego potrzebna jest wentylacja mechaniczna, a tam takie nie ma. Teraz rozważam przykrycie tego jakimiś cienkimi płytami OSB, np 8mm, ale nie wiem co pod nie, czy folia paroizolacyjna, czy jakaś membrana paroprzepuszczalna. Poddasze jest nieogrzewane, ale sporo ciepła będzie pewnie tam wchodzić z domu.

    Będę wdzięczny za podpowiedzi

    Załączam zdjęcia poglądowe jak to wygląda.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221101_151734.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	461949Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221101_151743.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	461950Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221101_151823.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	461951

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Jezeli chcesz prawidłowo wykonac warstwy przegrody to powinieneś ściągnąc obecne płyty osb i wykonać legary miedzy które ułożysz warstwę wełny 20cm. Legary powinny być o ok 3cm wyższe niz wełna gdyż między osb a wełną powinna byc szczelina. Następnie na legary płyta osb którą najlepiej ponawiercać w siatce kwadratu 25x25cm otworami fi 16-20mm. Wówczas para wodna która wniknie w przegrodę bedzie miała możliwość zwentylowania. Powiesz że masz folie wiec skad para. Otóż przy folii parozioalcyjnej również istnieje ryzyko że niewielka częśc pary wodnej wniknie w przegrodę. Wówczas należy jej umożliwić swobodne odpłynięcie.
    Rozważyłbym dodatkowo zamianę wełny szklanej na skalną która jest hydrofobizowana np. toprock premium
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3

    Domyślnie

    Też mam tą zagwózdkę, a czy folia p.izol. musi być pod szczyt na nieogrzewanym stryszku czy już tam nie musi skoro daje ją pod całą podłogą ?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Nie musisz folii dawac pod szczyt. przede wszystkim dajesz ją po trapezie . Folię pod szczyt możesz dać ze względów higienicznych zbyś się nie pobrudził ocierając się o wełnę przy np. wkładaniu kartonów czy choinki na stryszek
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony